Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to depresja?


marcin95xd

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 19 lat i jestem mężczyzną

1. Mam obniżenie nastroju nic mi się nie chce , nie chce mi się chodź do szkoły nie chce mi się nic kompletnie. Czasami żartuje i się śmieje...

2.Nie mam żadnej przyjemności z tego co robię nigdzie nie wychodzę praktycznie tylko szkoła dom dom dom żadna impreza spotkania z kolegami nic ostatni raz byłem jakoś we wrześniu na dyskotece teraz mi się nie chce nie mam na to ochoty tylko siedzę w domu komputer/spanie

3. Spadek apetytu jem raz dziennie i jest to godzina 22-23

4. Nie mogę spać w nocy. Nie śpię do 8-9 rano potem dopiero się kładę wstaje 16-17... Akurat teraz bo mam ferie ale ta tendencja utrzymuję się jakieś 3-4 tygodnie nie mogę zasnąć w nocy raz przysnąłem na lekcji to mnie nauczycielka budziła

5. Jestem bardzo powolny i wiecznie zmęczony. Mam słomiany zapał

6. Poczucie nieuzasadnionej winy, obniżenie poczucia własnej wartości. Np. Ktoś coś do mnie powie wyzwie mnie czy coś to nic na to praktycznie nie mówię wstydzę się jak ktos na mnie patrzy bo wiem , że coś jest nie tak tak po prostu. A czuje się winny bo w zeszłym roku nie zdałem z drugiej do trzeciej klasy technikum miałem poprawiać w ostatni dzień mówię pouczę się co się okazało nie mogłem się skupic nie chciało mi się uczyć kompletnie nic...

7. Miewam bardzo , ale to bardzo rzadko myśli samobójcze , gdy naprawdę jest źle

 

Nie wiem czym to może być spowodowane może moim dzieciństwem nie wiem naprawdę nie wiem w dzieciństwie matka z ojcem lubili sobie wypić i była policja , pobicia , ciąganie po sądach nawet pamiętam gwałty jak ojciec matkę zabierał a ja płakałem po nocy a miałem z 7 lat jeszcze do końca nie wiedziałem o co chodzi , ale teraz wiem , wiecznie traktowany przez ojca i babkę i rodzinę od strony ojca jak śmieć. Matka teraz bardzo rzadko pije , ale jak się napije boję się o wszystko czy sobie nic nie zrobi czy nic się nie stanie....

 

Także nie wiem co robić jakaś porada czy coś nie wiem czy to jest depresja czy coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×