Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co jest ze mną nie tak ?


kanker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem 19 letnim mężczyzną zaczynającym od października studia. Od pewnego czasu czuję, że coś jest ze mną nie tak. Rzeczy które kiedyś sprawiały mi radość stały mi się obojętne. Zacząłem unikać ludzi w tym też znajomych. Moje życie popadło w monotonnie, zaś wydawałoby się kluczowe w życiu decyzje zacząłem podejmować pod wpływem impulsu, bez wcześniejszego zastanowienia się. Zacząłem żyć wspomnieniami bo zdałem sobie sprawę, że kolejny dzień będzie podobny do poprzedniego. Marzenia które kiedyś chciałem zrealizować wydają mi się teraz z realnego punktu widzenia nieosiągalne. Od bardzo dawna nie byłem w żadnym związku, zaś te wcześniejsze trwały bardzo krótko. Podczas rozmów ze znajomymi staram się odgrywać rolę słuchacza, ponieważ mam wrażenie, że to co myślę może zostać źle odebrane przez rówieśników. Znajomi kilkukrotnie zwracali mi uwagę, że czasami wydaję się być dla nich momentami dziwny. Stałem się przez to nieśmiały oraz zacząłem mieć niską samoocenę. Boję się iść do specjalisty, bo mam wrażenie, że mogę być przez niego źle odebrany. Poprzez słuchanie muzyki zacząłem uciekać od otaczającego mnie świata. Co może być przyczyną zmiany mojego zachowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychologia to dość młoda i nie do końca rozwinięta gałąź wiedzy. Zdaję sobie sprawę z jej niedoskonałości.

Trudno przewidzieć zachowanie tak skomplikowanego modelu jak ludzki mózg/umysł.

Dlatego jasno nie mogę odpowiedzieć, a upraszczać nie ma co.

 

Przyczyna może być taka, że zaszły zmiany w twojej psychice i powodują, że jest ci niedobrze. Można próbował działać na mózg lekami, stosować psychoterapię, która jest wglądem w siebie przy pomocy osoby trzeciej.

 

To jak w reklamie proszku, lepszy proszek 4 in 1 niż zwykły proszek. Dlatego najlepiej od razu wykorzystywać to co pod ręką. Możesz chwycić się jakiejś szkoły samodoskonalenia, licząc, że gdy będziesz miał silniejszy charakter dasz sobie radę z trudnościami. Możesz robić ekspansję w świat zewnętrzny, próbując uczynić środowisko bardziej przystępnym, bądź samemu się dostosować, zmieniając nastawienie.

 

Jak jesteś to odpisz, bo siedzę sam przy komputerze i popisałbym sobie z kimś. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×