Pytania u psychiatry

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Pytania u psychiatry

przez weronika123 25 wrz 2015, 19:45
Byłam niedawno u psychiatry i jestem zaniepokojona pytaniami jakie mi zadawał. Chodzi o to czy nie przekroczył swoich kompetencji.
Przyszłam z objawami depresji połączonymi z problemami psychosomatycznymi.
Pan doktor, pomimo że nie sygnalizowałam takiego problemu skupił się na moim życiu małżeńskim a ściślej mówiąc pożyciu. Zaczął wypytywać o moje życie seksualne w dodatku ze szczegółami, czułam się co najmniej dziwnie, nie omieszkał zapytać też o innych partnerach, tych przed małżeństwem itd.
Mam mieszane uczucia, wydaje mi się, że jest wiele innych istotnych tematów, chociażby relacje z matką, wychowanie, praca., poczucie własnej wartości itd. które mają pośredni wpływ na moje samopoczucie psychiczne. Dlaczego akurat seks?
Czy Wam też zadawano takie pytania i to na pierwszej wizycie? Po co mu aż tak szczegółowe informacje?
Offline
Posty
8
Dołączył(a)
25 wrz 2015, 19:12

Pytania u psychiatry

Avatar użytkownika
przez ekspert_abcZdrowie 26 wrz 2015, 21:52
Witaj weronika123!

Rzeczywiście skupienie się lekarza na sferze seksualnej może budzić wątpliwości. Tym bardziej, że była to Twoja pierwsza wizyta i trudno ot tak domniemywać źródła problemów. Pamiętaj jednak, że masz prawo odmówić odpowiadania na pytania, jeśli czujesz się skrępowana albo uważasz, że pytanie jest dla Ciebie zbyt intymne.

Pozdrawiam!
Psycholog
Posty
9201
Dołączył(a)
22 sie 2011, 15:11

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 20 gości

Przeskocz do