Pomóżcie mi ...

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Pomóżcie mi ...

przez akapit 28 maja 2010, 11:07
Mam 55 lat. Choruję od 21 roku życia. Miewałem okresy długich reemisji. Na początku kwietnia wpadłem w duży dołek z niewielkimi i krótkimi wahaniami. Ten dołek trwa do dziś. Biorę coraz więcej leków. Co 2,3 dni wypijam parę piw, po których na krótko robi mi się dobrze (żona mówi, ze mam wtedy iskry w oczach, tzn. raz tak powiedziała). Mam wrażenie, że cofnąłem się w leczeniu o parę lat, jestem tym przerażony i przybity.
NIEPICIA PRZY BRANIU NIE UŁATWIA MI RODZINA. Ale nie mogę na żonę zwalać winy. Jak się mogę wzmocnić w niepiciu?
Jestem rencistą, ale dorabiam do renty jako ochroniarz (praktycznie stróż nocny). Oczywiście chorobę staram się w pracy ukrywać. Jestem pogubiony. Mam 16- letnią córkę. Boję się, że już nigdy nie będę się tak czuł jak przed kwietniem tego roku, ze nie podołam w dalszym życiu roli ojca i męża. Leki mnie dobijają trochę fizycznie. To też mnie dołuje. Jak dalej żyć?
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
28 maja 2010, 10:08

Re: Pomóżcie mi ...

przez Shadowmere 28 maja 2010, 11:21
akapit, to,że miewaleś okresy długich remisji jest bardzo pocieszające i działa na Twoją korzysc.Niestety w tej chorobie(czy raczej-chorobach tego typu) nawrotowość jest zjawiskiem powszechnym.Myślę,że zapijanie smutków piwkiem,mimo chwilowej ulgi nie pomoże.Myślę,że Ty o tym też wiesz.Mógłbyś wyodrębnić jakieś czynniki wyzwalające ,które spowodowaly chorobę u Ciebie(chodzi mi o aktualny,kwietniowy epizod)?Często jest tak,że nawet drobne,pozornie niezbyt dramatyczne wydarzenia uruchamiają w podświadomości jakąś sprężynę..
Jesteś potrzebny swojej,rodzinie to pewne.Napisz jakie leki bierzesz i czy jestes pod opieką dobrego psychiatry.
Shadowmere
Offline

Re: Pomóżcie mi ...

przez aarven 31 maja 2010, 19:17
Zainteresuj się roślinką o nazwie kudzu. Stosuje się ją w leczeniu nałogów.
Offline
Posty
29
Dołączył(a)
31 maja 2010, 19:11

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Yahoo [Bot] i 26 gości

Przeskocz do