Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk związany z działaniem.


Wombwell00

Rekomendowane odpowiedzi

Uznałem, że ten lęk jest chyba moją najwieksza zmorą. Boje się zrobić wszystko to co może w jakimś stopniu zmienić moja postawe, poglądy, ŻYCIE. Od jakiś dwóch miesięcy planuje wejśc w końcu do poradni (psych-ped.) i ciągle coś mnie powstrzymuje. To chyba ten miesiąc, który musiałbym czekać na psychologa (tak mi powiedziano), która tylko motywuje moją postawę.

Pytanie a propos tej poradni: czy jesli zaniose wniosek teraz, dostane psychologa pod koniec maja to na wakacje OUT czy nadal bede tam chodzic?

 

Problem jest taki, że w ciągu max miesiąca musze sie zdecydować na operacje. Nie, nie jest to poważna operacja, nie zagraża mojemu zdrowiu, powiem wprost, jest to operacja plastyczna. Dokładnie operacja usunięcia ginekomastii, czyli gruczołu piersiowego u meżczyzn. Nie jest ona jakiś wielkich rozmiarów, ale wyjście na plaże, chodzenie w zwykłych koszulkach nawet to strasznie demotywująca rzecz, strasznie obniża to pewnośc siebie. Jestem już wieku w którym interesuje się bardziej płcią przeciwną (17lat), ale nie dopuszcze do żadnego 'blizszego' kontaktu właśnie przez wstyd, brak pewnosci siebie. Prędzej czy później będę musiał sie jej poddac, nie ma szans by to samo znikneło, a nie chce z tym całe życie chodzić.

 

Przydało by się decyzje podjąc szybko, by na wakacje, max do połowy lipca już się wykurowac jakoś. Na wakacje sensu tego robić nie będzie, musiałbym troche ich zmarnować, a tego nie chce. Czy więc dopiero od wrzesnia mógłbym znów się jej poddac. Demotywują jeszcze troche rodzice, bo jednak będe musiał z nimi o tym powaznie pogadac. Ojciem ciągle pracuje z nim kontaktu nigdy nie miałem dobrego, ale przynajmniej na mnie nie wisi, a matka napewno będzie próbowała mnie od tego odwieśc, a ja po prostu nie potrafie z nimi dyskutować, zaczynam krzyczeć a wtedy już po zawodach.

 

Kurde, wiem, że to dla mnie będzie dobre, wiem, że pewnie będę się bał jak cholera, koszty nie są wielce wysokie i wiem, że jeżeli tego nie zrobię, będę załować... jak innych rzeczy. Wiem, że to czas dla mnie do zmiany życia.

Kurna, co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko od Ciebie zależy czy na wakacje przerwiesz chodzenie do poradni czy nie. Ja teraz czekam na wizytę, ale wiem, że w wakacje na pewno zrobię sobie przerwę. Tym bardziej że w wakacje prawie zawsze czuję się lepiej :)

 

Zdecyduj się na operację jak najszybciej. Odwagi i do przodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×