Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy z zusem... a depresja


Gość slow_down

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem winien ZUSowi 9000zł, mam rentę rodzinną na czas nauki a do szkoły chodziłem hmm, w kratkę (ze względu na chorobę psychiczną, która uniemożliwiła mi normalne funkcjonowanie). No i ZUS dokopał się do mojego braku frekwencji. (choroba pojawiła się w wieku 20 lat, obecnie mam 23). Obecna diagnoza - ChAD.

Pobieram rentę nadal, ponieważ zacząłem studia. Choroba ponownie uniemożliwiła mi naukę i muszę zrezygnować. Chciałbym zapisać się do jakiejkolwiek szkoły od lutego - odbierają mi połowę renty w ramach spłaty długu, a może jakąś policealną będę w stanie skończyć. Jakoś dług trzeba spłacić, a pracować nie jestem w stanie.

Pytanie pierwsze - jeśli nie chodziłbym do szkoły, do długu pewnie naliczano by odsetki i wcześniej czy później musiałbym go spłacić, mimo choroby?

Pytanie drugie: gdybym przeszedł na rentę socjalną, na przykład z powodu niezdolności do pracy (nauki bym nie pobierał) jak wyglądałoby to spłacanie długu? Też połowę renty by mi odliczano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZUS , nie popuści nikomu , tak samo jak Urząd skarbowy . Nawet po śmierci będą Cię ścigać ,,, tak więc nie kombinuj , tylko bierz tornister i marsz do szkoły . Bo jak drugi raz zarwiesz , to Ci tak dojebią ,że naprawdę zachorujesz ;)

Ja też mam dziś Meksyk pod deklem . Dołożyłem ten Ladasten niepotrzebnie i w tttaką złość sie wje-bałem ,że normalnie ,,,zaraz się chyba kleju nawącham ,,, dla równowagi ducha :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slow_down, zus zapewne nie daruje ci tego i mimo choroby będziesz musiał spłacać ten dług. Wszystko zależy od tego jak się z nimi "dogadasz", ale z racji tego, że nie masz możliwości oddać wszystkiego na raz to będą ci co miesiąc odciągać z tej renty, którą nadal pobierasz jakąś kwote tak długo aż zostanie spłacona całość. W przypadku gdybyś dostał rente socjalną myślę, ze by było identyczne, że też będą ci pobierać jakąs kwotę co miesiąc. Jeśli wcale nie bedziesz spłacał rzecz jasna, że odsetki będą rosnąć.

 

-- 20 gru 2014, 15:43 --

 

Kalebx3, dokładnie masz racje, niech lepiej popyla do szkoły bo może być tylko gorzej jeszcze a Zus nie odpuści :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×