Skocz do zawartości
Nerwica.com

W depresji nie umiem rozmawiać...


Estel86

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym podzielić się z Wami taką moją bolączką. Kiedy jestem w depresji (mam nawracającą) nie potrafię rozmawiać z najbliższymi mi osobami, tzn. z ukochanym, rodziną... Wolę więc nic nie mówić. Czuję jakby rozmowa nie miała sensu, myślę sobie, że i tak nie uda mi się przekazać tego, co czuję. W rezultacie ja i narzeczony siedzimy w osobnych pokojach i nie wydobywamy z siebie głosu. Mogłabym tak milczeć całymi dniami. Nie wiem co z tym zrobić, jak to przełamać... Jest to o tyle uciążliwe, że powoduje wewnętrzny ból na granicy psychicznego i fizycznego... Proszę o radę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na terapię chodzisz? bierzesz leki? czytałam taką książkę chyba "Jak pokonać depresję" i tam było to opisywane jako typowy objaw depresji, jak sobie z tym radzić myślę że najlepiej pogadać z terapeutą a na bliskich nie zamykać się (chociaż oni niestety nie zrozumieją do końca tego co się dzieje, nik tak naprawdę tego nie rozumie skoro tego nie doświadczył) , możesz mówić o tym co czujesz że jest Ci ciężko i czujesz się nierozumiana, a faceta poproś o czas, niech Cie wspiera i okaże zrozumienie, powiedz że bardzo go potrzebujesz teraz, bo niewiadomo jak on odbiera twoje zachowanie, może myśli że to przez niego, że coś sie nie układa... a może wybierz sie razem z nim do psychologa, on wam pomoże w komunikacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzę na terapię... Masz rację, ze na to potrzeba czasu, ale ja to rozumiem, Ty to rozumiesz, psycholog to rozumie... ale nie bliscy... Na forum mogłabym pisać i pisać, bloga cały czas... ale mówić... mówić nie potrafię. Dziękuję za odpowiedź :) Chyba poczytam tą książkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×