Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy mam depresję?


marti19986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 15 lat. Zastanawiałam się czy nie mam depresji i czy nie powinnam iść do psychologa. Przez około dwa i pół roku dokuczano mi w szkole. Przez to zaczęłam dostawać gorsze oceny i stałam się chorobliwie nieśmiała i nie umiem rozmawiać z ludźmi. Poszłam do nowej szkoły i mam tylko jedną "koleżankę". Czuję się bardzo samotna, ale nie potrafię dogadać się z ludźmi. Z rodzicami często się kłócę, szczególnie z moim tatą, który mnie wyzywa gdy jest zły i czasami mnie uderzył. Z mamą mam lepszy kontakt. Czasami jest dla mnie jak najlepsza przyjaciółka. Mam często huśtawki nastrojów. Potrafię być bardzo smutna i nie mieć ochoty na nic, a za chwilę rozpiera mnie energia i nie mogę usiedzieć na miejscu. Czy to normalne? Jestem też uzależniona od samookaleczania. Tnę się od pół roku. Nigdy nikomu o tym nie mówiłam. Czasami mam myśli samobójcze, ale nie mam odwagi się zabić bo myślę jak moi rodzice byliby smutni. Mam bardzo niską samoocenę. Jestem brzydka i głupia (wiele osób mi to mówiło). Czasami gdy patrzę w lustro ogarnia mnie straszna nienawiść do samej siebie. Doskwiera mi też tęsknota. Nie mieszkam w Polsce i bardzo tęsknię za moją rodziną. Tutaj mam tylko moich rodziców. I próbowałam im mówić jak się czuję, ale oni tylko każą mi się uczyć. Wiem że bardzo się rozpisałam, ale byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś to przeczytał i mi doradził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do psychoterapeuty ewentualnie psychiatry dzieci i młodzieży - on Ci powie co i jak, czy to depresja czy osobowość borderline, niska samoocena, dojrzewanie czy inne zaburzenie osobowości lub zaburzenie psychiczne - my nie jesteśmy w stanie powiedzieć co Ci jest - od tego jest lekarz

Pogadaj z mamą, że się okaleczasz, że jest Ci zbyt ciężko i sama sobie nie poradzisz

Co do okaleczania - będziesz miała brzydkie blizny, których potem tak naprawdę nie da się usunąć i będziesz miała pamiątkę na całe życie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×