Skocz do zawartości
Nerwica.com

obniżona sprawność myślenia


dainanasanichibu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu pogarsza mi się zdolność myślenia. Myślę bardzo wolno, albo tak szybko że nie mogę wypowiedzieć swoich myśli bez zająknięcia się. Trudno mi się skupić gdy ktoś do mnie mówi, bo moje myśli wędrują w stronę "pustki". Miewam zaburzone poczucie czasu, tzn patrzę na zegarek jest 15:00. Patrzę w okno, co wydaje się ułamkiem sekundy, znowu na zegarek i jest 15:30! Nie wiem co dzieje się ze mną w tym czasie, bo pół godziny bezmyślnego patrzenia w okno to długo... Ciężko mi ubierać myśli w słowa. Kiedyś pisałem dużo opowiadań, teraz ciężko mi napisać coś z sensem, by oddać moje myśli. Poza tym podczas rozmowy myli mi się bardzo często szyk gramatyczny. Polski jest moim ojczystym językiem a czasem mówię z zasadami zupełnie innej gramatyki, np chcąc powiedzieć, że widziałem pomarańczowy kubek, który dostałem od Beaty, mówię "pomarańczowy kubek widziałem, beaty od dostałem". Nie wiem czym to może być spowodowane. Zawsze uchodziłem za osobę inteligentną, potrafiącą prowadzić konstruktywną rozmowę, teraz myli mi się szyk, często zamieniam słowa na zupełnie inne, coraz bardziej się jąkam i "dławię powietrzem". Czytam książkę i zaraz zapominam o czym czytałem, oglądam film-to samo. Poza tym zauważyłem też, że coraz trudniej przypomnieć mi sobie co się działo w moim życiu w określonym okresie. Np nie jestem w stanie przypomnieć sobie nic z okresu 13-16 lat, z wyjątkiem tego że byłem we Francji. Do tego mam trudność z odczuwaniem emocji, przeżywaniem ich i nazywaniem tego co czuję. Nigdy nie miałem powyższych problemów, nie wiem co się dzieje. Mam 21 lat. Zastanawia mnie czym może być spowodowana moja sytuacja? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×