Skocz do zawartości
Nerwica.com

Praca zmianowa i depresja a widzenie się z przyjacielem


Enamorado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 20 lat i od dłuższego czasu mam stany depresyjne z powodu wielu złych czynników (zaginięcie kota, wyjazd matki za granicę, praca 3 zmianowa, brak dalszego celu). Głównym z nich jest praca 3 zmianowa w zakładzie, co nie pozwala mi na widywanie się z przyjacielem, a jedynie on (oprócz matki) jest w stanie mi pomóc. Niestety chodzi jeszcze do szkoły, więc możemy się widzieć tylko w weekendy i kiedy mam pierwsze zmiany, to stanowczo za mało!

 

Kiedy idę do pracy czuję lęk, że niewiem co dzieje się z moim przyjacielem choć wiadomo że ma sie dobrze no i że nie będe go widział. W pracy myślę tylko o wyjściu i o tym, że najbliższe miesiące spędze w zakładzie a po powrocie z 2 czy 3 zmian pozostaje tylko coś zjeść i położyć się spać...

 

Co mogę zrobić w tej sprawie? Nie chcę iść do psychiatry czy psychologa, bo boję się długich terapii i chemicznych lekarstw. Dobrym sposobem byłaby zmiana pracy na jednozmianową, ale to w moim mieście jest raczej niemożliwe (spore zakłady, chcą godzin). Skąd takie przywiązanie do przyjaciela? Mała wieś na której mieszkam, mało mieszkańców i ciężka przeszłość z kolegami i otoczeniem.

 

I jeszcze jedno niemiłe pytanie. Czy marihuana ma na to jakiś wpływ? Od czasu do czasu z przyjacielem zasiądziemy i po prostu sobie zapalimy dla relaksu, ale sądzę że ten zwyczaj wyrobił we mnie potrzebę spotykania się z nim, nawet bez uczestnictwa marihuany. Jestem w rozsypce i nie wiem co mam dalej robić. Proszę o jakiekolwiek porady i rozmowę. Pozdrawiam serdecznie.

 

PS.: Nie nie jestem ćpunem, dlatego że okazyjnie próbowałem marihuany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gejem nie gejem, jakie to ma znaczenie.

Możliwe, że te stany w ogóle są wywołane pracą zmianową. To nie wpływa dobrze nawet na młody organizm. Robisz coś w kierunku wykształcenia się, zmiany miejsca zamieszkania? Nawet nie myślałabym o antydepresantach w Twoim przypadku.

Jak palisz trawę raz na jakiś czas to nie powinno mieć to żadnego wpływu na Twoje zdrowie. Jeśli paliłbyś regularnie miałbyś głównie problemy z koncentracją i pamięcią, które minęłyby wraz z odstawieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×