Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja a odrzucanie bliskości.


Lonely

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja była dziewczyna ma depresje od 4 miesięcy. Czy to normalne że nie chce widywać się z osobą którą kocha ? Mówi że pośród całego natłoku złych myśli jest pewna tego uczucia. Mimo wszystko nie chce się widywać z tą osobą ? Dodam także że nie widuje się z przyjaciółmi bo także twierdzi że oni w jakiś sposób tak jak ten chłopak wywierają nie świadomie na nią presje żeby była "normalna" a ona nie może. Chciałaby móc normalnie z nimi rozmawiać a nie może i to też ją dobija. Dodam że z "zwykłymi" znajomymi spokojnie może się widywać, tłumaczy to tym że im na niej nie zależy przez to z nimi czuje się dobrze.

Czy tak się często zdarza ? W środę ma pierwszą wizytę u psychologa, jak długo może utrzymywać się stan nie chęci do spotkań z najbliższymi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonely, moze odczuwac apatie i marazm to znaczy, ze jej emocje mogla byc przytlumione przez depresje, to sie czesto zdarza, natomiast to nie jest tak, ze juz nie czuje w ogole (chociaz chorzy tak mysla). Coz, trzeba zaczac leczenie plus leki, jezeli zostanie skierowana do psychiatry. A presje to moze na nia wywieracie, albo to jej subiektywne odczucie, wazne zeby nie dolowac takiej osoby, tylko wspomagac poztywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że psycholog to strata czasu i lepiej od razu iść do psychiatry ? Czytałem na forum o różnicach między psychologiem a psychiatrom ale psycholog chyba też może przepisywać recepty ? Wiesz ja tak napisałem że to presja ale tak naprawde te uczucie jest tylko zbliżone do tego co ona czuje. Ona po prostu bardzo chciałaby być normalna przy bliskich po to żeby tym bliskim sprawić radość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonely, Psycholog nie może wystawić recepty. Różnica miedzy psychiatra a psychologiem jest taka że, psychiatra jest lekarzem, on postawi diagnoze, wypisze odpowiednie leki, da skierowanie do psychologa. A psycholog nie jest lekarzem, jest osobą która poprowadzi chorego przez terapie, wyjaśni, wytłumaczy mechanizmy choroby, pomoże zrozumieć zachowania, podpowie, doradzi.

Nie martw sie na zapas, to nie jest tak, że Twoja dziewczyna przestala Cie kochać , ona jest chora, depresja to okropna choroba, która robi z człowieka warzywko. Dziewczyna musi sie uporać z myslami, z beznadzieją, odepchneła przyjacioł i Ciebie bo być może nie chce Was narazac, i dobijac swoim stanem. Powoli, tutaj trzeba czasu i wyrozumialosci, wsparcia i koniecznie lekarza.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresja na pewno prowadzi do izolacji. mnie tez denerwowali ludzie i męczyła mnie ich obecność. nie czułam sie na siłach angazowac sie w sprawy innych (dzwonic, umawiac, ec). brakowało mi na to energii.

 

poza tym wiele osób pytało czy cos jest nie tak (widac było ze schudłami i jestem mało aktywna, smutna i przerazona) i te pytania jeszcze bardziej mnie meczyły i były dla mnie kłopotliwe, bo doprowadzały mnie do płaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×