Skocz do zawartości
Nerwica.com

pomoc?


soneone

Rekomendowane odpowiedzi

witam. zacznę od tego, że jestem 14-letnim chłopakiem. rozpoczął się rok szkolny - dołożyły się problemy. w wakacje całkowicie się odizolowałem od ludzi. miałem do tego możliwości: mama w pracy od rana do wieczora, ojca nie mam, znajomych też. jedynie przez co się komunikowałem to internet i czasami komórka. często się zdarzało, że przez kilka tygodni nie otwierałem okna, czy też odsłaniałem rolet. prześladują mnie myśli samobójcze. nieraz stałem na krześle przy sznurze, ale nigdy nie potrafiłem się przełamać. nie boję się samej śmierci, a tego co jest po niej. w szkole zawsze byłem postrzegany inaczej, wytykany i często prześladowany, a to z racji mojego wyglądu. od kiedy pamiętam, to starałem się we wszelki sposób izolować, co skutkowało bladością i trochę dziwnego wyglądu. wyglądam też jak dziewczyna, ale na to nic nie poradzę. w tłumie wymiotuję i mam tętno 160. przed wyjściem do szkoły mam identycznie. myślę, że moja waga też jakoś wpływała na nastawienie innych. nie jestem gruby, a wręcz przeciwnie - o krok od anoreksji. co mam zrobić? z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz isc do specjalisty- psychologa lub psychiatry (ja osobiscie polecam to drugie), bo wyglada na to, za sam sobie z tym nie poradzisz. Powinny pomoc leki, mysli samobojczych nie zwalczysz rozmowa z jakims przemadrzalym terapeuta. I wyjdze czlowieku chociaz na chwile na Slonce poki jeszcze w ogole jest! Nie wiem, idz kurde na spacer sobie sam, przejdz sie po miescie i zrob sobie jakies zakupy, cokolwiek, byle przestac izolowac sie bez przerwy w czterech scianach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, otwórz choć okno, popatrz na słońce.

Poza tym radziłabym także porozmawiać z mamą, powiedzieć jej o swoich problemach i szkole. Jesteś jeszcze bardzo młody i do lekarza musisz iść z mamą, dlatego warto się przełamać i zacząć właśnie od rozmowy z mamą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×