Skocz do zawartości
Nerwica.com

TOKSYCZNY ZWIĄZEK - depresja - proszę o pomoc


moolat91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Jestem tu nowy, moze dlatego ze mam powazny problem. Otoz chodzi o moja (byla juz) dziewczyne.

 

Znamy sie od kilku lat, na poczatku wszystko bylo okey, jednak po kilku miesiacach cos zaczelo sie psuc. Zaczela pisac/spotykac sie z bylymi facetami, zakladala konta na portalach randkowych itp. Nie dawalem sobie rady (a ze wszystkimi przyjaciolmi musialem ograniczyc kontakt - jej wymysl) wiec zwierzylem sie z tych problemow jej bratowej (ktora przyjezdzala do mnie na kawe itp). Po dwoch miesiacach cala jej rodzina wiedziala co mowilem (np o tych portalach randkowych) oraz dodala cos od siebie (ze nazywalem ja dziwka). Rodzina zabronila jej kontaktow ze mna. Odpoczelismy od siebie, odkochalem sie (tak myslalem) i zaczalem sie spotykac z pewna dziewczyna. Gdy moja byla sie o tym dowiedziala, zaczela sie nie wiadomo jak starac, robila wszystko co chcialem, wrecz podlizywala mi sie i ... zerwalem znajomosc z nowa kolezanka..

 

Zaczelismy sie spotykac od nowa (w tajemnicy przed rodzina - bo gdy powiedziala ze sie spotykamy to stwierdzili ''albo z nim zerwiesz znajomosc albo wypierdalasz z domu). Nawet sie zareczylismy... w kwietniu tego roku znow zerwala bo ''naciskalem na nią, a sam wiem ze mozemy tylko w tajemnicy byc''... zaczela spotykac sie z jakims nowym facetem ''z czatu''.. znow byl spokoj az do 22 lipca, kiedy zobaczyla mnie z kolezanka z pracy na papierosie i stwierdzila ze chce sie spotkac.. tak wiec spotykalismy sie (znow w tajemnicy) az spedzilismy wspolnie weekend (rodzinie powiedziala ze jedzie do kolegi z czatow - zakonczony seksem).. po dwoch dniach od powrotu stwierdzila ze mozemy byc tylko przyjaciolmi, po kolejnych dwoch dniach ze mam zapomniec o niej.. za kilka dni dodala zdjecia z wesela brata na ktorym jest z calkowicie nowym facetem, za dwa dni dodaje ze jest z nim w zwiazku.. wszystko w okresie 2 tygodni od wspolnego weekendu.. :why:

 

tak wiec w ciagu miesiaca spotykala sie z trzema facetami a mi znow narobila nadzieje.. boje sie ze znow ja spotkam i wszystko wroci.. mam depresje przez to bo nikt tak nie manipulowal mna i nie bawil sie moimi uczuciami..

 

prosze o jakas pomoc jak sobie poradzic z ta chora sytuacja... bo sam nie daje juz rady... :cry:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj moolat91!

 

Twoja eks dziewczyna najwyraźniej zadrwiła z Twoich uczuć i tylko, gdy zauważała, że wokół Ciebie kręcą się inne kobiety, które mogłyby stać się jej potencjalnymi rywalkami, zaczynała się o Ciebie starać, by Cię omotać wokół palca. Manipulowała Tobą bardzo zręcznie, a Ty pozwalałeś się wodzić za nos. Co gorsze, Twoja dziewczyna zachowywała się jak pies ogrodnika - sama nie chce, ale drugiemu też nie da. Spotykała się z Tobą, ale nie na poważnie, no bo w tajemnicy przed rodziną itp., że niby razem nie możecie być, a w międzyczasie miała innych kolegów z czatów czy portali randkowych. Sprytne! Pytasz, co robić, jak się zachować. Odciąć się od tej toksycznej relacji, nie reagować na jej prośby o kontakt i spotkania, nie odpowiadać na jej SMS-y, dać sobie czas, by przeżyć to rozstanie i otworzyć się na nowe relacje. Znajomość z twoją byłą dziewczyną sprawia, że masz złe samopoczucie. Nie brnij dalej w tę znajomość. Wiem, że rozstanie może boleć, ale jeżeli chcesz myśleć o swojej przyszłości, to definitywne zakończenie tej relacji jest najlepszym wyjściem. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą możliwą radą wg mnie jest całkowicie zerwać wszelki kontakt z tą dziewczyną i być konsekwentny w swoim postanowieniu. Jeśli ona widzi, że Ty sie zadajesz z innymi kobietami to jest to dla niej bodziec do działania - to proste, ten typ tak ma. Jedyne co możesz zrobić to nie zważać na jej podchody, zaloty czy próby zwabienia Cię w jej dziwną i krzywdzącą Cie gre. Po prostu ją olej po całości, to ją pewnie jeszcze bardziej zmotywuje do działania, ale po jakimś czasie powinna dać sobie spokój. Wiem że to bardzo trudne zadanie, ale na prawdę to jest jedyne wyjście z sytuacji i szansa na ułożenie sobie życia z kimś nowym.

 

I wież mi, wiem co mówię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jaka ta dziewczyna jest i wciaz do niej wracasz,dlaczego?jestes uzalezniony od niej?widzisz chyba ze Toba manipuluje i jest toksyczna nie kocha Cie nigdy nie kochala chcesz w tym tkwic?.

Zerwij ta znajomosc bezapalecyjnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje serdecznie za pomoc..

 

Gdy czlowiek kocha to jest slepy na oczywiste sprawy.. tym bardziej ze zostalem z problemami sam, poniewaz z przyjaciolmi mnie sklocila.. mam nadzieje ze uda mi sie przezwyciezyc to ''uzaleznienie'' od niej i wszystko sie ulozy.. jeszcze raz dziekuje ! :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×