Skocz do zawartości
Nerwica.com

noga mną rządzi


nieboszczyk

Rekomendowane odpowiedzi

nie dalej jak 3 miesiące temu skręciłem nogę na schodach.zaczeło się naprawdę niewinnie.po upadku noga nieznacznie pobolewała więc wstałem i zbagatelizowałem to.i tak mineło kilka dni i z dnia na dzień ból stawał się coraz silniejszy aż już nie mogłem chodzić i zgłosiłem się do ortopedy.ten zrobił RTG i zalecił banalne czynności typu opaska elastyczna,okłady z lodu i smarowanie altacetem. oraz skierował do poradni ortopedycznej.ponieważ mimo smarowania i okładów z lodu noga coraz bardziej bolała i puchła zgłosiłem się do kolejnego ortopedy.a ten tylko dotknoł nogę i zapadł wyrok :GIPS!.na 3 tygodnie.nie chciałem gipsu ale on wie widział innej możliwości tak więc żadne smarowanie,orteza czy stabilizator nie wchodzą w grę.i do tego zastrzyki do brzucha przeciwzakrzepowe które trzeba sobie robić samemu.oczywiście kiedy mnie zagipsowali miałem spodnie,tak więc przez całe 3 tygodnie nie mogłem się umyć ani wykąpać,ani wyjśc z domu do sklepu czy gdziekolwiek.piękne gorące dni przeleżałem w gipsie.nie mogę nosic siatek z zakupami,uprać sobie skarpetek,posprzątać i odkurzyć mieszkania,wynieść śmieci.w domu zrobił się megasyf i smród.obecnie chodzę na rehabilitację polegającą na fonoforezie,lampie sollux,magnetoterapii i laserze.były też ćwiczenia typu konik na biegunach i rower wyczynowy.poprosiłem o jakieś sensowne ćwiczenia żeby wreszcie rzucić te kostury które mi zajmuja ręce i jakoś stanąć na tę noge.wystarczyło tylko 2 dni takich ćwiczeń żeby stan nogi znacznie się pogorszył i wrócił do punktu wyjścia.na rehabilitacji uszkodzili mi nogę.teraz boli samoistnie,jak się dotknie ziemi,kostka ma niemal 20cm średnicy i jest sina z drobnymi skrzepikami.niewiem co mam robić.sikać na tą nogę czy co?jeszcze niedawno potrafiłem na jednym ramieniu dzwigać torbę 20kg w drugiej ręce torba 10 kg i przebyć 2000km.efekt?byłem tylko zmęczony a na drugi dzień byłem jak nowo narodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już byłem 3 razy u ortopedy.jak mu zgłaszam co mnie boli a on robi świński ryj,głupkowato się uśmiecha i kiwa głową.cholerny gnój.zamiast USG i rezonansu magnetycznego zrobił mi juz 3 rentgeny na których nic nie widać. bo to nie jest złamanie tylko uszkodzenie aparatu więzadłowego i które jest gorsze od złamania.ta rehabilitacja mi pomogła jak zmarłemu kadzidło ponieważ po zakończeniu pierwszej serii ortopeda powiedział że noga jest brzydka

 

-- 01 paź 2013, 12:39 --

 

od lekarza i rehabilitantki usłyszałem że moge tak się męczyć nawet latami.i będzie zdeformowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna noga, by wszystkimi ortopedami rządzić, jedna, by wszystkich odnaleźć,

Jedna, by wszystkich na sympozjum zgromadzić i w ciemności związać w gipsie.

jedna noga i zrobił się totalny syf którego nie idzie ścierpieć i z którym nie da się nic zrobić.jedna noga która zmusza do codziennego kuśtykać do przychodni i wąchać ten smród lizolu i spirytusu.a po każdym zabiegu magneto i lasera rośnie ryzyko nowotworów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

były też ćwiczenia typu konik na biegunach i rower wyczynowy.poprosiłem o jakieś sensowne ćwiczenia żeby wreszcie rzucić te kostury które mi zajmuja ręce i jakoś stanąć na tę noge.wystarczyło tylko 2 dni takich ćwiczeń żeby stan nogi znacznie się pogorszył i wrócił do punktu wyjścia.na rehabilitacji uszkodzili mi nogę.teraz boli samoistnie,jak się dotknie ziemi,kostka ma niemal 20cm średnicy i jest sina z drobnymi skrzepikami.\

Z tego rozumiem, że te ćwiczenia rehabilitacyjne spowodowały jeszcze większe uszkodzenia w Twoim stawie. Tzn. ja nie wiem jak wyglądały te ćwiczenia rehabilitacyjne, więc może opisz je, rower wyczynowy, czyli co, pedałowałeś tą nogą bez usztywnienia? Czy po tych 3 tygodniach w gipsie stawałeś na tą nogę czy zawsze używałeś kul albo ortezy? Bo z tego co napisałeś dla mnie wygląda to tak, że

najwyraźniej za krótko odpoczywał i regenerował się Twój staw skokowy, ja gdy go skręciłem przechodziłem chyba ze 2 miesiące w ortezie, także podczas rehabilitacji, którą zacząłem około miesiąca po skręceniu i były to same zabiegi bez poruszania stopą, pole magntyczne, lampa i elektrostymulacja. Być może Twoje skręcenie było poważne, tj. znacznie uszkodziłeś więzadła, chodzeniem po pierwszym lekkim skręceniu i być może późnie po tych zabiegach rehabilitacyjnych. Jeśli piszesz, że po tym koniku na biegunach i rowerze wyczynowym stan się pogorszył to przecież ktoś przepisał Ci te zabiegi i to on lub rehabilitanci ponoszą odpowiedzialność za pogorszenie stanu. Oczywiście dobrze wiem, że dochodzenie sprawiedliwości w przypadku błędów lekarskich w Polsce jest bardzo ciężkie, ale też ja np. nie pozostawiłbym tego tak i domagał się odszkodowania finansowego. Obecnie radzę Ci znaleźć jak najszybciej, jak najlepszą klinikę ortopedyczną lub przynajmniej najpierw lekarza, prywatnie oczywiście, żeby ratować ten staw jak się tylko da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konik na biegunach i rower wyczynowy nie były bolesne ale wyglądały na zbyt monotonne i nieskuteczne dlatego poprosiłem o ćwiczenia które pozwola mi rzucić kule i stanąc na ta nogę.to było przytrzymanie się drabinki i udeptywanie plastikowej piłki z kolcami,próba stawania na palcach i próba chodzenia bez kul.to te ćwiczenia zamiast uruchomić mi staw zniszczyły go.nie używałem ortezy bo lekarz stwierdził że niejest potrzebna.nie lubię tam chodzić i wąchać tego smrodu przychodni coddziennie normalnie życ się odechciewa jak się tam znajdę.to zło konieczne w czystej postaci.myślę o prywaciarzu ale on wezmie ze 150zł za samą poradę.jeśli skieruje na usg,rtg,rezonans czy rehabilitację to będę musiał płacić za to wszystko 1000%ze swojej kieszeni tak jak to miało miejsce u dentysty prywaciarza który podczas leczenia kanałowego skierował mnie na rentgeny za które musiałem płacić po 25zł każdy.zwykle były one po 2 na każdy ząb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×