Skocz do zawartości
Nerwica.com

studia - kolejne kopleksy


stx

Rekomendowane odpowiedzi

witam, nie mieszkam w mieście a dzięki moim toksycznym rodzicom musiałem wybrać studia zaoczne (niby przez finanse).

 

i tu rodzi mi się kolejny problem - ile to już razy słyszałem, że zaoczne to gorsze, że po zaocznych nie przyjmują do żadnej lepszej pracy itp

 

i rzecz w tym, że jest w tym duże ziarno prawdy, ale jak się tym nie przejmować? jest w ogole jakis sposób? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będziesz studiować?

Nie zgadzam się, że studia zaoczne są gorsze. Możesz w tygodniu pracować, zdobywać doświadczenie. Skończysz studia i już bedziesz coś mieć w CV. A na dziennych ciężej jest pracować i na pełen etat nie dasz rady. Gdybym miała wybierać jeszcze raz, to poszłabym na zaoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja studiuje budownictwo i gdybym mógł cofnąć czas to na pewno poszedłbym na zaoczne.Czy zaoczne są gorsze?Są,wiem że moi znajomi z zaocznych uczyli się 60% materiału który ja miałem.Ale co z tego.I tak nie używasz wiedzy ze studiów w pracy prawie wcale,to tylko papier który ma pokazać że nie jesteś wielbłądem.Jak chcesz coś robić z ekonomią to będziesz musiał ogarniać języki i szukać gdzieś po znajomości roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłam studia zaocznie, bo musiałam dorabiać i męczyły mnie dojazdy. Jest mniej materiału, dzienni się z Ciebie śmieją, ale na koniec to Ty masz doświadczenie i jesteś o niebo bardziej ogarnięty życiowo od nich. Żaden mój pracodawca nie miał problemu z moimi studiami, tym bardziej, że nie musisz po zakończeniu pisać, że skończyłeś je zaocznie, bo tytuł mgr jest taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gorsze? Ode mnie koledzy, jeden dziennie - zakończone studia w wieku 26 lat, obecna stawka 2500. Drugi zaocznie stawka 2x większa bo doświadczenia ma juz 5 lat prawie (w tym staże i umowy o prace..)

Jak ktoś myśli ze na studiach się nauczy wszy stkiego i to mu zapewni lepsza przyszłość, to chyba mu się pomylilo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stx, zam ludzi, którzy nie skonczyli zadnych studiow i zarabiaja po 20 tys w PL. A znam takie ktore skonczyły dobre studia dzienne i praucja na kasie w lidlu. Jak jestes dobrym specjalista w tym co robisz i w zawodzie nie jest potrzebny papierek ze studiów to i tak sobie w zyciu poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcami - sama skończyłam zaoczne pracując i mam doświadczenie. Nie było lajtwo pracować i uczyć się ale teraz daje to same profity.

 

Poszukaj czegoś w klimacie ekonomicznym by nie zostać w tej pracy fizycznej zbyt długo...

nie możesz poszukać w innej miejscowości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×