Skocz do zawartości
Nerwica.com

cel życia przeciw depresji


Gość depresyjny21lat

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiejś motywacji do życia ale zawsze wszystkie pomysły staja się krótkotrwale, nie dające większej satysfakcji.

 

może coś mi doradzicie, nakierujecie jak mam szukać celu życia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny21lat, Skoro masz problemy natury depresyjnej to ciężko z celem.Sens,cel bierze się ze środka,z wewnątrz jeśli go brat w nas to na zewnątrz również go nie zajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie wiem co mam zrobić ze swoim życiem, bo trwam w takim stanie wstrzymania, czekam na coś co odmieni los a bierność na pewno efektu nie przyniesie. Dręczy mnie ból niefizyczny ze aż czasem brak tchu na oddech. Chciał bym znaleźć swoje miejsce, pojąc po co żyje bo tak dłużej juz nie wytrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowania,coś co lubisz,poświęć temu wszystko co możesz. I nie uwierzę że nic ci nie dawało radości,ani satysfakcji,nawet tak puste coś jak ja ma zainteresowania, to i raczej każdy ma. Ewentualnie coś, co pozwoli ci się oderwać,zapełnić czas, byś nie myślał o swoim stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, bardzo bym chcial odkryć w sobie jakiś niebanalny talent i w jego perspektywie się rozwijać ale nie mam chyba żadnych zdolności :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dans, Bo to twardy,silny świat, wysiłek pozwala oderwać się od dołującego myślenia... to akurat głupie nie jest. Coś takiego potrafi zmotywować...

przynajmniej mi się tak wydaje, ale kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, bardzo bym chcial odkryć w sobie jakiś niebanalny talent i w jego perspektywie się rozwijać ale nie mam chyba żadnych zdolności :(

ale co rozumiesz przez niebanalny talent? Większośc ludzi jest - powiedzmy sobie szczerze przeciętnymi osobami i nie ma jakiś mega szczególnych talentów.

z własnego doświadczenia - w depresji najgorsze jest to że choroba polega m.in. na skupianiu się na sobie, zauważcie jakie jest nasze myślenie ja się źle czuję, mi jest źle, ja nie mam na nic siły. Dla tego, przynajmniej dla mnie, ważne jest wychodzenie poza "swój" obszar by odwrócić uwagę od siebie i swego samopoczucia. Wiem że jest to trudne, czasami wydaje się wręcz nimozliwe ale jest skuteczne. Może poszukaj w swoim mieście jakiejś fundacji czy stowarzyszenia, wolontariatu. Zrobienie nawet raz w tygodniu czegoś dla innych może ci pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę się oszczędzał, nie będzie ze boli, ze już wystarczy, ze sie nie chce, będę pakował, biegał, jeździł na rowerze aż do ostatku sil, pokonam samego siebie, swoje słabości, wzmocnie sile woli, wytrwam wszystko, przezwyciężę ból, zagłuszę myśli, będę inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×