Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja a tycie


Alexandra

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze miałam skłonności do depresji- pierwsza diagnoza w wieku 17 lat i mniej więcej, z przerwami od 9 lat biorę leki. Jednak to co mnie dołuje totalnie to waga- zawsze bylam szczupła, wręcz chuda, natomiast ostatnio nie dosyć, że nie mogę schudnąc, to przybieram na wadze, co doprowadza mnie do takich dołów, że leże, płaczę i nie mogę wstać z łóżka. Mam 172 cm wzrostu i w momencie zdiagnozowania depresji ważyłam 52 kg (!) , natomiast teraz dobiłam do 80kg! jestem załamana. od momentu gdy przekroczyłam 75 kg, dużo ćwiczę, ruszam się i NIC. Byłam teraz na wakacjach i ciagle byłam w ruchu i przytyłam 4kg! Dzisiaj beczę cały dzien, bo czuję się fatalnie. Boję się, że jestem ciężko chora, dlatego tyję. Nie wiem dlaczego nie mogę schudnąc- czy może to być barierea psychiczna? Robiłam TSH wyszło mi 2,92, ale F3 i F4 nie robiłam.

Co do leków- biorę Fluoksetynę, ale po niej raczej się nie tyję. Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię, miałam podobnie. Odchudzałam się przed depresją i miałam niezłe wyniki, ale w momencie, w którym zaczęłam się gorzej czuć zaczęłam się objadać i waga poszła w górę. Ale znów zebrałam się i przez całe wakacje jestem na diecie, są rezultaty. Dlatego polecam, żebyś poszła do profesjonalnego dietetyka, który stworzy dietę specjalnie dla Ciebie. Pamiętaj, że w dietach nie chodzi o to, żeby jeść mniej, ale żeby jeść rzeczy wartościowe. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, dobrze, że poświęcasz jej dużo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie martw się ja też tyję ciągle biorę Asentrę wcześniej też łykałam Fluoeksetynę. Wszyscy lekarze a miałam ich 4 wielce mnie zapewniali że i po jednym i po drugim się chudnie - a u mnie dupa apetyt to dalej mam świetny choć jestem na diecie i też ćwiczę, ciągle tyję koszmar jakiś:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×