Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenia nastroju pomóżcie:(


robben1866

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Cierpie na zabuzenia nastroju juz mowie o sobie jak to zemna jest:

Byłem pierwszy raz w szpitalu otwartym na odziale lękowym 2006 rok rozpoznanie:LĘK NAPADOWY

Drugi raz byłem w szpitalu w Krakowie o to moje rozpoznanie:

ZABUZENIA EMOCJI I ZACHOWANIA NA PODŁOZU ZMIAN ORGANICZNYCH OUN

Badanie psychologiczne:ZABUZENIE OSOBOWOSCI Z OSLABIENIEM FUNKCJONOWANIA MECHANIZMOW SAMOKONTROLI I TENDENCJI DO REAKCJI IMPULSYWNYH ORAZ LABILNOSCI EMOCJONALNEJ NA PODLOZU ORGANICZNYCH ZMIAN O.U.N.FUNKCJE INTELEKTUALNE NA POZIOMIE POGRANICZA UPOSLEDZENIA (71)

 

Zastosowano leczenie:tegretol,stilnox,amizepin,anafranil,velaxin,tisercin,alventa,fluanxol,zolaxa,afobam,amitryptylina,chlorprotixen

 

Przepisano leczenie:Amitryptylina 10mg-10mg-25mg,Chlorprotixen 15mg 1-0-1,Amizepin 200mg 1-0-2

 

 

Po wyjsciu z tego szpitala czulem sie dobrze,czulem sie aktywny,pozniej odstawilem chlorprotixen-spalem normalnie,nawet podjalem sie pracy.

Ale zaczalem sobie pozwalac z red bullami,pilem je czesto-gdy je pilem odczuwałem lęki....

Psychoterapii zadnej sie nie podjalem

I tak pod koniec 2010 roku pilem duzo red bulli,kaw,bylem na malej dawce amitryptyliny 10 mg 1-0-1-i sie zaczelo wypilem jednego dnia 2 mocne kawy i pod wieczór mnie taki silny lęk ogarnał , trzymalem sie drzwi balem sie nawet maatce do pokoju wejsc....

Myślalem ze zwariowalem,naczytalem sie jeszcze w necie o chorobach psychicznych tak sobie nawkrecalem ze moze mam schizofremie a moze psychoze,albo ze to nerwicowe poczatki schizofremii.Miałem lęki,takie dziwne myśli ze mam urojenia,dołki straszne miałem chciałem gdzies uciec ale gdzie...? Lezalem w lozku dlugi czas,płakałem do matki- co ja nigdy nie placze jestem twardym czlowiekiem....

Zdecydowalem sie na szpital znow Kraków-męczyłem tam ludzi czy to nie schizofremia,czy ja jstem normalny i tak w kolko,powtazalem sie bardzo czesto,sam nie wiedzialem ze sie powtazam

 

O to moje rozpoznanie z drugiego poytu w szpitalu:

ZABUZENIA ZACHOWANIA I NASTROJU NA PODLOZU ZMIAN ORGANICZNYCH OUN

 

Epikryza wypisowa:

PACJENT LAT 25 SKIEROWANY DO ODZIALU PRZEZ LEKAZA RODZINNEGO POWODEM SKIEROWANIA BYLO POGORSZENIE STANU PSYCHICZNEGO.PACJENT POGORSZENIE SWOJEGO SAMOPOCZUCIA WIAZE Z NADMIERNYM SPOZYWANIEM KOFEINY I NAPOJOW ENERGETYCZNYCH.

W TRAKCJIE PRZYJECIA ZGLASZAL SKARGI NA WEWNETRZNE NAPIECIE,UCzUCIE LĘKU I NIEPOKOJU ZABUZENIA SNU,PODAWAL NASILENIE SIE UCZUCIA LĘKU WRAZ Z POWRACAJACA MYSLA ''ZE ZACHORUJE PSYHICZNIE....''

 

Na podstawie całoksztaltu obserwacjiustalono rozpoznanie:

ZABUZENIA ZACHOWANIA I NASTROJU NA PODLOZU ZMIAN ORGANICZNYCH O.U.N.

 

Badanie psychologiczne:

ZABUZENIE NASTROJU I OSOBOWOSCI TYPOWE DLA ORGANICZNYCH USZKODZEN O.U.N.

GOTOWOŚĆ DO REAKCJI LĘKOWYCH I KSOBNYCH

OSŁABIENIE MECHANIZMÓW SAMOKONTROLI Z ELEMENTAMI POSTAWY DYSSOCJALNEJ

POGRANICZE UPOSLEDZENIA UMYSLOWEGO II=71

 

Zastosowano leczenie:Amitryptylinium,Depakine Chrono,Tisercin,Amizepin,Zotral,Stilnox,Permazyna,Tegretol

 

Dalsze leczenie:Tisercin 25mg 1-0-2

Depakine 500 1-0-1

Amitryptylinium 25mg 2-1-3

 

Tranxene 5mg doraznie

 

 

Pozniej leczylem sie u siebie bralem anafranil 25 mg juz niepamietam ile i ile ale go odstawilem pobudzal mnie za bardzo,wrócilem do amitryptyliny ale nie dzialala juz na mnie dobrze jak kiedyś

I tutaj znalazlem nowego lekaza raz na jakis czas chodze do niego(na kase chorych)

przepisal mi lek Parogen 20mg ktury bralem 4 miesiecy 1-0-0 i depkine chrono 500 1-0-1

i chlorprotixen 50 mg 0-0-1

 

Wystawil mi takie rozpoznanie:

ORGANICZNA CHWIEJNOSC AFEKTYWNA F.06.6

 

Mam tez zdiagnozowane adhd w centrum CBT w warszawie z 2006 roku...

 

W tamten poniedzialek zamienilem z leku parogen na rexetin,biore go 20 mg 1-0-0,

Depakine chrono 500 1-0-1,Chlorprotixen 15 mg 0-0-1 jak nie moge zasnac to biore dwa chlory na noc...

 

Czuje sie ciezko nic mi sie niechce ani pracować ani wykonywac w domu jakis czynnosci , na tym parogenie nic nie robilem poza internetem komputerem,widze rexetin na mnie inaczej dziala gadac sie chce i nieraz taka lekka euforie czuc ale mam tez tendencje do przedawkowywanie lekow,przedawkowuje je,red bulle od dzis sie pije.

Dzis prawie caly dzien sie powtazalem , matka mi uwage zwraca a ja dalej sie powtazam pomozcie mi co mam ze soba zroic...

Lęków jako takich niemam moze nieraz czuje lekki niepokuj,zwolniony taki jestem nic sie niechce , wychodzic wychodze z domu nie zamykam sie ale bez celowo te chodzenie.

 

I jeszcze ta sytuacja mam odwieszony wyrok na pol roku mi odroczyli ale jutro mam kolejne posiedzenie i mi chyba juz nie odrocza raczej napewno,mam zla opinie tam u sibie,przez te przedawkowtywanie lekow mowa ze narkoman jestem,wymuszalem pieniadze od ludzi....

Nieraz komus przyloze mam zab.zachowania czy tam postawe dysocjalna

 

Powiedzcie mi cos o leczeniu jaki lek wziasc dla mnie,jak to oceniacie,jak mnie oceniacie,staje sie marudny teraz duzo nażekam,kiedys taki niebylem i czesto sie powtazam niewiem moze to dzialanie rexetinu bo biore go od poniedzialku czyli tydzien ale przez pare dni to bralem go wiecej niz mi pani doktor przepisala,nie uwazacie tez ze mam natrectwa takie w lżejszej postaci?

Trzymac sie rexetinu czy zmienic lek-bo to musze dzialac szybko bo jutro jak dostane wyrok to odrazu pisze apelacje zeby czas lecial zebym mugl sobie pomuc,dobrac lek,itd,moze na psychoterapie podbije.....

 

POZDRAWIAM I PROSZE WAS BARDZO O ODPOWIEDZ

 

-- 03 paź 2011, 23:35 --

 

prosze Was odpiszcie:(

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szczegolow to Ci nic nie powiem , bo sie na Twoim przypadku nie znam

Jedno moge Ci powiedziec - Rexetin , czyli paroksetyne nie mozesz sobie odstawic z dnia na dzien , tylko powoli , zgodnie z zaleceniem lekarza powoli , aby nie doznac objawow odstawiennych , sa czasem b przykre

Ale 2 tygodnie to za malo aby ten lek zaczal dzialac , msisz poczekac jeszcze minimum 2 - 3 tygodnie i dopiero wtedy ocenisz poprawe

Pozdrawiam , trzymaj sie

WK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lek miedzy innymi na natrectwa , poza tym na depresje , nerwice , i wiele innych

Ma szerokie spektrum dzialania ,pod warunkiem brania ROWNYCH i regularnych dawek-

-daje wielokrotnie b dobre efekty

Ja u Ciebie natrectw sie nie dopatrzylem , ale moglem byc nieuwazny ,

To co masz i tak wystarczy -

Poza tym bierz papiery od doktora i pisz o odroczenie kary

historia choroby ktora zalaczysz na 100% bedzie na Twoja korzysc

tak wiec poki co bierz w garsc papiery i pisz o odroczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hunter ale ja juz nie dostane odroczenia,dzis bylem w sądzie i jakbym mial dostac odroczenie to bym dostał,beda niedlugo powolywani biegli psychiatrzy ocenia czy jestem w stanie odbyc kare w ZK...

Za duzo sobie nagrabilem , nie podjalem sie pracy(bo jak podejmiesz sie pracy przy zab.nastroju),wymuszalem od ludzi pieniadze i jakies dziwne pobicie mi wkrecaja....

Sluchaj ja mam problem z osobowoscia tez bardziej POSTAWA DYSOCJALNA,jestem wielokrotnie karany juz,staram sie aby w ZK dostac grype recydywy wieziennej chodz jestem petką czyli pierwszy raz bo na recydywie spokojniej a nie na P malolaci kozaki,grypserka wielka

 

Lęków niemam sluchaj ale zauwazylem i moja matka zauwazyla ze jestem agresywny po rexetinie....

Biore go od poniedzialku tamtego tygodnia,wczesniej 4 miechy bralem parogen - po parogenie mi sie nic nie chcialo robic wiesz

 

Poradz mi jakis lek,bralem amitrytptyline dobry lek ale cos teraz niedawno nie dzialal na mnie....pozatym on nie dziala na natrectwa jest antydepr.i przeciwlękowy....

 

Mam góra 2 miesiace zeby wybrac lek zeby mnie podbudował zeby zmiejszyc zab nastroju czy tam cechy depresyjne....jak cos pisze apelacje do sadu okregowego zeby przedluzyc czas znowu o miesiac lub dwa////

 

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesto sie powtazam niewiem moze to dzialanie rexetinu bo biore go od poniedzialku czyli tydzien ale przez pare dni to bralem go wiecej niz mi pani doktor przepisala,nie uwazacie tez ze mam natrectwa takie w lżejszej postaci?

 

po co tak kombinujesz???

człowieku, masz uszkodzenie OUN, nie kombinuj z lekami, energetykami i innymi substancjami wpływających na mózg, bo się możesz przekręcić :?

psychoterapii nie stosuje się przy uszkodzeniach OUN - są to nieodwracalne szkody i żadna terapia na to nie pomoże

 

-- 04 paź 2011, 17:39 --

 

ps. nie sugeruj się polecaniem leków przez użytkowników - podejrzewam że mała część tutaj lub nawet nikt nie ma uszkodzenia OUN, więc takie doradzanie jest gówno warte, wręcz może Ci zaszkodzić

wszystko absolutnie konsultuj z lekarzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ci paradoxy za rade,biore tran caly czas teraz i LogIQ na koncentracje

Mam uszkodzenie OUN jak kazdy z adhd bo sam mam adhd ale jak mam sobie pomuc???

Juz niepije od wczoraj i nieprzedawkowuje leków.Niedlugo mnie czeka wiezienie nic mi nie pomoze juz...

Mam problemy z zachowaniem a bardziej z osobowoscia, mam 2 razy wystawione przez psychologa zabuzenia zachowania i elementy postawy dyssocjalnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 dzien to nic, długotrwałe działanie poczujesz po jakimś czasie...

Twoje problemy z zachowaniem z tego co wyczytałam wynikają z uszkodzenia oun... więc stosuj leki jak lekarz karze, po prostu musi Ci dobrać odpowiedni, czasami metodą prób i błędów, bo skąd ktoś ma wiedzieć jak dokładnie akurat na Ciebie lek zadziała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoxy kiedys gdy bylem dzieckiem bylem nadpobudliwy nie uwazalem w szkole,problemy zemna tez byly.

Ale teraz jako dorosly czlowiek stalem sie bardziej zly jestem wielokrotnie karany,siedzialem na sankcji

 

Moje cechy charakteru szczerze to:

-agresja(nawet nieraz mat6ke bije)

-klamliwosc

-okrasc kogoś

-nieraz skory do bicia jestem ostatnio żula skopalem mocno ze na twazy nie wygladal zbyt ladnie

 

Jestem swiadomy i wiem ze zle robie ale nieraz powstrzymac sienie mogę,a czuje ze po rexetinie jestem bardziej agresywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu nie diagnozowano jeszcze adhd. Teraz wygląda to zupełnie inaczej.

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej leczy się, są metody, już w przedszkolu się je stosuje.

Dziecko ma stworzone odpowiednie warunki. Skonstruowany Indywidualny Program Pracy Terapeutycznej przez odpowiednio wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Psycholog kliniczny i fizjoterapeuta wraz z oligofrenopedagogiem pracują z dzieckiem, u którego stwierdzono w/w zespół.

Kiedyś niestety tak nie było.

Takie dziecko uchodziło za niegrzeczne, chamskie, bezczelne. Przynosiło same uwagi w dzienniczku. Nauczyciele nie radzili sobie mając takich uczniów. Szkoda. Bo na dzień dzisiejszy już od przedszkola diagnozuje się adhd.

U mnie w przedszkolu jest parę przypadków dzieci z tym zaburzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moniczko u mnie sa juz powiklania zab.nastruj,obj.depresyjne,lęki i co najgorsze osobowosc zabuzona

Nic mi sie niechce niemoge dobrac leku,chlorprotixen 30 mg na noc biore bo nie zasne a jeszcze czeka mnie odsiadka-nie boje sie wiezienia boje sie swych nastrojow to ze mi sie nic niechce ze nie jestem aktywny zyciowo itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robben1866, NIe wiem jak Ci pomóc.

A kontaktowałeś się z Polskim Towarzystwem ADHD ?

 

A tu parę istotnych informacji na temat ADHD

GŁÓWNI WINOWAJCY ADHD:

Genetyka. Chorobę najczęściej bowiem dostajemy w spadku. Jeśli ktoś w rodzinie miał ADHD, to prawdopodobieństwo pojawienia się dysfunkcji w kolejnych pokoleniach wzrasta nawet siedmiokrotnie. Jeśli posiadaczem ADHD jest rodzic, wówczas potomek ma aż 50 proc. szans, że odziedziczy chorobę.

Powikłania w okresie okołoporodowym.

Zatrucie ołowiem, którego stężenie w środowisku było zbyt duże.

Palenie przez przyszłą matkę papierosów.

 

CZAS ROZPOZNANIA

ADHD nie pojawia się nagle. Zwykle to pozostałość z dzieciństwa, a pierwsze jego objawy można dostrzec jeszcze przed siódmym rokiem życia. Potem „nieznośne” dzieci zmieniają się po prostu w „nadpobudliwych” dorosłych. Profesor Philips Asherson z londyńskiego Maudsley Hospital twierdzi, że w przypadku aż 65 proc. dzieci z ADHD objawy choroby utrzymują się również w wieku dorosłym. Są to: depresje, lęki, trudności z utrzymaniem związków, impulsywność. Aż cztery razy częściej ADHD mają mężczyźni niż kobiety. W dodatku u panów przeważa podtyp z nadruchliwością, natomiast u kobiet występuje najczęściej podtyp z zaburzeniami uwagi, bez nadruchliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata,staram sie aby zostac u mnie w miescie, ale u mnie w miescie siedzi recydywa,ale moze da rade petka siedziec , a jak nie zrobie z siebie recydywe wiezienna bo siedzialem juz raz na sankcji

 

-- 04 paź 2011, 19:55 --

 

tam spokojniej na petce cwaniaczki a ja jestem dysocjalny i po co mam miec wieksze klopoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robben1866, psychoterapią.

Ty masz zaburzenia osobowości.

Ale mówiłeś o uszkodzeniu układu nerwowego, więc nie wiem.

 

Osobowość dyssocjalna, psychopatia, osobowość antyspołeczna – zaburzenie struktury osobowości o charakterze trwałym, dotyczące 2–3% każdego społeczeństwa.

Zaburzenie to wiąże się z obecnością trzech deficytów psychicznych: lęku, uczenia się i relacji interpersonalnych.

Jak większość ludzi dotkniętych zaburzeniami osobowości, także cierpiący na antyspołeczne zaburzenie osobowości-postawa dyssocjalna, rzadko podejmują terapię, zmagając się z objawami przez całe życie. Gdy już zostaną do tego zmuszeni przez sąd lub rodzinę, najczęściej starają się udowodnić terapeucie, że ich obecność u niego jest bezcelowa i że nie mają żadnych zaburzeń. Ważne jest, aby terapeuta stworzył atmosferę zaufania, pogłębiając swój kontakt z pacjentem. Nawiązanie bliskiej relacji czasem jest prawie niemożliwe, ponieważ pacjent po prostu nie potrafi tego uczynić. W takim przypadku terapeuta powinien starać się zwiększyć zdolność do wyrażania uczuć i empatię pacjenta. Dalsze działania terapeuty powinny koncentrować się na wygaszaniu negatywnych zachowań i wzmacnianiu pozytywnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoxy kiedys gdy bylem dzieckiem bylem nadpobudliwy nie uwazalem w szkole,problemy zemna tez byly.

Ale teraz jako dorosly czlowiek stalem sie bardziej zly jestem wielokrotnie karany,siedzialem na sankcji

 

Moje cechy charakteru szczerze to:

-agresja(nawet nieraz mat6ke bije)

-klamliwosc

-okrasc kogoś

-nieraz skory do bicia jestem ostatnio żula skopalem mocno ze na twazy nie wygladal zbyt ladnie

 

Jestem swiadomy i wiem ze zle robie ale nieraz powstrzymac sienie mogę,a czuje ze po rexetinie jestem bardziej agresywny

Tutaj na forum jesteś otwarty i prawdomówny,nie oczyszczasz się.Brawo!Pomyśl nad tym jak to przenieś do realu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×