Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co jest ze mną nie tak?


Agr4fka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat, a do jakichś 3 objawy typowe dla depresji. Codziennie towarzyszy mi smutek, płacz, brak siły na cokolwiek. Ciąglę odczuwam zmęczenie, otępienie. Ostatnio doszła też bezsenność... Brak mi szczególnie poczucia własnej wartości i mam bardzo zaniżoną samoocenę. Trudno mi się skupić na jakiejś dłuższej czynności i z pamięcią też nie jest za wesoło, szczególnie gdy mam nauczyć się jakiegoś dłuższego materiału.. Jeśli wychodzę z domu to jedynie do szkoły, odcięłam się zupełnie od świata... Nie wiem, czuję jakiś lęk przed przebywaniem wśród tłumu czy na zbyt dużej przestrzeni... Nie mam żadnego celu w życiu, żadnych planów. Żyję, bo żyję, choć od dłuższego czasu mam ochotę to wszystko zakończyć.

Wiem, że powinnam iść do jakiegoś lekarza, ale nie umiem się przełamać. Nie potrafiłabym opowiedzieć mu o tym, co mi jest, co czuję, co mnie boli... Nie wiem, co mam ze sobą zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontakty z rodzicami... No tu niestety trudno. Ojciec jest alkoholikiem. Jedyne, co nas łączy to to, że musimy dzielić razem dom. Nie interesuje się mną zupełnie i myślę, że to jest główny powód, dla którego jest jak jest. Wiadomo - jak ma się normalną rodzinę jest prościej, szczególnie w moim wieku to ważne. Z matką jest trochę lepiej. Ale myślę, że nie na tyle bym mogła z nią porozmawiać o takich sprawach...

Koleżanki... Taki szkolne owszem są. Ale niestety nasz kontakt ogranicza się jedynie do szkoły, ewentualnie internet.

A objawy zaczęły się gdzieś między piątą a szóstą klasą podstawówki, czyli gdzieś 2-3 lata to trwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym prędzej zapisz się do jakiegoś dobrego psychologa i może na jakieś młodzieżowe grupy wsparcia.

Lepiej już działać bo jesteś w takim wieku, w którym łatwo zaburzyć osobowość i później powstają jacyś nerwicowcy, paranoicy, a inni stają się chorymi psychicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agr4fka, Pójdź do psychologa porozmawiać, mam wujka alkoholika i wiem jak na mnie wpłynął.

Muszę chodzić na terapię i mam nerwicę, może któraś z tych koleżanek jest na tyle w porządku żeby została przyjaciółką?

A jakiś chłopak się nie kręci obok Ciebie ?

jantarek, Nie strasz nie musi się to tak rozwijać, myślę, że warto porozmawiać ale nie żeby zapobiec chorobie.

Warto ulżyć trochę tobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×