Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja czy zawsze prowadzi do nihilizmu?


Łazienkowy Kot

Rekomendowane odpowiedzi

A oto moje pytanie:

 

Zawsze byłem i jestem człowiekiem wrażliwym nastawionym pokojowo do ludzi ityd.

Jednak od kiedy nasiliła mi się ostatnio depresja znów jest we mnie coraz więcej niechęci czy wręcz nienawisci do całego świata. Coraz większy cynizm i pogarda dla miłości. Miesza się to oczywiście ze stanami gdyu strasznie potrzebuję osoby, która by mnie przytuliła, ale teraz właśnie mam ten nihistyczny nastrój. Co ciekawe nawet nie mam wtedy jakiegoś totaslnego doła, co najwyżej myślę żeby sie z pogardy wobec świata zabić.

Jak dla mnie to widzę ciąg przyczynowo-skutkowy i jestem pewien, że wynika on z mojej depresji. Ciekaw jestem czy wy też to macie. Piszcie jestem ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru lat czuję owy nihilizm, będąc w ogólnej nerwicy (w tym lęki, depresja), ukształtowała mi się

taka osobowość skrajnego ponuraka i przygnębieńca, nastrój i samopoczucie z miesiącami, latami wpływały

na coraz to gorsze wyobrażenia na temat świata, że widzę go niemal 24h czarno-biało, jak taki najgorszy dramat psychologiczny (film), w którym jestem głównym aktorem, sądzę że to już taka natura neurotyka.

Często myślę by się wysadzić w powietrze, w godzinach szczytu w metrze czy gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×