Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tragicznie niska samoocena?


Niaque

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Nazywam się Oskar. Mam prawie 17 lat. Mam taki problem, który przeszkadza mi w codziennym życiu. Gdy patrze na siebie w lustrze to czuje jakby to nazwać - niesmak? Oceniam się najgorzej jak tylko można. Planowałem chodzić na siłownie, ale stwierdziłem, że skoro jestem paskudny to nic mi to nie da. Nie moge oglądać zdjęć na których jestem. Wydają mi sie najgorszym paskudztwem. Chciałbym kiedyś stanąć przed lustrem i powiedzieć "jestem ładny". Czy moge to zrobić samemu, czy muszę udać sie do psychologa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moge to zrobić samemu, czy muszę udać sie do psychologa?

Możesz, chociaż jeśli jest tak jak piszesz, to zdecydowanie skuteczniejszą metodą jest terapia..

Nic w tym złego, a droga wygląda następująco:

Psychiatra (wypisze skierowanie do psychologa) > psycholog > terapie

 

Jeśli będziesz pracować na terapiach i poza nimi, wyjdziesz na prostą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestes taki paskudny to po co ci lekarz :shock: jeszcze go wystraszysz :lol: żartuje.....Skad u ciebie taka niska samoocena bo to nie bierze sie znikad...a psycholog mogłby pomoc...bo masz jakis kanciasty :shock: obraz siebie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pójść do psychologa jeżeli uważasz, że twoja samoocena jest nieprawidłowa. Jednak nie oszukujmy się, nie wszyscy faceci są przystojni. Na przykład ja. Psycholog tego nie zmieni. Jeżeli chcesz się też podobać innym, a nie tylko sobie, to możesz rozważyć takie sposoby na poprawienie wyglądu jak: dieta, dermatolog , lepsza fryzura, zmiana stylu ubierania się, siłownia, ortodonta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×