Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychiatra


neal

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można ufać psychiatrom co sądzicie??

Moim zdaniem nie należy być ostrożnym mam na myśli to że bez zastanowienia wypisują stosy recept na benzodiazepiny nie informując pacjentów o konsekwencjach. Mnóstwo klientów poradni to typowi przemęczeni pracą czy po prostu zyciem juz nie tacy młodzi ludzie, przychodząc do psychiatry ufają mu bezgranicznie i co się dzieje diagnoza zaburzenia lękowe : benzodiazepinki "to taki lek na uspokojenie". I w tym momencie klient jest ugotowany może i przeczyta se ulotke ale mysli tak a bede brał przez 2 3 tyg a pozniej pomyslimy dalej, bardzo szybko wlazi uzależnienie pozniej terapia uzależnień w konsekwencji jak to bywa np po odstawieniu alkoholu czy narkotyków depresja i znowu wizyty u panów lekarzy koło się zamyka.

Inna sprawa psychiatrzy nie nie informują o możliwościach psychoterapii.

Mam wrażenie że to wszystko to taka maszynka do nabijania kasy kosztem naszego zdrowia jak myslicie oczywiscie nie jest to ogólnik ale ja mam w tym temacie złe doswiadczenia :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że nie należy zbytnio ufać psychiatrom.... ale nie tylko ze względu na przepisywanie benzodiazepin i nabijaniu kasy. w pewnym momencie wielu z nas spotyka się ze sfałszowanym obrazem swojego terapeuty. widzimy w nim autorytet, wydaje nam się że tylko on nas rozumie i wspiera.... co za tym idzie wkładamy w jego osobe same pozytywne emocje, jest naszym Bogiem, wybawicielem, pocieszycielem. ale nie można zapominać że jest dla nas obcy. nie wiemy jakie ma intencje. przynajmniej ja już wiecej nie zaangażuje się w całkowite oddanie zaufania do swojego lekarza (nie pytajcie czemu. osobista sprawa).

mam czasem wrazenie ze dla terapeuty jestesmy tak naprawde codziennym przedmiotem. czyli mowiąc prościej nikim.

boże... już sama nie wiem co pisze.

przepraszam za chaotyczność wypowiedzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jutro ide do psychiatry-psychoterapeuty do pani doktor 1 wizyta u niej...godzinna...

 

i mysle ze tacy lekarze sa odpowiedni bo znają farmakoterapie i mają kurs psychoterapeutyczny...czy 2 w 1 ja słynny szampon z odzywka 8)

 

ale wszystko wyjdzie w praniu...

 

poprzednio byli u mnie sami psychiatrzy ten ostatni nawet dobry ceniony w klinice ale tylko leki były i leki i leki...aż znalazłem sie w tej klinice :(

 

kto mial podobne doświadczenie z takimi psychiatrami którzy byli jednocześnie psychoterapeutami ??i uważa że to najlepsze połączenie

 

:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bad girl o tym nie pomyslalem masz rację ale z 2 strony psychiatra to jakby lekarz 1 kontaktu to nie z nim rozmawiasz na temat swoich problemów nie zwierzasz mu się zaufanie trzeba miec do psychologa trzeba się z nim poprostu zaprzyjaźnić. Psychiatra ma tylko zdiagnozować i zaproponować metodę leczenia. Wracając do 1 postu pisząc dizepiny mialem na mysli wszystkie substancje które uzależniaja.

Aha 2 w 1 myśle że to bardzo dobry pomysł ale niestety czy 2 w 1 czy nie trzeba po prostu z psychologiem mieć sztame. Ja niebawem spróbuje ponownie to już chyba będzie 4. 1 raz będzie to kobieta mam nadzieje że w koncu szczęsliwie trafiłem. :o

A i tak na marginesie tutaj jak na psychoterapii nie oceniamy pisowni gramatyki stylistyki wymowy ; chyba :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój lekarz jest i psychiatrą i psychoterapeutą właśnie.... czyli zwierzam mu się z problemów no i ogólnie jak u psychologa z tym że dodatkowo przypisuje mi jeszcze leki.

ja właśnie uważam, że z psychologiem nie można wejść w relacje przyjacielskie.... takie mam wrażenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chce sie wybrac do psychiatry. Nie orientuje sie w cenach, ale ten do ktorego poszedlbym najchetniej przyjmuje prywatnie - koszt 100zl - chyba duzo.

 

1. Teraz pytanie jakie sa przedzialy cenowe u prywatnych psychiatrow? Bo np 100zl + lek za dziesiat zlotych to duzo

 

2. Co ile sa wizyty u psychiatry? Co miesiac? Co trzy?

 

3. Czy jesli skorzystam z psychiatry panstwowego czyli darmowego to bede mial w papierach ze chodzilem do psychiatry? Wolalbym nie...

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce sie wybrac do psychiatry. Nie orientuje sie w cenach, ale ten do ktorego poszedlbym najchetniej przyjmuje prywatnie - koszt 100zl - chyba duzo.

 

100 zl , to zalezy moze to jakis profesor albo psychiatra+psychoterapeuta itd..

 

1 przedzialy cenowe , ja chodze do mojego staruszka i place mu 70 zl , tak to sa tez psychiatrzy za 50zl ale to chyba nie specjalisci badz tylko psychiatrzy.

 

2 to zalezy od lekarza i od twojego zdrowia , ja mam rzadko ostanio bylam 2 miesiace temu.

 

3 nigdzie nie bedziesz mial nic w papierach lekarza obowizauje tajemnica lekarska!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się już na jedym lekarzu przejechałam... naprawde był dla mnie niesamowitym autorytetem. Ale jak się okazało, nie powinno się od niego czerpać żadnych wzorców.

nawet już nie mam siły szukać innego, chociaz wiem, że to było by najlepszym wyjściem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BirdyNamNam

jeśli chodzi o leczenie państwowe-oczywiście, w Twojej kartotece pojawi się to, że się leczysz, będzie o tym wiedział także ZUS, policja itp, oczywiście jeśli będą mieli powód, by się o to pytać. Np. ponieważ wylądowałam w państwowym szpitalu psychiatrycznym w czasie roku akademickiego-wie o tym moja uczelnia. Ale na razie tylko pani w dziekanacie jest dla mnie bardziej miła...

Mój psychiatra bierze 100zł za pierwszą wizytę, za kolejne 60. Natomiast w trudnych sytuacjach można zadzwonić tam bez problemu, jest kompetentna i miła.

Częstotliwość zależy od potrzeb.

Ceny też sporo zależą od województwa, wielkości miasta itp. Za 100zł w Warszawie to pewnie można z psychiatrą tylko przez telefon pogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o leczenie państwowe-oczywiście, w Twojej kartotece pojawi się to, że się leczysz, będzie o tym wiedział także ZUS, policja itp, oczywiście jeśli będą mieli powód, by się o to pytać.

 

 

ale to tylko w razie potrzeby!!

Rozmowa miedzy lekarzem i pacjentem nie wychodzi poza sciany gabinetu. Kazdego lekarza obowiazuje tajemnica lekarska, z ktorej moze zwolnic tylko sąd , prokurator, niektore organy administracji panstwowej (ZUS) lub sam pacjent , upowazniajac np do poinformowania rodziny o swojej chorobie!!! Natomiast lekarza obowiazuje prowadzenie dokumentacji medycznej przechowywanej przez 20 lat w archiwum, do ktorej nikt niepowolany nie ma dostepu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A. powinnaś jak najszybciej zmienić lekarza... Bo jeśli wizytatrwa tylko 3 minuty (co jest nie do pomyślenia w niektórych przypadkach) to znaczy, że mają cię gdzieś. przypiszą recepte i wszystko.

nie dziwie ci się, że cie do zniechęciło do działania.

napewno wielu długo szukało zanim znalazło odpowiedniego psychiatre.

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to o czym?

O objawach choćby! Przecież lekarz powinien przeprowadzić wywiad, zrobić podstawowe badania... Wizyty kontrolne tez muszą trwać koło kwadransa-by omówić zmiany lub ich brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×