Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dłuższa chwila zastanowienia


Pat199

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Was zapytać o racjonalną opinie na temat mojej sytuacji bez żadnego wmawiania otóż od wielu lat mam skrzywioną psychikę i to bardzo, a wszystko zaczęło się w domu jako syn alkoholika od 1-wszej gimnazjum trzymałem się z dala od jakiego kol wiek towarzystwa aby nie pójść w ślady ojca, przesiadywałem na komputerze, bo koledzy wiadomo byli wtedy be, rodzice byli zainteresowani awanturami, a ja z czasem popadłem w nałóg komputerowy, i tak wszystko się ciągnęło, efektem siedzenia przed kompem były zapadnięte żebra które stanowiły dla mnie ogromny kompleks wychodzenia do ludzi. Dziś te żebra nie mają znaczenia ale jestem świadomy tego że mam 196 cm wzrostu i jestem chudy jak patyk, do tego mam trądzik wszędzie - budze się z bólem na plecach głowie czy tyłku. to są moje ogromne kompleksy, które powodują się teraz w porze letniej nawet nie wyjdę nad jezioro. Znowu jak się zrobi chłodniej to nie pójde na piwo, bo mam BLOKADE. Jak możecie się domyślić dziewczyny też nie mam, bo to by chciał trędowatego, jestem wrażliwcem i czuje się totalnie samotny, chwilami śnie o tym, że spędzam czas z dziewczyną, przytulamy się i oglądamy film, wiadomo klimat typowo romantik, ale to tylko iluzja, jak się obudzę to płacze i nie mogę przestać bo żal mi tych wszystkich straconych lat.

 

Czy opłaca się żyć z taką skrzywioną psychiką? i latami czekać na lepsze jutro?

 

Dodam, że mam silne wierzenia w reinkarnacje to by było dla mnie spełnieniem marzeń, bo sądze, że było by całkiem inaczej, żył bym jak 90%nastolatków imprezy, piwko, dziewczyny, kac. oczywiście z umiarem, a teraz rozsądek mnie po prostu zabija, zjada serducho od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pat199!

 

Nie wiem, o jaką "racjonalną opinię" Ci chodzi :) Jeżeli czujesz, że masz problemy - jesteś przygnębiony, smutny, masz zaniżoną samoocenę, nie wierzysz w siebie, masz opory, by wychodzić z domu, trudności w nawiązywaniu nowych relacji interpersonalnych - to powinieneś poszukać dla siebie pomocy, np. w poradni zdrowia psychicznego. Może i reinkarnacja byłaby spełnieniem Twoich marzeń, ale masz teraz swoje życie i wykorzystaj je - tu i teraz. Nie odkładaj niczego na później, tylko postaraj się, by już w tym życiu być szczęśliwym. Myślę, że psychoterapia bardzo by Ci się przydała, byś mógł popracować m.in. nad poczuciem własnej wartości. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×