Poradnik ''Jak dostać depresji''

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Poradnik ''Jak dostać depresji''

Avatar użytkownika
przez Spooky 15 sty 2012, 19:10
Użytkownik o nicku Midas napisał.

Chciałbyś dostać depresji? Przecież życie na naszej planecie jest takie jałowe i nudne. Tylko szczęście, radość, rodzina, znajomi, podróżowanie, realizowanie marzeń, ciekawa praca i hobby, zostawianie po sobie czegoś fajnego na Ziemi...beznadziejaaa i nuda! Ale mam receptę jak sobie urozmaicić to życie i stać się nonkonformistą!

1.zacznij od nieregularnych posiłków, najlepiej jedz tylko jeden dziennie, dobrze byłoby, gdybyś go jadł późnym wieczorem. Organizm tego nie lubi dzięki czemu przysłużymy mu się na deorganizację.

2.jedz mało wartościowe produkty, mało warzyw, owoców, jak najmniej bogate w witaminy. Warto poszperać w internecie pod hasłem np. "Jak dobrze się odżywiać" i oczywiście nie jeść tego o czym tam piszą(debile). Jak już Twój ogranizm będzie podatny na osłabienia i choroby możesz przejść do dalszych etapów.

3.Higiena- jak najmniej higieny osobistej! Myj się rzadko, będziesz mało jadł to i zębów nie będziesz musiał myć często. Na początku uciążliwe, ale przywykniesz

4.ten punkt jest bardzo istotny, dzięki niemu będziemy mieli możliwość wejścia na kolejne zaawansowane etapy. Otóż jeżeli pracujesz koniecznie rzuć robotę. Będziesz miał więcej czasu na pielęgnowanie depresji.

5.Jeśli rzuciłeś już pracę, bądź cierpliwym aż zaczniesz mieć problemy fiansowe, jeżeli pozostałe punkty nie będą dawały zadowalającego efektu, to ten będzie dobrym bodźcem w najmniej oczekiwanym momencie.

6.skoro nie masz już pracy, możesz sobie pozwolić na sen nieregularny, możesz zacząć od oglądania filmów do późnej nocy. Oglądaj filmy smutne, o niesprawiedliwości na świecie, dramaty, a jeśli działają na Ciebie horrory to też świetnie, być może będziesz miał koszmary nocą.

7.buszowanie po internecie do 4 w nocy, wersja dla tych, którzy nie przepadają za filmami. Warto czytać przygnębiające fora, pesymizm zaraża więc być może Tobie też uda się złapać wirusa.

8.Wyrzuć budzik! To jest Twój wróg! Zapomnij o czymś takim jak cykl dobowy, wstawaj o 12, zdrzemnij się o 16, ale ważne żebyś spał do woli.
Jeżeli masz problem z uśnięciem- nie śpij tak długo jak możesz!
Przy tym ćwiczeniu musisz być konsekwenty(na początku- w dalszym budowaniu depresji- termin konsekwencja będziesz musiał odrzucić). Na początku będziesz miał więc trudności jednak z czasem rozregulujesz się. Trzymam kciuki!

9.Masz znajomych?? Błąd! odrzuć wszelkie kontakty. Jeśli dzwoni do Ciebie znajomy, ignoruj go i absolutnie nie dzwoń Ty! Jeżeli z początku będziesz miał z tym trudności możesz wyłączyć telefon. Możesz jednak czasem włączyć telefon aby kontrolować, w jakim tempie spada zainteresowanie Tobą, ale jeśli zapomnisz to nic złego się nie dzieje. Brak kontaktu z ludźmi mi pomógł znakomicie, mam nadzieję że Tobie też się uda. Jednak być może chcesz się bawić ludzkimi emocjami? w zasadzie czemu nie też może być z tego niezła frajda rań i wyżywaj się na nich do woli!

10.Mieszkasz z rodziną?? O ile znajomych łatwo odrzucić, z rodziną jest nieco cięższa sprawa. Dlatego powinieneś zrobić wszystko, aby pogorszyć z nimi kontakt, bądź agresywny, niemiły, buńczuczny. Polecam granie na ich emocjach, gdy wypominasz im jakieś błędy z przeszłości to jest to dużo ciekawsze niż np. granie w piłkę co weekend z kolegami
Jeżeli ten rodzaj kontaktu Cię nudzi...nic się nie dzieje możesz po prostu ich bagatelizować, traktować jak powietrze.

11.Uprawiasz jakiś sport?? Jeśli odpowiedź brzmi twierdząco, to nigdy nie zostaniesz mistrzem złego samopoczucia! Przede wszystkim ZERO sportu! Wysiłek fizyczny wydziela serotaninę, dopaminę i endorfiny, hormony szczęścia i relaksu! To jest Twój wróg, przecież chodzi o to żeby być nieszczęśliwym prawda?
Spacer na świeżym powietrzu ogranicz do wyjścia, do sklepu.
Tutaj początki też mogą być trudne, bo co robić odrzucając sport?
Jednym z zamienników jest spanie, możesz też powoli przejść na etap wyższy czyli siedzenie/leżenie i rozmyślanie nad swoim beznadziejnym położeniem. Jeżeli jeszcze nie jest aż tak źle to możesz sobie wyimaginować problemy, pamiętaj że wyobraźnia także działa na mózg. Reasumując sportowi stanowcze NIE

12.papierosy, polecam jako dodatek między wszystkimi etapami no i zamiast sportu, z czasem zaczniesz cherlać jak gruźlik co świetnie wypromuje Twój nowy styl.

13.Zainteresowania- ciężko je z początku porzucić, najlepiej jakbyś nie miał ich wcale. No, ale jak już takowe posiadasz to wyzbądź się ich jak najprędzej. Musisz przyjąć prawdę, że nie są one Tobie do NICZEGO potrzebne, nie masz z nich żadnych korzyści, tracisz tylko cenny czas który efektywnie mógłybyś wykorzystać na lamentowaniu.

14.Teraz zajmiemy się planowaniem. Masz jakieś plany i cele w życiu? Człowieku jesteś naiwny? przecież w każdej chwili możesz umrzeć, życie jest bardzo kruche więc po co planować coś co będzie za miesiąc? Staraj się nigdy nie planować jutra, przyszłego tygodnia, miesiąca itd...Jeżeli ten puntk Cię nie satysfakcjonuje możesz go urozmaicić, patrz punkt niżej:

15.To ćwiczenie jest świetną zabawą. Otóż zaplanuj sobie coś na jutro, np. że posprzątasz talerze sprzed dwóch tygodni, na biurku albo wyrzucisz gnijącą kanapkę spod biurka. Gdy przyjdzie moment, w którym masz to zrobić UWAGA- nie rób tego!! Tak jest o to chodzi! Jest to rozwijająca forma zabawy może to dotyczyć planów krótkowterminowych jak i tych dalekosiężnych w każdej dziedzinie życia.

16.Problemy? Masz jakieś? Nie? Spróbuj wpaść w tarapaty, możesz pobić policjanta, później dać się pobić przez niego i mieć sprawę w sądzie, możesz zaciągnąć kredyt(nie muszę pisać, żebyś nie spłacał go), zrób jakiś napad? rozbój? Tutaj pomysłowość należy do Ciebie. Choć ogólnie pomysłowość i wszelkie pozytywne cechy ze świata debilów stopniowo odrzucaj!

17.Przeszłość- ważny punkt...Jeżeli miałeś jakiekolwiek niemiłe, traumatyczne przeżycia w przeszłości to pamiętaj, aby często je wspominać. Teraz masz już dużo czasu więc możesz to robić w wolnych chwilach między spaniem, a użalaniem się nad swoim położeniem. Świetnie rozwija depreche.

18.Obwinianie- absolutnie wszystko jest Twoją winą, w każdej sytuacji i realcji ludzkiej, to Ty jesteś tym złym i czyniącym zło, każdy człowiek jest taki sam i każdy tak samo postrzega Twoje zachowania, Twoje czyny i ogólnie Ciebie całego więc pamiętaj, że jesteś do dupy!

19.Stres- wkurzaj się na wszystko i na wszystkich, bluzgaj ile wlezie, polecam oglądać obrady sejmu

-Jak już ogarniesz większość z punktów powyżej musisz wiedzieć jedno:
Nie masz na nic wpływu!
Wpływ masz tylko na etapowe zmierzanie na dno!
Życie nie ma sensu i jest pełne zła, debilów i niesprawiedliwości!

A teraz nie trać czasu i bierz się do dzieła!
Trzymam za Ciebie kciuku i wierzę, że dasz radę!

Dobranoc
Avatar użytkownika
Offline
Posty
686
Dołączył(a)
10 sty 2012, 23:43

Poradnik ''Jak dostać depresji''

Avatar użytkownika
przez mamak 16 sty 2012, 22:14
super, podoba mi się, dowcipne i jakże pouczające
daje do myślenia :(
Avatar użytkownika
Offline
Posty
170
Dołączył(a)
08 sty 2012, 22:43

Poradnik ''Jak dostać depresji''

Avatar użytkownika
przez Badziak 16 sty 2012, 22:19
Ale się uśmiałam!!! :mrgreen:
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1412
Dołączył(a)
19 kwi 2010, 23:21

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Poradnik ''Jak dostać depresji''

przez Markus 17 sty 2012, 00:30
Kolego, myślę że w dużym stopniu masz rację ale coś pomijasz. Mylisz się są i ludzie szczęśliwi, którzy popadają w depresję.
Dodam do Twojego zestawienia jeśli pozwolisz.
- Jeśli chcesz popaś w depresję pokochaj swoją żonę miłością bez warunków, bądź dla niej jak najlepszy przyjaciel staraj się jej oddać wszystko to co masz a jeśli nie masz to pracuj wytrwale abyś to osiągnął. Pracuj najlepiej daleko i często wyjeżdżaj dając jej dużo swobody. To dobry sposób aby dowiedzieć się jak mało wartościowym człowiekiem byłeś te ostatnie kilka lat.
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
16 sty 2012, 23:53

Re: Poradnik ''Jak dostać depresji''

Avatar użytkownika
przez bomba21 17 sty 2012, 16:32
to jest dobre nie wiem czemu admin wywalil to na początku do kosza....
Będzie dobrze!
Avatar użytkownika
Offline
Posty
58
Dołączył(a)
23 gru 2011, 00:22

Poradnik ''Jak dostać depresji''

Avatar użytkownika
przez tahela 17 sty 2012, 16:49
jest jedna zarąbista róznica trudno być nieszczesliwym jeśli ktoś sam sie wpędził w depresje i czerpie prawdziwą satysakcję z tego,ze jest w depresji,ze tak sobie siedzi a świat przelatuje mu obok, depresja ma to do siebie,że przychodzi sama nieproszona i zadnej satysfakcji się z tego nie czepie ,ze się w nią wpadło ,bo raczej chętnie by się ja oddało albo raczej wyrzuciło na śmietnik, natomiast ktoś kto sie sam w nia wpędził to siedzi sobie tak gapiąc sie w ścianę po całych dniach i myśląc jak fajnie ,ze udało mnie sie w nia wpędzić i tot a malutka różnica ze prawdziwa depresja jest niechciana a czepi się cżłowieka jak rzep psiego ogona

-- 17 sty 2012, 15:54 --

Spooky,
a tak pozatym to się usmiałam :D
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty
Avatar użytkownika
Offline
Posty
11096
Dołączył(a)
09 sty 2011, 23:22

Poradnik ''Jak dostać depresji''

Avatar użytkownika
przez bomba21 17 sty 2012, 19:18
to raczej jest sarkastyczny poradnik i nikt by tego nie chciał, ja z tego poradnika dowiedziałem się jak tej depresji nie dostać :D to jest poprostu żarcik nikt na poważnie do tego nie podejdzie tahela
Będzie dobrze!
Avatar użytkownika
Offline
Posty
58
Dołączył(a)
23 gru 2011, 00:22

Poradnik ''Jak dostać depresji''

Avatar użytkownika
przez Spooky 17 sty 2012, 19:21
tahela, Nie ja jestem autorem ;)
Szkoda tylko, że u mnie nastrój żyje swoim życiem
i żadne motywatory czy demotywatory na nic się zdadzą. :(
Avatar użytkownika
Offline
Posty
686
Dołączył(a)
10 sty 2012, 23:43

Poradnik ''Jak dostać depresji''

Avatar użytkownika
przez Midas 17 sty 2012, 21:37
To może wyjaśnię po trochu co miałem na myśli pisząc te punkty.
W momencie, gdy to robiłem byłem w fatalnym nastroju, cały się trząsłem, złapał mnie mega-dół. :?
Zacząłem się zastanawiać co ja mam zrobić ze sobą, czemu ja nie mogę nawet z łóżka wstać mimo, że NAPRAWDĘ CHCĘ tego! Ciężko mi się zmotywować do wykonania najprostszych czynności, bo wiem że w kontekście mojego położenia to nie ma większego celu, w dodatku fizyczna niemoc i senność na każdym kroku...
Nie miałem pojęcia co zrobić żeby posunąć się chociaż o krok naprzód, ale doskonale wiedziałem/wiem co robię źle... tak więc zacząłem spisywać, co mnie pogrąża, a że jestem dziwnym typem co lubi śmiać się z siebie niezależnie od sytuacji to wyszło jak wyszło. Niestety wszystkie te elementy mnie dotyczą.
No, ale bazgranina nawet mi pomogła rozładować emocje. :smile:
Jak niektórzy zauważyli chodzi o to żeby robić na odwrót, ewentualnie nie robić tego w ogóle. Choćby małymi kroczkami odchodzić od złych nawyków, które kumulując się robią prawdziwe sito z głowy, poza tym bardzo wiele jest w naszych rękach, nie wszystko, ale jednak.. tak więc to co możemy zwalczać MUSIMY to robić inaczej zawsze będzie tragicznie :-|
Po przelaniu złości na papier uśmiech mi wrócił, wstałem i zacząłem nawet kilka ptk. eliminować. :D
Dlatego wrzuciłem tekst na forum, polecam żeby każdy dla siebie zrobił taką listę.

A i widzę, że Spooky pełnisz funkcję tajnego moderatora :P
Mam nadzięję, że tekst wrócił za zgodą administratora, bo inaczej to niezbyt elegancko..
Padłeś?! Powstań!!
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1284
Dołączył(a)
22 lis 2011, 23:15
Lokalizacja
51°07′39″N 20°24′44″E

Poradnik ''Jak dostać depresji''

Avatar użytkownika
przez Spooky 17 sty 2012, 21:40
na pewno nie może pogodzić się,
z wyrzutami sumienia ;)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
686
Dołączył(a)
10 sty 2012, 23:43

Poradnik ''Jak dostać depresji''

Avatar użytkownika
przez Cana 17 sty 2012, 23:14
Ten tekst uczy i bawi. Chyba muszę się trochę ogarnąć. Trochę bardzo.
Nie. Nie bierzcie mnie serio. Serio.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
24
Dołączył(a)
13 sty 2012, 23:51

Poradnik ''Jak dostać depresji''

Avatar użytkownika
przez Kiya 18 sty 2012, 00:44
Midas, Spooky, dobrze widzieć ten tekst biegający swobodnie po Forum ;)
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."
Avatar użytkownika
Offline
Posty
7416
Dołączył(a)
07 lip 2011, 13:10
Lokalizacja
Never Never Land

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Przeskocz do