Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zmiana osobowości?


Ediman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pewien problem ze swoją osobowością. Nie wiem co się ze mną stało. Niby czerpie z życia garściami, ale ciągle jest coś nie tak.

 

Zacznę od tego, że w gimnazjum należałem do 'elity' w klasie. Wiele osób chciało się ze mną kumplować, rozmawiać przyjaźnić. Oczywiście zdarzały się "dziwne" sytuacje tak jak to jest w gimnazjum. Czasami śmiano się ze mnie, ale nie trwało to długo. W GIM czułem się świetne, chciałem jezdzić na wyczieczki, rozmawiać z każdym. Nagle wszystko się zmieniło.

 

Od początku liceum zacząłem pić - czasami dość często. Zaczęły się pierwsze małe kradzieże. Często, jestem chamski wobec rodziców. I co najgorsze - nie uczę się. Jest jeszcze jeden problem - z 'elity' w LO spadłem do najniższego poziomu. W klasie czuje się jak mała osoba, nic nie znacząca. Niewiele ludzi chce ze mną rozmawiać, wiele osób traktuje mnie jak powietrze. Od razu mówię - nie jestem niesamowicie cichy, nie jestem nieśmiały. Straciłem odwagę: boje się zgłaszać na lekcjach, w gimnazjum było inaczej - byłem naajaktywniejszy.

 

Jedno z moich najgorszych przeżyć w życiu to wycieczka. Jako jedyny chłopak, siedziałem z przodu, każdy, każdy z chłopaków był z tyłu. Dla mnie nie 'zarezerwowano' miejsca. Strasznie się czułem.

 

Podsumowując: z aktywnego, grzecznego, niepijącego, lubianego chłopaka stałem się nieznaczącym, omijanym człowiekiem w szkole.

 

Starałem się tym nieprzejmować, kumplowałem się z ludźmi z ulicy, ale to przecież z klasą spotykam się najczęściej. Chcę coś zmienić. Nie wiem jak to zmienić, bo nie wiem co się stało, że aż tak zmieniłem się, aż tak nisko upadłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×