Skocz do zawartości
Nerwica.com

rodzaj psychoterapii na depresję pomóżcie


Sandraaa26

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

słuchajcie mam problem i głęboko wierze, że znajdzie się ktoś bardziej doświadczony ode mnie w psychoterapiach i mi pomoże:(.Otóż leczę się na depresję od 3 lat mam spory problem w wyborze odpowiedniej dla siebie psychoterapii.Tak pokrótce to należę do osób nieśmiałych, z lękiem przed ludźmi i ich zdaniem więc jednym słowem jestem "sierotą":) :P.Byłam już u 4 psychologów i tylko mi zrobili wodę z mózgu:/. Czym się różni,ale proszę o opis tak po ludzku terapia psychodynamiczna od poznawczo behawioralnej bądź może jeszcze jest jakaś dobra na depresję?????.Jedna Pani psycholog kazała mi robić rysunki różne i dawała zadania domowe typu wypisywanie sobie za co siebie lubię, kazała pisać dziennik - czy to była poznawczo - behawioralna czy jaka????.Druga natomiast oznajmiła że ona nie daje żadnych zadań domowych i tylko na spotkaniach będziemy rozmawiać i ona będzie to komentować ale bez podsuwania gotowych rozwiązań i jak to określiła ile wniosę tyle wyniosę - to wiem że była psychodynamiczna.Zastanawiam się nad sensem i jednego i drugiego.Niby robienie zadań domowych mi pasuje ale czy takie wypisywanie sobie plusów i minusów na karteczce coś zmienia?:/.Mi się wydaje że takie podejście czyni terapię jakoś tak bardziej profesjonalną. Znowusz to psychodynamiczne podeście niby jest takie naturalniejsze i spontaniczniej pewne rzeczy z nas wychodzą (bo nie myślimy nad nimi w domu-w tym sensie) ale ja pierdziele płacić 100 zł za wizytę na której będę miała gorsze samopoczucie i mniej powiem to kasa do kosza bo babka nie miała z czego wniosków wyciągać:/, poza tym można gadać i gadać i co?:/. Powypowiadajcie się proszę bo nie jest mi wszystko jedno na jaką terapię pójdę i chcę być świadoma tego co robię żeby chociaż nie mieć poczucia że ta kasa którą mogłabym wydać na inne potrzebne rzeczy poszła na marne:(.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×