Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Arhol 17 lis 2012, 10:41
JOSE 2, myślę że strach w twoim przypadku to naturalna rzecz,rozmawiając z tymi którzy mogą nam zaszkodzić - boimy się.

W moim przypadku samotność nie wpływa aż tak mocno na osobowość i samopoczucie,ponieważ do niej przywykłem i nawet polubiłem. Ale w formie skrajnej izolacji przeszkadza,wręcz szkodzi co tteż mi nie "służyło"
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samotność

przez sleepwalker 17 lis 2012, 13:50
JOSE 2 napisał(a):Nigdy nie odczuwaliście strachu przed rozmową z osobą Wam nieznaną?
Nawet znanymi, z obawą jak będę odebrana.

Saiga napisał(a):Jakie schematy konkretnie?
Przykładowo uciekanie ze strachu przed związkiem, gdy sprawy zaczynają się robić "zbyt poważne"
Saying all I know is I gotta get away from me.

Samotność

przez Gebu 17 lis 2012, 14:08
Ja nie mam żadnych znajomych w realu. Wybrałam samotność gdyż zawsze miałam problemy w kontaktach z ludźmi. Jako dziecko byłam strasznie wygadana, dopiero później to się zaczęło. Rozmawiając z kimś zaczynam się tak jakby jąkać, nie wiem co mam mówić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Arhol 17 lis 2012, 16:04
sleepwalker, spoko u mnie nawet nie było żadnycy szans,czy zarysów na związek :mrgreen: .
I czemu uciekasz? Przecież nikt cie nie goni że masz zakładać rodzinę czy inne .
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Moderator

Samotność

przez trek 17 lis 2012, 16:07
Gabu, a moze proces socjalizacji tak na Ciebie wplynal?

A co myslicie o zapisaniu sie na jakies hobby, tam mozna poznac znajomych z podobnymi zainteresowaniami, nie ma tego problemu, a czy zadzwonic, umowic sie czy jak, bo spotkania sa zaplanowane, a oczywiscie dodatkowo jakos sie umowic nie zaszkodzi...
trek

Samotność

przez Arhol 17 lis 2012, 16:14
trek, zapisz się,czemu nie - zawsze to lepsze niż siedzenie samemu przed pc czy tv...
Moderator

Samotność

przez Saraid 17 lis 2012, 16:20
trek napisał(a):Gabu, a moze proces socjalizacji tak na Ciebie wplynal?

A co myslicie o zapisaniu sie na jakies hobby, tam mozna poznac znajomych z podobnymi zainteresowaniami, nie ma tego problemu, a czy zadzwonic, umowic sie czy jak, bo spotkania sa zaplanowane, a oczywiscie dodatkowo jakos sie umowic nie zaszkodzi...

to dobry pomysł zobaczysz że lepiej sie poczujesz wśród ludzi realizujących swoje pasje.
Saraid

Samotność

przez inbvo 17 lis 2012, 16:24
Saiga napisał(a):sleepwalker, spoko u mnie nawet nie było żadnycy szans,czy zarysów na związek :mrgreen: .
to jak u mnie:(

Samotność

przez Arhol 17 lis 2012, 16:34
inbvo, a ile wiosen za tobą? Próbowałeś kiedykolwiek zawrzeć?
Nie rozpaczaj "tego kwiatu j jest pół światu" :mrgreen:
Moderator

Samotność

przez inbvo 17 lis 2012, 16:45
Saiga napisał(a):inbvo, a ile wiosen za tobą?
23

Próbowałeś kiedykolwiek zawrzeć?
ciężko z tym, nie miałem okazji próbować.

Samotność

przez Arhol 17 lis 2012, 16:56
inbvo, centra handlowe,dyskoteki,portale randkowe,praca...
Wszędzie można zawrzeć znajomość,ale trzeba chcieć,próbować.
(żeby nie było że "najeżdżam" - jestem teoretykiem w tej kwestii a,przy atrakcyjnych osobnikach spalam cegłe albi pieprze farmazony,unikając też dziewczyn jak ognia xd)
Moderator

Samotność

przez Bonus 17 lis 2012, 19:22
Ja mam wielu znajomych w realu, tylko nie są to żadni bliscy znajomi. To się czuje czy ktoś jest bliski, czy nie, a ja nie czuję bliskośći do tych znajomych, ani do koleżanek żadnych. Ale poznałem jedną taką koleżankę na wyjeździe w góry i mam do niej numer tel. Akurat też jest wolna i mieszka sama, ale to tylko koleżanka.

-- 17 lis 2012, 18:30 --

Tak się złożyło, że ta koleżanka mieszka w Radomiu i to akurat tam, gdzie mieszka druga moja ciocia. Ona mieszka na tym samym osiedlu i zna ulicę mojej cioci. Koleżanka była opiekunką mojej grupy w górach i prowadziła całą grupę. Jest bardzo w porządku dziewczyną. Ale ja nigdy nie zakładam, że od razu będzie to bliska znajomość i może też związek. To może być normalna znajomość, jak każda inna i nic więcej. Ja nie pcham się siłą do związków i nigdy tak nie robiłem.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez sensuu 17 lis 2012, 20:02
dlaczego samotnosc doskwiera?

Samotność

przez Bonus 17 lis 2012, 20:14
Bo samotność strasznie boli i jest to ból czasem nie do opisania. Mnie samotność bardzo boli, ale są też takie chwile, w których jest trochę lepiej. Ale tylko trochę.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Sortuj wg