Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Siddhi 28 kwi 2014, 12:01
dar napisał(a):Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć ale życie wydaje mi się za proste, za banalne, jakoś nie robi to już na mnie wrażenia.
Chcesz żeby przestało być lekko, prosto i banalnie? To zamieńmy się. Poznasz zupełnie inny wszechświat. :smile:
Siddhi

Samotność

przez dar 28 kwi 2014, 12:47
Tylko co tam mogłoby na mnie czekać? bo zmiany na gorzej nie chce. Wolę już tak jakby miało być gorzej :D
dar

Samotność

przez Siddhi 28 kwi 2014, 13:37
dar napisał(a):Tylko co tam mogłoby na mnie czekać? bo zmiany na gorzej nie chce. Wolę już tak jakby miało być gorzej :D
puszka pandory Eeee, to chyba się nie zdecydujesz... :P
Siddhi

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez mangiferaindica 28 kwi 2014, 19:06
bedzielepiej napisał(a):jak jestem sama, to czuję się jakbym nie istniała.

Jakże znajome uczucie.

Samotność

przez carlosbueno 28 kwi 2014, 19:22
Dziś usłyszałem w pracy czemu nie mam dziewczyny skoro nie piję i nie palę-a już myślałem że te czasy minęły dawno temu, że samo nie posiadanie tych nałogów jest czymś co pociągałoby kobiety. Z moich obserwacji wynika że raczej nie ma to znaczenia, często wręcz odwrotnie z nałogami łatwiej znajdują partnerki.
Największy Forumowy Maruda

Samotność

przez izaa 28 kwi 2014, 19:28
carlosbueno, Kto by chciał śmierdzącego partnera, śmierdzącego fajami i wódą :D Coś te twoje obserwacje nie teges są. Owszem tacy ludzie mają partnerki/ów ale czy chciałbys być z pijaczką? Myśle że nie byłoby problemu. Mierz wyżej niż w pijaczki, no i nie wyciągaj takich wniosków :P
Swój swojego znajdzie

Samotność

przez carlosbueno 28 kwi 2014, 19:44
izaa, nie chodziło mi o te fajki i wódkę tylko że co to za myślenie, kojarzące mi się z głęboką komuną że starczy że facet dużo nie piję ani nie bije i to już wystarczy żeby był atrakcyjnym towarem. No ale w ta wioska w której pracuje jest typowo postpgrowska, gdzie pełno pijaczków pod sklepem i o dziwo gł młodych 20-35 , a co mądrzejsi dawno wyjechali do miast lub za granicę.
Mi tam by aż tak nie przeszkadzało jakby dziewczyna paliła, a co do picia to od czasu do czasu też bym nie miał nic przeciwko.

Samotność

przez mangiferaindica 28 kwi 2014, 20:17
Taaa, jakby relacje damsko-męskie były tak proste, że wystarczyłoby odhakować pewne podpunkty, to życie byłoby maślanką.
(...mówi to baba bez faceta na stałe od 4 lat)

Samotność

przez khaleesi 28 kwi 2014, 20:20
mangiferaindica, bo wikłanie sie związek ze strachu przed samotnością albo z braku laku jest błędem. Musi być przede wszystkim chemia. nie wyobrażam sobie być z kimś kto mnie nie rajcuje intelektualnie i fizycznie. intelektualnie bo nie znoszę idiotów a fizycznie no nie mogłabym pożądać małego i grubego. Może to okrutne ale tak mam.
Ważne jest również podobny pogląd na sprawy zycia wspólnego. Jesli sprawy życiowe diametralnie się różnią to nie zwiastuje długiego związku chyba,ze ludzie będą się tylko bzykać a w ogóle nie rozmawiać ale za kilka lat tego bzykania staną się mało atrakcyjni i wtedy w ogóle będzie jeszcze cięzej znależć własciwą osobę- towarzysza życia.

carlosbueno, też bym nie chciała faceta który śmierdzi papierochami. O bleee. Nie znosze tego syfu,.

-- 28 kwi 2014, 20:34 --

Jak widzę papierosy włacza mi się agresor :evil:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Samotność

przez carlosbueno 28 kwi 2014, 20:47
khaleesi, ja nigdy nałogowo nie paliłem, pochodzę z rodziny wrogiej paleniu i picu, a jakoś nie mam wielkiego wstrętu do palaczy i to czy dziewczyna pali, czy nie jest sprawa drugorzędną odnośnie innych cech dla mnie.

A co do podobania się intelektualnego i fizycznego, to dla mnie rzadko w parze to idzie, albo to albo mi się podoba lub nie, a te co mają oba te względy zwykle są dawno zajęte, no ale ja rzadko stykam się z ludźmi także może się mylę.

Samotność

przez mangiferaindica 28 kwi 2014, 20:54
khaleesi napisał(a):mangiferaindica, bo wikłanie sie związek ze strachu przed samotnością albo z braku laku jest błędem. Musi być przede wszystkim chemia. nie wyobrażam sobie być z kimś kto mnie nie rajcuje intelektualnie i fizycznie. intelektualnie bo nie znoszę idiotów a fizycznie no nie mogłabym pożądać małego i grubego. Może to okrutne ale tak mam.
Ważne jest również podobny pogląd na sprawy zycia wspólnego. Jesli sprawy życiowe diametralnie się różnią to nie zwiastuje długiego związku chyba,ze ludzie będą się tylko bzykać a w ogóle nie rozmawiać ale za kilka lat tego bzykania staną się mało atrakcyjni i wtedy w ogóle będzie jeszcze cięzej znależć własciwą osobę- towarzysza życia.
:

Aleź ja nie powiedziałam, że to co piszesz jest nieprawdą! :) To był taki generalny koment.

Samotność

przez Indifference1 28 kwi 2014, 22:24
Ja tam ogólnie nie pale od roku ale teraz ostatnio zdarza mi się na imprezie. Ale jakie to było niesamowite uczucie po tylu dniach siedzenia nad matematyką zapalić sobie papierosa! <3 A za tydzień na matury to chyba kupię sobie paczkę :zonk: A do facetów palących nic nie mam. Już wolę żeby palił niż za dużo i za często pił.
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Samotność

przez Posejdon 28 kwi 2014, 22:34
Palacze akurat mają to do siebie, że łatwo poznają innych palaczy. Wyjdą na przerwę w pracy, żeby zapalić i poznają pozostałych palaczy z biura lub budynku. Podobnie przed lokalami czy na imprezach. Oni lub ktoś zapyta ich się czy mają ognia, tudzież komentarz na temat palonej marki papierosów, gadka idzie dalej. Lody przełamane z powodu wspólnego nałogu.

Alkohol ma podobnie sprzyja poznawaniu ludzi ale to z innych powodów, po pierwsze samo picie jest wydarzeniem często towarzyskim. Po za tym alkohol obniża samokontrolę, zarówno w kwestii tego czego nie powinniśmy robić jak i tego czego boimy się robić. To bardzo pomaga niektórym.

Co do nie picia będącego atutem to jest to typowe babskie narzekanie ileś lat po ślubie. Młodsze pokolenie pań za nic to sobie ma, zresztą jak zwykle nie słucha matek i babć i robi swoje, bo wie lepiej. Osobiście znam chyba tylko jedną dorosłą dziewczynę w zbliżonym do mojego wieku, która jest absolutną abstynentką (chyba, że coś się zmieniło przez ostatni rok jak jej nie widziałem). Ogólnie to odnoszę wrażenie, że ona chyba też jest DDA i dlatego nie pije. Zbyt dużo widzę w jej zachowaniu podobieństw do siebie z przeszłości.

Ale tak po za tym żadnych osobiście nie znam, wśród młodych wykształconych polek konsumpcja alkoholu idzie do góry i tylko krzywo patrzą na niepijących. Prędzej czy później presja rówieśnicza wciąga do picia większość. Odnoszę wrażenie, że po za portalami randkowymi naprawdę ciężko byłoby kogoś poznać kto też nie pije. Alkohol jest głęboko zakorzeniony w życiu towarzyskim w naszej kulturze i po za spotkaniami AA czy jakimiś stowarzyszeniami religijnymi raczej wątpię, żeby w ciemno dało się przez przypadek spotkać drugiego abstynenta. O imprezach dla abstynentów jeszcze nie słyszałem :P

Samotność

przez mark123 28 kwi 2014, 22:46
Ja na chwilę obecną zamierzam pozostać przy abstynencji bez względu na to, jakie podejście do alkoholu mają inni.
Najbardziej nielubiane przez społeczeństwo są osoby, u których prawie wszystkie cechy psychiki, to cechy będące poza "normami społecznymi"

Zjawiska nadprzyrodzone istnieją, gdy doświadczysz, uwierzysz.

Sortuj wg