Skocz do zawartości
Nerwica.com

robiliście jakies badania głowy?


misiek_1

Rekomendowane odpowiedzi

warto zrobic wszystkie badania, niestety NFZ skutecznie bedzie Ci utrudniał to zadanie, najprościej zrobić wszystkie badania trafiając na oddział, zrobić je bez trafiania do psychiatryka jest bardzo trudno, zazwyczaj ludziom w depresji brakuje motywacji i po prostu siły by ganiać po lekarzach którzy przepisują skierowania na to badanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek_1, dwa lata temu miałem robione 2x eeg oraz tomografię z powodu zaburzeń świadomości. Ostatecznie nie wykryto w zapisach i obrazie żadnych patologii. 5 miesięcy temu również doznałem wstrząśnienia mózgu, obligatoryjnie wykonano tk. Zamierzam powtórzyć badanie zgodnie z zaleceniami oraz prywatnie eeg, tak dla świętego spokoju :smile:

Możesz napisać coś więcej o tym wypadku? Jakie dolegliwości bezpośrednio wywołał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nawet w którymś z Twoich wątków napisałem, że zaostrzyły się moje dotychczasowe zaburzenia depresyjne, osłabiły zdolności intelektualne, mam problemy z równowagą i stałem się "nieznośny" z charakteru. Dziwne, że oboje doświadczamy tak dotkliwych skutków urazu, który z punktu widzenia medycznego uchodzi za stosunkowo łagodny. Padaczka pourazowa to już nieco inna bajka. Minęły dwa lata, czy coś się przez ten czas zmieniło? Zapis się unormował, a może "ataki" zniknęły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atak padaczkowy miałam podczas upadku na głowe i 2 tygodnie póżniej.potem juz nie miałam zadnych ataków.teraz mam już odstawione leki,za tydzien mam miec eeg to bedę wiedziała co i jak. wiesz czytałam ze to może byc tzw.zespół pourazowy moze trwac kilka miesiecy do paru lat. mam nadzieję ze nie bedzie aż tak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wykonuję eeg to wychodzi złe,ale tomograf bez kontrastu nic nie wykazał.Nie wiem co oznacza zły wynik eeg. Nikt mi tego nie wyjaśnił.Kiedyś tylko słyszałam,że od silnego stresu.

Ostatni raz te badania miałam robione z 7 lat temu.

Lekarze raczej nie kierują tylko podczas pobytu w szpitalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie EEG gdy miałem robione w dzieciństwie pierwszy raz wykazało uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego (tak stwierdził neurolog dziecięcy). Potem brałem memotropil, później ten neurolog zdecydował, żeby odstawić memotropil i powtórzyć EEG. Stwierdził, że wszystko jest w porządku. Jakieś 2 lata temu miałem też robione EEG, ale niewiele rozumiem z opisu, mimo że bardzo krótki i w sumie jak na razie nie wyjaśniło się do końca, co ten wynik oznacza. Kilka miesięcy temu, gdy miałem MR, wyszły drobne niedokrwienia w okolicach istoty szarej i białej, jednak badanie to nie zostało dokończone, sekwencja dla części czołowej została przerwana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×