Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Follow_ 19 lip 2014, 18:54
Ale czy to znaczy, że on jest odpowiedzialny za Twoje szczęście lub nie w wieku 30 lat?
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Samotność

przez inspektor_erektor 19 lip 2014, 18:57
follow_the_reaper, po części tak, bo taka osoba potrafi spierdolić komuś od małego głowę i potem sie jest samotnym całe życie... coś o tym wiem

Samotność

przez i_am_a_legend 19 lip 2014, 19:01
Rodzice nie są od dawania nam szczęścia. Sami musimy odnaleźć je w sobie. Rolą rodziców jest kochać nas, wychować i wykształcić. :smile:

Wiadomo, że różnie to bywa, ale mamy tylko jedno życie i obarczanie rodziców za całe zło tego świata jest nieporozumieniem. Na kogo wówczas "winę" zwalałyby sieroty? :roll:
i_am_a_legend

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Bonus 19 lip 2014, 19:05
Mój ojciec niczego dobrego dla mnie nie zrobił. On nie nadawał się na dobrego ojca. Nie każdy się nadaje do roli rodzica, a w takim przypadku nie każdy może być rodzicem.
Ale takich rodziców jest teraz wiele. Takie gnoje robią dzieci, a potem się nie poczuwają do roli ojców, bo mają to gdzieś. Ile jest kobiet samych z dziećmi? Bardzo wiele. Nawet, czasami one nie chcą alimentów od ojców tych dzieci, bo wolą same się zajmować dziećmi, niż pobierać pieniądze od takich typów. A często takie typy nie mają z czego płacić alimentów, a bardziej wolą przepić kasę, jak dać swoim dzieciom.
Czy to nie jest popieprzone??

-- 19 lip 2014, 18:08 --

Nie chodzi o to, żeby dużo oczekiwać od rodziców, tylko tego, co rodzice powinni dać swoim dzieciom. Czyli: własnej miłości, zrozumienia, oparcia psychicznego.
Nie chodzi o żadne pieniądze, luksusy. Wielu rodziców na to nie stać, a takich, których stać, jest niewielu.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez mark123 19 lip 2014, 20:02
follow_the_reaper napisał(a):Maskę nauczyłam się nosić tak dobrze, że po mojej próbie samobójczej jak przyszłam do pracy, koleżanka powiedziała mi, że wyglądam kwitnąco i pewnie się zakochałam... :great:

Trochę zazdroszczę tym, którzy umieją nosić maski.
Najbardziej nielubiane przez społeczeństwo są osoby, u których prawie wszystkie cechy psychiki, to cechy będące poza "normami społecznymi"

Zjawiska nadprzyrodzone istnieją, gdy doświadczysz, uwierzysz.

Samotność

przez Bonus 19 lip 2014, 20:25
Coraz więcej ludzi nosi maski na twarzy. A za tą maską kryją się, całkiem inni ludzie. Często to, co ktoś robi i jak się zachowuje, nie jest szczere, tylko sztuczne.

Samotność

przez Makabra 19 lip 2014, 20:46
A ja zazdroszczę takim prawdziwym samotnikom.
Makabra

Samotność

przez Bonus 19 lip 2014, 20:47
Czyli lubisz samotność??

Samotność

przez inspektor_erektor 19 lip 2014, 20:49
myślicie że chroniczna samotność potrafi odmóżdżyć, przytempić inteligencje, ogłupić?

Samotność

przez koszykova 19 lip 2014, 20:52
inspektor_erektor, nie. Poprostu człowiek cierpi i tyle
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Samotność

przez Midori 19 lip 2014, 20:52
inspektor_erektor, potrafi.
Midori

Samotność

przez inspektor_erektor 19 lip 2014, 20:53
Midori, ale myślisz że tak na stałe? czy w momencie pokonania jej, wszystko wraca powoli do normy?

Samotność

przez i_am_a_legend 19 lip 2014, 20:56
Każdy nienaturalny, chroniczny stan może doprowadzić do obłędu, choroby, patologii. Ludzie, uogólniając nieco, to jednak stadne istoty i raczej dążą do tego by połączyć się duszami i/lub ciałami z drugą osobą. A czasem i trzecią, czwartą, piątą... :smile:
i_am_a_legend

Samotność

przez Midori 19 lip 2014, 21:02
inspektor_erektor, tego Ci nie powiem. Mogę bazować wyłącznie na swoim doświadczeniu, a na pokonanie mojej samotności się nie zapowiada. ;)
Midori

Sortuj wg