Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytania u psychiatry


weronika123

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam niedawno u psychiatry i jestem zaniepokojona pytaniami jakie mi zadawał. Chodzi o to czy nie przekroczył swoich kompetencji.

Przyszłam z objawami depresji połączonymi z problemami psychosomatycznymi.

Pan doktor, pomimo że nie sygnalizowałam takiego problemu skupił się na moim życiu małżeńskim a ściślej mówiąc pożyciu. Zaczął wypytywać o moje życie seksualne w dodatku ze szczegółami, czułam się co najmniej dziwnie, nie omieszkał zapytać też o innych partnerach, tych przed małżeństwem itd.

Mam mieszane uczucia, wydaje mi się, że jest wiele innych istotnych tematów, chociażby relacje z matką, wychowanie, praca., poczucie własnej wartości itd. które mają pośredni wpływ na moje samopoczucie psychiczne. Dlaczego akurat seks?

Czy Wam też zadawano takie pytania i to na pierwszej wizycie? Po co mu aż tak szczegółowe informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj weronika123!

 

Rzeczywiście skupienie się lekarza na sferze seksualnej może budzić wątpliwości. Tym bardziej, że była to Twoja pierwsza wizyta i trudno ot tak domniemywać źródła problemów. Pamiętaj jednak, że masz prawo odmówić odpowiadania na pytania, jeśli czujesz się skrępowana albo uważasz, że pytanie jest dla Ciebie zbyt intymne.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×