Skocz do zawartości
Nerwica.com

depresja na emigracji


mattb

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, pytanie skierowane do osób mieszkających za granicą lub tych, którzy powrócili do kraju. Jak się tam czujecie bądz czuliście? Jeśli chodzi o moją sytuację, w moim przypadku nie pomogą leki, potrzebna mi psychoterapia. Nie chcę zaczynać leczenia tutaj i przerywać w połowie, ponieważ postawiłem, że za kilka miesięcy wracam do Polski. Nie mogę się w Anglii odnaleźć. Przyjemnie się ją zwiedza i się po niej porusza, ale mieszka się tutaj ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pisałem tutaj przed 2 miesiącami. Ale po ostatniej wizycie w Polsce, która miała miejsce kilka dni temu stwierdziłem, że wracam. Dzięki temu łatwiej będzie mi tutaj wytrzymać i może dzięki temu uda mi się odłożyć więcej pieniędzy, które powinny wystarczyć na conajmniej 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmusił mnie brak pracy, tylko stan psychiczny niepozwalający mi tutaj już dłużej siedzieć. Pieniędzy starczy na 2 lata jeśli w ogóle nie będę przez ten okres pracować. Nie zamierzam siedzieć ciągle na bezrobociu tylko zamieszkać w Warszawie lub Gdańsku i tam poszukać pracy w księgowości, w międzyczasie chciałbym zacząć 2letnie studia magisterskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anglia dała mi pracę, pieniądze, nauczyłem się tutaj życia ale nic poza tym. W Polsce podczas ostatniego urlopu czułem się dobrze, lecz przed wyjazdem do Anglii nie widziałem tam dla siebie perspektyw i chciałem spróbować czegoś nowego. Nie żałuję że tutaj przyjechałem. Serce nakazuje jednak wracać bo być może tam będę bardziej szczęśliwy i nie będę tak często myśleć o śmierci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mattb, wyemigrowałeś sam? Leczyłeś się wcześniej w kraju? Czy depresja pojawiła się dopiero w Anglii?

 

Jeśli chodzi o Twoje pytanie, to ja za granicą się czuję b. dobrze. Nie jest idealnie, jeśli chodzi o moje samopoczucie-ale i tak jest ogromna różnica-jak się czułam w Polsce, a jak tu.

Moja sytuacja jest inna-wyjechałam wspólnie z partnerem-mam więc kogoś bliskiego obok, a to jednak duuuże ułatwienie. Leczyłam się w Polsce już od kilku lat (leki+terapia), póki co, raz na kilka miesięcy odwiedzam mojego lekarza w kraju i dojrzewam do decyzji, żeby przenieść całe leczenie tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie leczyłem się wcześniej w Polsce. Dopiero poraz pierwszy odwiedziłem psychiatrę 2 tygodnie temu. Przepisał mi leki w celu zredukowania lęków. Wcześniej wmawialem sobie,że nie mam żadnej depresji, że to tylko kilkudniowe pogorszenie nastroju. W Anglii poczucie smutku, beznadziejności i braku chęci do życia towarzyszyły mi bardzo często. Dodatkowo muszę podnieść swoją niską samoocenę bo zeswiruje.

 

Wyemigrowałem sam, jestem sam i całe życie jestem sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

osobiście nie byłam w Twojej sytuacji. Jednak odczułam to równie mocno, bo mój był chłopak wyjechał do Niemiec do pracy. Na początku sobie radził, ale potem bardzo się zmienił. Nic go nie cieszyło, ciągle spał itp. Również skarżył się na samotność.Po czasie z bardzo wesołego i optymistycznego chłopaka stał się sfrustrowanym, zamkniętym w sobie samotnikiem. Wycofał się na tyle, że już nie mogłam do niego dotrzeć.

 

Współczuję Ci, ja żyjąc na "starych śmieciach", wśród rodziny i przyjaciół z dawnych lat czuję bardzo samotna, a co dopiero w nowym miejscu, w innym kraju. Ale dobrze, że działasz w tym kierunku by walczyć - bo najpierw trzeba zacząć od samorefleksji i stwierdzeniu że to nie tylko chandra, a coś poważniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×