Hospitalizacja psychiatryczna- badania

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Hospitalizacja psychiatryczna- badania

przez yesseker 09 kwi 2014, 19:16
Dzień dobry.
Jestem studentką III roku socjologii i piszę pracę licencjacką, której tytuł brzmi „Hospitalizacja psychiatryczna w biografiach indywidualnych”.
Poszukuję osób z Warszawy i okolic, mających za sobą doświadczenie pobytu w szpitalu psychiatrycznym (obojętnie, czy był to pobyt całodobowy, czy też dzienny), które zgodziłyby się wziąć udział w badaniach na ten temat, które realizuję w celu analizy ich wyników w mojej pracy- a konkretnie udzielić mi wywiadu. Jest to metoda indywidualnych wywiadów pogłębionych (IDI); wywiad taki trwa ok. 1 godz.
Główne kwestie/wątki poruszane w tej pracy to:
1. Życie społeczne w szpitalach psychiatrycznych (również na oddziałach psychiatrycznych w szpitalach ogólnych)- w tym relacje społeczne, sposoby radzenia sobie w specyficznej rzeczywistości, „szpitalna” codzienność;
2. Szpital psychiatryczny jako rodzaj instytucji totalnej- mechanizmy wywierania wpływu i kontroli, sposób organizacji życia wewnątrz szpitala;
3. Hospitalizacja psychiatryczna jako szczególny epizod w życiu, związany z chorobą psychiczną, jako zarówno przyczyna, jak i skutek innych doświadczeń, jej wpływ na biografię indywidualną;
4. Wizerunek choroby psychicznej, osoby z zaburzeniami psychicznymi i pacjenta (zarówno aktualnego, jak i byłego) szpitala psychiatrycznego w oczach samych pacjentów oraz ich otoczenia.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt na adres mailowy: yoesseker@gmail.com . W odpowiedzi na wiadomość wyślę wszystkie dokładniejsze informacje dotyczące wywiadów.
Pozdrawiam.
Paulina
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
04 kwi 2014, 22:43

Hospitalizacja psychiatryczna- badania

Avatar użytkownika
przez macieywwa 09 kwi 2014, 20:48
yesseker, Hey Paulina...jestem zainteresowany Twoja propozycja.
Obecnie przebywam w szpitalu, tak wiec wiadomości mogłabyś miec z pierwszej reki a przy sprzyjających warunkach możliwe iz udałoby mi sie namówić na współpracę innych współtowarzyszy niedoli.
Wywiad przeprowadzasz osobiście, czy droga mailowa :?: :smile: ..
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2083
Dołączył(a)
12 paź 2013, 16:01
Lokalizacja
warszawa

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Przeskocz do