Skocz do zawartości
Nerwica.com

hasiok


Po prostu maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Maciuś naprawde nie znasz się, a lubisz udawać, Ze jest inaczej. Pesa nie starała się w przetargu na pendolino, wiec nie wiem co ich może bolec. Pesa produkuje sklady w innej kategorii, primo do 160km, secundo na krótkie trasy. Pociągi kupuje się w trybie zamówień publicznych, pesa nie wyslala swojej koperty z ofertą. Ale Ty wiesz lepiej co ich boli. :)

Aj bawisz mnie chłopie.

Ciekawe czy KGHM wiedzą, że są w tak kiepskiej sytuacji jak nam przedstawiasz:)

Nie wiem czy startowali w przetargu czy nie bo kolejnictwem się nie zajmuje ale finansową oceną przedsiebiorstw. I ty mnie synku gospodarki ekonomii i zarządzania uczyć nie będziesz.......

Śmiech żeby mnie jakiś gimbus z forum ekonomi zamówień publicznych, analizy finansowej, due dilligance, oceny proejktów inwestycyjnych, uczył.......

Z pesą był ten problem ze z tego co słyszałem od prezesa w jakims wyiadzie przetarg był na pociąg wysokiej predkości. Oni takich nie produkują ale mogliby spróbować coś takiego stworzyć. Być może kontrakt od dawna było dogadany stąd nie podjeli rękawicy nie wiem....

Wiem natomiast co to jest pendolino bo podróżowałem tym. Są to miliardy wyrzucone w błoto bo pendolino wiekszej predkości na trasie jak 80 km/h nie wyciąga. Zatem nowoczesne wygodne składy i pesa mogłaby wybudować.

Natomiast KGHM musi oddać haraczy chyba coś około 1,5 mld zł + dywidendy + narzuty.

Raczej rozwojowi to nie służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzysz mi?

Proszę bardzo. Mozemy podebatować?

Co sądzisz o współczesnych modelach wyceny przedsiębiorstwa w porównaniu KSR7 w stosunku do MSR 19?

Jak twoim zdaniem WIBOR 3M wpływa na oprocentowanie krótkoterminowych inwestycji?

Jakia jest relacja długterminowych rozliczen miedzyokresowych w stosunku do rezerwy na podatek dochodowy odroczony?

Jakie są strategie zarządzania majątkiem obrotowym w przedsiębiorstwie handlowym i jaki wpływ na to ma oprocentowanie krótkoterminowych depozytów bannkowych?

Co to są RMP bierne?

Może jeszcze jakis temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monia Maciuś nas skłonił do zwierzeń, w końcu możemy pokazać swoje prawdziwe oblicze :)

My modelki, gwiazdy rocka, prezesi wielkich firm i nawet pan kulczyk możemy w końcu przyznać się do swojej tożsamości na forum nerwica.com :)

 

Kris, Twój głos ma znaczenie! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciuś do zoba w kolejce po receptę :-*

Podyskutujemy o życiu, ekonomii, polityce i naszych chorobach psychicznych :)

Dalej twierdzisz że nie mam pojęcia o gospodarce i że o pracy w BIG 4 zmyślam?

Te tematy które zaproponowałem są raczej z kategorii łatwych....

Przy tematach ze spółek giełdowych zaczyna sie dopiero jazda..... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpływ polskich obozów w Oświęcimiu na niedostateczne inwestycje kapitału zagranicznego w Polsce. :mrgreen:

To juz bardziej chyba socjologia kulturoznawstwo i historia niz czysta ekonomia ale w sumie nauki społeczne na siebie oddziaływują. 8)

Chiny do lat 70-tych były jednym wielkim obozem reedukacyjno- koncentracyjnym a jakoś nie przeszkodziło to parę lat później inwestować tam miliardy również przez Japończyków którzy przecież w latach 30 i 40-tych masowo mordowali Chińczyków podobnie jak Niemcy Polaków a dziś są największym inwestorem i partnerem gospodarczym Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, te pytania są łatwe. Na większość odpowiedziałaby, bez przygotowania, moja księgowa, która pracuje w budce na bazarze (bardzo fajna kobieta!). Rzeczywiście wystarczy to wygoogle'ować, nie popisałeś się, Maciek. :( A tak Cię broniłem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×