Skocz do zawartości
Nerwica.com

ciągłe zmęczenie a nietolerancja pokarmowa


Coccinella

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam już gdzie mogę, bo ciągłe zmęczenie mnie wykańcza. Czy ktoś, kto ma dystymie albo jest wiecznie zmęczony robił sobie badania na nietolerancje pokarmowe? Typu nabiał, gluten itp? Gdzieś przeczytałam, że to może być powód... chwytam się już wszystkiego, bo nie daję rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma gluten do zmęczenia? Może to się wiązać z bólami brzucha i obniżonym nastrojem. Ale zmęczenie to trochę osobna kwestia.

 

No właśnie dużo ma. Osoby uczulone na gluten- a jest ich sporo bo właściwie gluten wywołuje reakcję obroną u każdego- mogą cierpieć na zespół przewlekłego zmęczenia. U osób chorujących psychicznie szwankują też jelita, a spożywanie pokarmów bogatych w gluten zaostrza ich zły stan. Jest teoria, że gluten gromadzi się w mózgu ludzi chorych na depresję przez to mają brain fog i doświadczają ogólnie pogorszenia stanu życia.

 

coccinella, próbowałaś już diety eliminacyjnej? Czy odżywiasz się zdrowo, jadasz słodycze? Chodzisz spać o stałej porze? Może być więcej czynników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma gluten do zmęczenia? Może to się wiązać z bólami brzucha i obniżonym nastrojem. Ale zmęczenie to trochę osobna kwestia.

 

No właśnie dużo ma. Osoby uczulone na gluten- a jest ich sporo bo właściwie gluten wywołuje reakcję obroną u każdego- mogą cierpieć na zespół przewlekłego zmęczenia. U osób chorujących psychicznie szwankują też jelita, a spożywanie pokarmów bogatych w gluten zaostrza ich zły stan. Jest teoria, że gluten gromadzi się w mózgu ludzi chorych na depresję przez to mają brain fog i doświadczają ogólnie pogorszenia stanu życia.

 

coccinella, próbowałaś już diety eliminacyjnej? Czy odżywiasz się zdrowo, jadasz słodycze? Chodzisz spać o stałej porze? Może być więcej czynników.

 

Jak ktoś jest uczulony na gluten to nie powinien go spożywać w większych ilościach. Ta teoria to raczej bujda, ale teraz przecież wszyscy mają uczulenie na gluten :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyczytałam że za niska temperatura ciała również powoduje zmęczenia, bóle głowy...

 

 

A co do glutenu - faktycznie radzę zrobić testy , jeśli występują u Ciebie również objawy wymienione przez użytkowniczkę BędzieLepiej .

 

Najgorsze jest to że jak się walczy z samym sobym, to atakują wszystkie choroby i wirusy z zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×