Skocz do zawartości
Nerwica.com

Terapia na oddziale dziennym


into the void

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z terapią na dziennym oddziale psychiatrycznym?

 

dzisiaj podczas wizyty u psychiatry napomknęłam, że może powinnam spróbować jakiejś terapii - bo może pomoże..

 

miałam kilka spotkań z kilkoma psycholożkami ale zawsze po 2-3 wizytyach odpuszczałam, podczas ostatniej takiej przygody natrafiłam na panią od psychoterapii behawioralno-poznawczej i spróbowałam.. tym razem po około 4-5 wizytach zrezygnowałam.. to wszystko co ona proponowała wydawało mi się zbyt naiwne i hmm "płytkie"?

 

doktorek się nie zastanawiał nawet minuty, od razu wyskoczył z propozycją 12 tygodniowej terapii na odziale dziennym - nie namawiał, dał skierowanie i powiedział tylko, że muszę być zdecydowana i zmotywowana bo terapia jest intensywna

 

aktualnie powinnam kończyć studia i szukać pracy.. nie wiem czy decydować się na taką terapię.. może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z taką terapią?

 

będę wdzięczna za wszelkie informacje i sugestie

 

a, moja diagnoza -> F34 czyli dystymia ze znakiem zapytania.. hm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem Ka_Po.. przecież w poście napisałam wyraźnie o terapii na dziennym oddziale psychiatrycznym..

 

 

Byłam na takiej i takiej i jest to zasadnicza różnica.

 

"na takiej i takiej" czyli jakiej? Mówisz o terapii na oddziale i terapii polegającej sesjach trwającej około 1h, odbywających się w gabinecie terapeuty? Nie wątpię, że takie terapie się od siebie bardzo różnią, chociażby formą..

 

 

mam wrażenie, że przez swój post chciałaś mi uświadomić, że nie wiem o czym piszę, podczas gdy wprowadziłaś tylko mały zamęt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ka_Po, Możesz mnie również uświadomić czym to się różni? Bo mimo usilnych chęci nie dostrzegam tej różnicy. Oddział Dzienny to Oddział Dzienny. Pobyt na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym z definicji oznacza terapię na tymże Oddziale od rana do godzin popołudniowych, a później powrót do domu. Nie jest to tradycyjny całodobowy oddział szpitalny. Co najwyżej można rozgraniczyć terapię na indywidualną, grupową i w grupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77, ogólnie zauważyłam, że faceci są mniej przekonani do psychoterapii.. ja też przez te lata ufałam bardziej lekom..

dzisiaj psychiatra mnie jeszcze zapytał czy odkąd się leczę był jakiś okres, że czułam się "super".. oczywiście nie było.. tym bardziej szukam innej formy poprawy jakości mojego nastroju..

 

Lady_B , a zgłosiłaś się już z tym skierowaniem na oddział? masz takie wrażenie, że pójście na taki oddział to będzie krok po którym nie będzie się można cofnąć? ja właśnie tak to odczuwam.. samo to skierowanie jest dla mnie trochę jak jakiś wyrok..

 

na razie i tak jestem bardziej na nie.. bo to w końcu TRZY miesiące.. a ja powinnam.. studia skończyć i pracę znaleźć, bo niedlugo to nawet ubezpieczenia nie będę miała..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

into the void, ja nie mam skierowania bo tam u mnie jest tak że się idzie tam na konsultacje i oni podejmują decyzję czy kogoś biorą czy nie... Dla mnie to jest właśnie takie trochę głupie... bo z uwagi na moją depresję jak mi odmówią będę miała poczucie że nawaliłam i wpadnę w większy dół pewnie... z drugiej strony tak jak piszesz... jak się dostanę to tak jakbym nie miała już odwrotu...

też zawalam studia przez chorobę, jak będę się leczyć to też je zawalę... taka trochę sytuacja patowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym. Był tam zarówno lekarz psychiatra jak i psychoterapeuci. Przez cały dzień pobytu była prowadzona terapia w różnych formach (m.in. tych które wymieniłaś). Na terapię dzienną wystarczyło skierowanie i obyło się bez rozmowy kwalifikacyjnej. Więc ja mam zgoła odmienne doświadczenia.

 

Terapia na Oddziale Dziennym nie musi odbywać się w Psychiatryku a Pobyt na Oddziale Psychiatrycznym raczej tak

 

No z tym się zgodzę. Terapia dzienna odbywa się coraz częściej w pozaszpitalnych (nie)publicznych placówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ka_Po, nie sądziłam, że Cię to wprowadzi w błąd.. chodziło mi dokładnie o terapię na dziennym oddziale psychiatrycznym, a samo skierowanie jest zatytułowane: "Skierowanie do szpitala psychiatrycznego (tutaj nazwa) O/dzienny" i zapewniam, że chodzi właśnie o terapię

 

btw. nawet nie użyłam słowa POBYT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja już całkiem nic nie rozumiem bo mnie chyba sam lekarz wprowadził w błąd mówiąc o oddziale dziennym a właśnie polecił mi NZOZ gdzie terapia jest na NFZ... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem terapie na oddziale dziennym grupową-śmiechu warte-miałem wrazenie ze traktują nas chorych jak dzieci które nic nie wiedza o zyciu a niejeden z nas mógłby wiele nauczyć terapeute-czyli krótko w wielkim jaju małe żółtko.

też byłam na grupowej na dziennym i mam zupełnie przeciwne odczucia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×