Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zrozumiec siebie :) Licze na odpowiedzi.


pluto20

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc , chcialbym opisac swoj problem jak najlepiej potrafie , wiec tak zaczne od poczatku. Jestem dosc mlodym chlopakiem ktory ma 20 lat ale mam problemy ze zrozumieniem siebie . Czuje sie troche samotny bo nie moge odnalesc swojego miejsca na ziemi . Chcialbym zrozumiec siebie raz na zawsze . Jestem osoba raczej wrazliwa , dlugo pamietam jesli ktos mnie skrzywdzil . Bylem raz u psychologa ktory powiedzial mi ze jestem bardzo madrym facetem , tylko za krytycznie patrzacym na siebie , ciagle przegladam sie w odbiciu luster i sprawdzam jak wygladam :P Duzo przesiaduje w domu , to tez moze byc moim problemem , chyba pora ruszyc sie wkoncu do ludzi. Czesto boje sie jak ludzie mnie ocenia , caly czas chce wypadac jak najlepiej jak jakas gwiazda , sam nie umiem opisac czy jestem niesmialy czy smialy , duzo rzeczy biore do siebie.

Chcialbym nie brac w ogole rzeczy do siebie ale nie wiem jak tego dokonac :P Mam wahania nastroju raz lepsze raz gorsze dni , Chcialbym zapomniec o tym wszystkim co dzialo sie w szkole , kiedy to poprostu bylem krotko mowiac mobbowany , to ciezko wplynelo na moja psychike . Teraz staram sie byc silna jednostka chce powalczyc o swoje prawa i dojsc do czegos w zyciu. Trudno mi o tym mowic ale taka byla moja przeszlosc . Jakis czas temu zalozylem sobie facebooka myslalem ze to podbuduje moja samoocene , mysle ze przyczyna moze byc moja niska samoocena. Jak pracowac nad swoja samoocena , wstydze sie nawet ustawic swojego zdjecia profilowego bo zbyt krytycznie na siebie patrze.

Jesli chodzi na codzien czuje sie wspanialym facetem ale unikam zdjec czy to oblawy niskiej samooceny? Nie powinnienem bac sie przeciez glupich zdjec i jak na nich wyjde. Chcialbym w przyszlosci miec duzo przyjaciol , szczesliwa rodzine i poprostu cieszyc sie zyciem . I poprostu byc optimistycznym czlowiekiem .Wiem ze jak sam sobie z tym nie poradze to nikt mi nie pomoze ale chcialbym uslyszec od osob ktore maja jakas wiedze w tym temacie. Natrafilem na ludzi szczegolnie facetow ktorzywiedz sa typowy mobberami , osoby z bardzo wysoka samoocena ktorzy lubia sobie robic jaja z innych. zamiast pomagac innym. Wiem ze ciezko odpowiedziec tak przez internet ale jesli ktos mialby chwilke poswiecic czas bylbym wdzieczny. Licze na ciekawe rady i z gory dziekuje za pomoc . Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam podobny problem, myślę, że masz fobię społeczną. Poczytaj o niej. U mnie objawia się tym, że kiedy przechodzę obok grupki osób jestem strasznie spięty i mam wrażenie, że mnie obserwują i wyśmiewają się. Na pewno miał na to wpływ okres ze szkoły podstawowej kiedy koledzy wyśmiewali się ze mnie, z mojego wyglądu, z tego że nie trafiałem piłką do bramki na wfie itd. Takie głupie sytuacje, a potrafią namieszać. Staram się to zwalczyć. Granie koncertów dawało mi taką pewność siebie. Po prostu tam mogłem zrobić coś swojego. Scena była moja, miałem w du*ie innych :D Ale w innych sytuacjach była lipa. Jąkam się kiedy rozmawiam z kimś itd. No ale nie wolno się poddawać. Fajnie, że chcesz być pozytywnym człowiekiem, sam tego pragnę :) Pomaga mi w tym rozwój osobisty i prawo przyciągania. Polecam Ci film "Sekret". Jest w całości na YouTube. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc , moze az tak zle nie jest . Na to czy mnie wysmiewaja to mam wyjebane , raczej trudno byloby mnie pobic bo jestem dosc dobrze zbudowanym facetem :P silownia i plywanie to jedno z moich hobby. Tak granie koncertow to jest bardzo ciekawe co mowisz , tez kocham muzyke slucham i komponowac , specjalnie ta co lubie. Tak tworzenie swojej muzyki to jest to. Rozwoj osobisty i prawo przyciagania bardzo dobre rady , napewno obejrze film sekret juz o nim slyszalem . Dzieki za jakies tam rady :) Napewno sie przydadza , takze do zobaczenia na szczycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×