Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psycholog


Nieszczesliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Pila jeżeli wybierasz się na NFZ powinnaś zapytać się pani w recepcji czy nie trzeba przynieść skierowania. Ja niestety takowe potrzebowałam ( na psychoterapię również musiałam przynieść). Także lepiej się zapytać. Oczywiście jak chodzisz prywatnie nie potrzebujesz skierowania. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo idem do publicznego,ale poszłam się juz umówić i nikt się nie pytał o skierowanie,mam tylko nadzieje ze wizyty są bezpłatne (zapomiałam się zapytać przy umowieniu),żeby nie bylo,że na koniec wizyty dostanę rachunek :PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie potrzebowałem, żadnego skierowania czy do psychologa czy też do psychiatry - nawet nie się nie pytali o książeczkę

 

PS pewnie dlatego, że wygladałem na desperata(chociaz nie zdaje mi sie) - a moze po prostu wygladam na takiego co potrzebuje niezwłocznie pomocy - sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy osoba niepełnoletnia aby umówić się na wizytę musi towarzyszyć jej rodzic? Ostatnio coraz częściej zastanawiam się nad taką wizytą... chce wiedzieć czy to moje wymysły czy mam problem. Ale na pewno nie powiem o tym mamie. I jak sądzicie jest jakaś różnica między psychologiem z małego miasteczka a z dużego miasta? Moja znajoma twierdzi,że psycholodzy z większego miasta mogą mieć też większe doświadczenie. Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrumrando

 

nie musisz iść z mamą, a wręcz wskazane jest żebyś szła sama, niezależnie ile masz lat, terapia z rodzicem nie ma najmniejszego sensu, z pewnością przy obecności mamy pominęła byś te sprawy które były by najbardziej istotne, właściwie nie powinno sie uważać że psychologowie z miast mają większe doświadczenie czy lepszy prestiż, psychologa powinnaś dobrać takiego, u którego po terapiach będziesz widzieć poprawe. Taka jest moja opinia.Mam nadzieje , że Ci się uda, trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co? Często w wielu zaburzeniach przyczyna tkwi właśnie w problemach rodzinnych. Zazwyczaj wymagany jest rodzic przy wizycie. Wywiad z nim ułatwia psychologowi poznanie problemu. Poza tym rozmawia się z psychologiem sam na sam bez obecności osób trzecich. Więc nie ma z czym sie ukrywać. Poza tym trzeba z konkretnym psychologiem się skontaktować i spytać czy przyjmie bez rodzica. Bo w niektórych miejscach inaczej niepełnoletnich nie przepuszczą. I broń boże wcale nie jest wskazane iść samemu! Czasem złe kontakty między członkami rodziny można naprawić. Dobrze by wiedzieli i rozumieli jaki jest problem. Bo jak mają pomóc gdy wszystko się zataja? A czy lepiej w dużym czy małym mieście to nie ma znaczenia w zasadzie. Wszystko zalezy od szczęścia na kogo się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laven

 

czy uważasz że w obecności matki, będzie umiała opowiedzieć o wszystkim?

poza tym nie chodzi jej o terapie rodzinną tylko indywidualną, co do wieku, to ja nie miałem żadnych problemów.

acha weź jeszcze pod uwagę stosunek matki, nie wiesz jaka ona jest, a jeśli mrumrando nie może na nią liczyć. Bywały przypadki w których matki nie były jakąkolwiek podporą dla swoich dzieci, na dodatek biły je, czy spożywały alkohol.Mówiąc hipotetycznie, jak wyobrażasz sobie taką wizytę u psychologa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja spytam czy Ty kiedykolwiek w ogóle byłeś u psychologa z kimkolwiek? Na miłość boską, przecież nikt nie będzie jej kazał o wszystkim opowiadać przy matce. Musiałby być kretynem. Chyba oczywiste jest, że dziecko dużo nie powie w obecności rodziców. Czy to psycholog czy psychiatra w pewnym momencie wyprosi rodziców by porozmawiać sam na sam. Więc skąd takie idiotyczne argumenty.

I co z tego, że psychoterapia indywidualna. Jeśli psycholog wytłumaczy sedno problemu rodzicom łatwiej zrozumieć co się z dzieckiem dzieje. Lepiej jeśli powie to kompetenta osoba. W niektórych przypadkach to może pomóc. Poza tym przypadki przemocy w rodzinie są już czymś skrajnym. Nikt nie wymaga by ciągnąć wszędzie rodziców. Jasne jest, że nie wszystko jest możliwe. Wtedy dzieciak sam musi sobie radzić. Ale są też takie przypadki gdy dzieciaki próbują zataijć przed rodzicami wszystko bo się przykładowo wstydzą. Inna sprawa jest taka, że dzieciaki mogą coś symulować, przesadzać a rodzic może dać bardziej obiektywny obraz zachowania dzieciaka. Więc nie wciskaj proszę mi żadnych kitów. I to że w niektórych przychodniach niepełnoletnich nie przyjmują bez rodzica to nie moja wina. Poza tym nieletni muszą mieć zgodę rodziców na leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdybyś poszła z mamą, nastolatek nie zawsze jest w stanie poradzić sobie sam z problemami, nawet jeśli ma do pomocy psychologa. Moja siostra miała swego czasu problemy i na 2 pierwsze wizyty ja z nią poszłam. A potem chodziła z mamą i obie sobie poradziły. Może też tak zrób jeśli masz starsze rodzeństwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee t ja sie podepne pod temat

 

mogłby mi ktoś napisać jak wygada taka pierwsa wizyta u psychologa??

No wiecie, co sie mowi i takie tam.

 

SUper by było jaknby ktos mi opisał - bo nie strees zżera

 

pozdro

 

(PS: to dość pilne w tej chwili

bo stres już mnie nadgryzł

a i czasu zostało mi coraz niej do godziny zero)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogłby mi ktoś napisać jak wygada taka pierwsa wizyta u psychologa??

Ależ oczywiście. Opiszę Ci jak to było u mnie. Zaznaczam, że każdy terapeuta jest inny.

Najpierw po prostu usiedliśmy, przedstawiliśmy się sobie, i powiedziała na wstępie, że dostała list od mojej lekarki gdzie napisała, że chciałem spotkać się właśnie z nią. Później zapytała się mnie czy wiem o czym tutaj będziemy rozmawiać i czy wiem kim ona jest. Powiedziała również, że wszystko co tu zostanie powiedziane zostanie między nami. Wyjaśniła o czym będziemy rozmawiać i zaczęła zadawać pierwsze pytania. Prawdopodobnie będzie Cię pytać o sytuację rodzinną, samopoczucie, objawy Twoje myśli i uczucia. Może tez dać Ci jakiś test do rozwiązania, żeby ocenić Twój nastrój. Ogólnie jeżeli trafisz na dobrą psycholog czy dobrego psychologa to już po kilku chwilach poczujesz się wyluzowana. I moja rada jest taka, żeby być w 100% szczerym z psychologiem czy psychiatrą. Bo to jest ważne. No to chyba na tyle, jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj śmiało. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli pójde

i nie uda mi się z siebie nic wydusić

bo niby wiem dlaczego chcę się tam wybrac

ale nie mam zielonego pojęcia od czego zacząć itp.

a sa jakieś konkretne pytania jakich moge się spodziewać

i jak taki psycholog się zachowuje

czy gapi się na ciebie cały czas jak na jakiś okaz i takie?

no wiesz;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie uda mi się z siebie nic wydusić

bo niby wiem dlaczego chcę się tam wybrac

ale nie mam zielonego pojęcia od czego zacząć itp.

 

Psycholog powinien zacząć, jak poleci pierwsze drugie pytanie to powinno być łatwiej. Też nie miałem pojęcia co powiedzieć [wizyta była wczoraj btw. ;) ] ale to ona zaczęła i poszło już gładko.

a sa jakieś konkretne pytania jakich moge się spodziewać

hmmm.....będzie robić wywiad środowiskowy więc będzie pytać o rodziców, ich wiek i o rodzeństwo i może o sytuację w domu. O samopoczucie, o Twoje myśli czy chciałaś się kiedyś skrzywdzić, zabić czy planujesz takie rzeczy. Ogólnie nie ma co się bać pytań, bo jeżeli nie chcesz na nie odpowiedzieć po prostu jej/jemu to mówisz. Moja zaznaczyła, że jak nie chcę to nie muszę odpowiadać.

i jak taki psycholog się zachowuje

czy gapi się na ciebie cały czas jak na jakiś okaz i takie?

Dobry psycholog, akurat mnie taki się trafił, będzie się zachowywał po prostu jak człowiek. Nie będzie się gapił czy coś, będzie normalnie rozmawiał patrząc w twarz, zapisując czasami notki. Dobry psycholog powinien się uśmiechnąć czasami, nawiązać taki kontakt dobry po prostu. Nie musisz się obawiać, że będzie na Ciebie patrzył jak na jakieś zwierze w zoo czy ciekawy przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry psycholog

Tak ,dokładnie dobry lub w miarę dobry ;)

Nie zraź się tylko jeśli się zawiedziesz....są i konowały ,norma ;) jedna na mnie kiedyś patrzyła z ironicznym uśmiechem więc też się do niej uśmiechałam i tak sobie posiedziałyśmy :lol:

,mam jednak nadzieję że trafisz do Psychologa.

Powodzenia życzę i nic się nie bój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×