Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy ja mogę pracować w szkole?


czarnobiała mery

Rekomendowane odpowiedzi

Niech ktoś mi powie, czy ja mogę pracować w szkole? Czy nauczyciel przechodzi jakieś badania psychologiczne i psychiatryczne? Co mam zrobić, żeby lekarz medycyny pracy zgodził się na moją pracę.

Dostałam propozycję pracy w podstawówce od września i chętnie bym tę pracę wzięła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim dojdzie się do lekarza medycyny pracy, to ma się szereg badań do wykonania. I ja się właśnie pytam, czy też jest wśród tych badań badanie psychologa lub psychiatry, bo nie wiem.

A poza tym wpisujesz wszystkie leki, które przyjmujesz na karcie, którą ogląda lekarz medycyny pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że z jakimis maluszkami, nauczanie poczatkowe czy cos takiego.

 

Tam to dopiero jest obciazenie psychicznie. Duzo łatwiej pracowalo mi sie ze starszymi dzieciakami, ktore byly juz wdrozone w rytm szkolny niz z maluchami, ktorych dopiero trzeba bylo tego uczyc. Praca w I-III to hardcor

 

Haniu z tego co wiem nie przeprowadza sie na przyszlych nauczycielach ani badan psychologicznych ani psychiatrycznych..a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maluchy przynosza wszystkie nalecialosci z domow ktore jak wiadomo sa bardzo rozne. Sa dzieci kompletnie nie wiedzace jak sie zachowac w grupie, miejscach publicznych, z rozna dojrzaloscia szkolna. Praca z nimi przez pierwszy rok to harowka. Fakt ze potem efekty ciesza niezmiernie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazywam się niewarto, i w dobrych domach zdarzą się patologie. Powiedziałabym nawet tym bardziej.Dzieci z wielodzietnych rodzin gdzie nie są tak wycackane i rozpieszczane,są bardziej samodzielne i lepiej sobie radzą w grupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasiątko, ja się w sumie nie martwię na razie tym, czy sobie poradzę, myślę, że sobie poradzę.

Bardziej martwi mnie to, czy dostanę zgodę lekarza na pracę.

 

Tak naprawdę nie istnieje żadna "lista chorób" które dyskwalifikują z zawodu nauczyciela. Decyzję podejmuje indywidualnie lekarz medycyny pracy, kierując się w dużej mierze swoimi subiektywnymi przekonaniami. A tak z "życia": jeśli się przyznasz do schizofrenii to może być ciężko ze zgodą. Lekarze innych specjalności niż psychiatria o chorych psychicznie mają zdanie niewiele się różniące od opinii przęcietnej Kowalskiej, a przy tym muszą się troszczyć o własny tyłek, stąd się asekurują i w razie wątpliwości zgody wolą nie wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, zgadzam się z przedmówczynią. Ludzie mało wiedzą o tym czym są zaburzenia psychiczne, a tym bardziej schizofrenia, która tworzy wiele kontrowersji nawet w środowiskach lekarzy.

 

Jeśli chodzi o zdolność do zawodu to sądzę, że wielu "zdrowych" się nie nadaje. Więc kwestia raczej nie leży w zdrowiu, tylko w czysto ludzkich cechach. Bo zawód nauczyciela to zawód z dużą odpowiedzialnością. Jedyne czym bym się przejmował, to czy choroba nie przeszkodzi ci od strony fizycznej, czy nie będziesz zbyt zmęczona itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×