Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja a SEKS....


kamileks

Rekomendowane odpowiedzi

To o czym mówisz może być spowodowane tzw. zmęczeniem seksualnym (za często). Energia seksualna w wierzeniach indyjskich - Ayurvedzie jest uznawana za energię życiową. Wyczerpanie jej na jednym poziomie prowadzi do obniżenia jakości życia i możliwości użycia jej na innych poziomach. Jeśli marnujesz energię seksualną wzmocnieniu ulega tzw. Vata Dosha.

 

Vata Dosha to energia życiowa regulująca:

-wydalanie: nasienie, mocz, odchody, śluzy, slina, pot i inne

-poruszenia fizyczne i mentalne włączając w to respirację, bicie serca, motywację, determinację i kontrakcję mięśni (czyżby układ parasympatyczny, a w deregulacji sympatyczny?)

-odpowiada za dostarczanie informacji sensorycznych z otoczenia oraz ciała do mózgu.

-reguluje metabolizm i jego prędkość

 

Z kolei nasza medycyna potwierdza, iż za częste orgazmy u mężczyzn (codziennie lub klika razy dziennie) powodują odbicie i wzmocnienie funkcji układu sympatycznego (walcz lub uciekaj) a przez to odczucia poddenerwowania, rozdrażnienia i uwaga: nerwowości oraz lękliwości. Ostatecznie taki stan może prowadzić do braku koncentracji. Dodatkowo udowodniono, że częste ejakulacje wyczerpują zapasy cynku i tłuszczu DHA - substancji pomagających utrzymać zdrowie komórek mózgowych i chroniących przed depresją. A to z kolei na powrót kompletnie potwierdza wierzenia indyjskie.

 

[ Dodano: Sro Wrz 27, 2006 12:05 pm ]

Jeśli jest na odwrót tzn. Twoja aktywność seksualna jest mała i występują objawy o których mówisz. Może po prostu masz większe "sprawy na głowie" niż seks i nie potrafisz się na tym skoncentrować. Jesteśmy tylko ludzmi a nie maszynami, takie rzeczy się zdarzają. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgazm szkodliwy????????? A kto ci takich głupot naopowiadał??????

Dla mnie szkodliwy jest BRAK orgazmu i to do tego stopnia, że między innymi dlatego zmieniłam tabletki na inne, bo seroxat który brałam spowodował totalny spadek libido. A nawet jak już coś tam poczułam i miałam ochotę na seks to nie mogłam dojść do orgazmu mimo kombinowanych technik i wydłużania czasu stosunku. To był dla mnie skutek uboczny nie do przyjęcia i seroxat poszedł do kosza a orgazm wrócił :lol:

Człowieku seks i bliskość (z ukochaną osobą rzecz jasna) to najlepsza terapia---przynajmniej dla mnie. Zresztą nawet są badania na temat zbawiennego wpływu dotyku na naszą psychikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polak, seks może się przyczynić do redukcji lęków. O ile to będzie "lek" wspomagający, a nie jedyny. Przy czym dla neurotyków, którzy potrzebują więcej wsparcia, ciepła i bliskości drugiej osoby przypadkowość partnerów lub ich spora ilość, może bardziej pogłębić lęki, niz od nich uwolnić.

Jesteśmy tak stworzeni, że seks jest "rozwinięciem" naszych uczuć, ich przedłużeniem, a służy "cementowaniu" tych uczuć.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polak, seks może się przyczynić do redukcji lęków. O ile to będzie "lek" wspomagający, a nie jedyny. Przy czym dla neurotyków, którzy potrzebują więcej wsparcia, ciepła i bliskości drugiej osoby przypadkowość partnerów lub ich spora ilość, może bardziej pogłębić lęki, niz od nich uwolnić.

Jesteśmy tak stworzeni, że seks jest "rozwinięciem" naszych uczuć, ich przedłużeniem, a służy "cementowaniu" tych uczuć.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym samym pomyślałam.Częsta zmiana partnerów i ich przypadkowość może pogłębić lęk i wyzwolić zupełnie nowe obawy.Nie mówiąc już o tym,że prezerwatywa nigdy nie daje stuprocentowej pewności i uprawiając seks z nieznajomym partnerem można coś nieciekawego złapać.

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym samym pomyślałam.Częsta zmiana partnerów i ich przypadkowość może pogłębić lęk i wyzwolić zupełnie nowe obawy.Nie mówiąc już o tym,że prezerwatywa nigdy nie daje stuprocentowej pewności i uprawiając seks z nieznajomym partnerem można coś nieciekawego złapać.

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprawianie seksu z wieloma partnerami to wg mnie próba poszukiwania bliskiej osoby. Osoba, która tak postępuje, czuje się bardzo samotna i zagubiona. Szuka partnerów, by ją wspierali, ale trafia na niezrozumienie swoich potrzeb, więc dalej szuka.

W ostatnich latach w naszej kulturze, seks utożsamiany jest z miłością, poczuciem bezpieczeństwa. Inaczej rzecz ujmując seks (czyli pozytywny efekt i wynik związku) utożsamiany jest z tym, co tworzy fundamenty pod udane związki. Ale tak "na skróty" nie da się.

Eksponowanie ciała - myślę, że to taka zewnętrzna oznaka poczucia samotności.

Trudno mi sie wypowiadać, czy takie zachowanie ma podłoże w traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa. Rozwiązań może być kilka: począwszy od długotrwałego niezrozumienia, poprzez zawód na kimś bardzo bliskim, a na tych najdrastyczniejszych przeżyciach, które podajesz skończywszy. Na pewno jest w tym ogromne poczucie samotności i ból związany z brakiem wzajemności uczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprawianie seksu z wieloma partnerami to wg mnie próba poszukiwania bliskiej osoby. Osoba, która tak postępuje, czuje się bardzo samotna i zagubiona. Szuka partnerów, by ją wspierali, ale trafia na niezrozumienie swoich potrzeb, więc dalej szuka.

W ostatnich latach w naszej kulturze, seks utożsamiany jest z miłością, poczuciem bezpieczeństwa. Inaczej rzecz ujmując seks (czyli pozytywny efekt i wynik związku) utożsamiany jest z tym, co tworzy fundamenty pod udane związki. Ale tak "na skróty" nie da się.

Eksponowanie ciała - myślę, że to taka zewnętrzna oznaka poczucia samotności.

Trudno mi sie wypowiadać, czy takie zachowanie ma podłoże w traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa. Rozwiązań może być kilka: począwszy od długotrwałego niezrozumienia, poprzez zawód na kimś bardzo bliskim, a na tych najdrastyczniejszych przeżyciach, które podajesz skończywszy. Na pewno jest w tym ogromne poczucie samotności i ból związany z brakiem wzajemności uczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... No chyba że niektórzy mają satysfakcję z "polowania" i zadowalania inyych osób w ten sposób, oraz przeliczania swojej wartości na ilość partnerów.

 

Chociaż nie będę rozwijać tematu : sex z przypadkowymi, czy nie przypadkowymi osobami, bo to raczej sprawa przekonań itd...

 

To powiem, że naukowcy potwierdzili, że TO... jest samym zdrowiem ;) Podwyższa poziom serotoniny, w ten sposób zwalczając depresję itd.

 

 

PS. Eeee.. Nie wiem, czemu chciałam odpowiedzieć na ten temat :roll: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... No chyba że niektórzy mają satysfakcję z "polowania" i zadowalania inyych osób w ten sposób, oraz przeliczania swojej wartości na ilość partnerów.

 

Chociaż nie będę rozwijać tematu : sex z przypadkowymi, czy nie przypadkowymi osobami, bo to raczej sprawa przekonań itd...

 

To powiem, że naukowcy potwierdzili, że TO... jest samym zdrowiem ;) Podwyższa poziom serotoniny, w ten sposób zwalczając depresję itd.

 

 

PS. Eeee.. Nie wiem, czemu chciałam odpowiedzieć na ten temat :roll: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego przyczyną może być uprawianie seksu z praktycznie kazdym i chęć zwrócenia na siebię uwagi poprzez eksponowanie swojego ciała?

 

Moim zdanien takiej osobie potrzebna jest analiza kompetentnego psychologa. Zawodowi psycholodzy mają styczność z takimi zaburzeniami i posiadają odpowiednią wiedzę. Seks jest ujsciem zbytw wielu zaburzeń i kompleksów... Bez dokładnej analizy przeszłości i osobowości człowieka nikt niczego nie wskóra. Temat jest za trudny i za obszerny dla forumowych psychologów. Swoją drogą szkoda że nie wpada tu ostatnio peace-b.

 

Poza tym takie zachowania seksualne mogą się bardzo źle skończyć (z powodów wymienionych wczesniej) i zdecydowanie potrzebna jest pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego przyczyną może być uprawianie seksu z praktycznie kazdym i chęć zwrócenia na siebię uwagi poprzez eksponowanie swojego ciała?

 

Moim zdanien takiej osobie potrzebna jest analiza kompetentnego psychologa. Zawodowi psycholodzy mają styczność z takimi zaburzeniami i posiadają odpowiednią wiedzę. Seks jest ujsciem zbytw wielu zaburzeń i kompleksów... Bez dokładnej analizy przeszłości i osobowości człowieka nikt niczego nie wskóra. Temat jest za trudny i za obszerny dla forumowych psychologów. Swoją drogą szkoda że nie wpada tu ostatnio peace-b.

 

Poza tym takie zachowania seksualne mogą się bardzo źle skończyć (z powodów wymienionych wczesniej) i zdecydowanie potrzebna jest pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×