Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy Wy też macie dziwny kształt czaszki przy nerwicy natręct


Lutek

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie chciałem się zapytać czy to normalne, bo ja mam z tyłu głowy tuż nad karkiem taki z kośći dziwny wypukły wałek odstający , a inni ludzie mają w tym miejscy płaską czaszkę, czy to jest coś nadzwyczajnego czy zwykłe ułożenie czaszki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem się zapytać czy to normalne, bo ja mam z tyłu głowy tuż nad karkiem taki z kośći dziwny wypukły wałek odstający , a inni ludzie mają w tym miejscy płaską czaszkę, czy to jest coś nadzwyczajnego czy zwykłe ułożenie czaszki ?

 

Obcy tam implant wczepili.

 

:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie kurwa co innego robic tylko naśmiewać sie z czyisc problemow? . I to na takim forum. Wierzyc sie nie chce.

 

NN może przyjmować różne formy. Lutek widocznie masz taka czaszke a nie inna..ludzie roznie sie miedzy soba. Skup sie na czyms innym i odgonisz mysli

 

Swoją droga, moja droga przez NN i choroby psychicznie wlasna zaczela sie takimi wkrętkami jeszcze jak bylem malym dzieciakiem. Z czaszka o dziwot tez mialem podobne sytuacje ale ja jak bylem mały to wkręcalem sobie , że mam guzka na skroni...od tego zaczelo sie cale piekło trwajace do dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie /cenzura/ co innego robic tylko naśmiewać sie z czyisc problemow? . I to na takim forum. Wierzyc sie nie chce.

 

Ej wyluzuj... Popatrz na tematy, które zakłada Lutek. Jak dla mnie to prowokacja, dlatego odpisuje w ten a nie inny sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym polega istota tej choroby..;/

 

 

Ja to kiedyś coś sobie zrobilem wlasnie przez te wkrętki jak bylem mały..ale tutaj nie bede o tym pisac. :roll:

 

Kokojoko

 

No spoko...Odpisalem Ci juz po tym jak przyznalas sie do błędu..:P. Na drugi bedziesz wiedziala ze sa rozne dramaty życiowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część skalista (Piramida) czaszki

 

Jest kształtu czworościennego ostrosłupa, którego oś długa ustawiona jest pod kątem 45 stopni do płaszczyzny strzałkowej. Szczyt piramidy skierowany jest do przodu i przyśrodkowo a podstawa jest skierowana bocznie i uległa zrośnięciu z powierzchnią wewnętrzną części łuskowej i sutkowej. Szczyt piramidy zawiera otwór wewnętrzny kanału tętnicy szyjnej ograniczający otwór poszarpany.

Szczyt, podstawa i krawędzie piramidy

 

* Szczyt piramidy – jest szorstki i nierówny. Wnika do kąta utworzonego przez brzeg tylny skrzydła większego oraz trzon kości klinowej i część podstawną kości potylicznej. Leży w nim otwór wewnętrzny kanału tętnicy szyjnej (łac. foramen internum canalis carotici). Stanowi tylne ograniczenie otworu poszarpanego (łac. foramen lacerum).

* Podstawa piramidy – Jest zrośnięta z wewnętrzną powierzchnią części łuskowej i sutkowej kości skroniowej.

* Krawędź górna – jest najdłuższa i wolna. Jest położona między powierzchnią przednią a tylną. Ma wyżłobiony rowek – bruzdę zatoki skalistej górnej (łac. sulcus sinus petrosi superioris) dla równoimiennej zatoki żylnej opony twardej mózgowia. Na całej jej długości znajduje się przyczep namiotu móżdżku (łac. tentorium cerebelli). Ogranicza dół tylny czaszki od dołu środkowego czaszki.

* Krawędź tylna – Łączy się z brzegiem bocznym części bocznej i podstawnej kości potylicznej. Tworzy wcięcie szyjne (łac. incisura jugularis) przedzielone wyrostkiem śródszyjnym (łac. processus intrajugularis).

* Krawędź przedna – najkrótsza. Rozciąga się między powierzchnią przednią a dolną. W dole środkowym czaszki w swym tylnym odcinku łączy piramidę z łuską i występuje tu szczelina skalisto-łuskowa (łac. fissura petrosquamosa). Swym przednim odcinkiem łączy się z kością klinową i występuje tu szczelina klinowo-skalista (łac. fissura sphenopetrosa).

* Krawędź dolna – Jest bardzo nieregularna i słabo się zaznacza na powierzchni zewnętrznej podstawy czaszki. Stanowi wyrostek skalisty, który wklinowuje się w obręb przyśrodkowego odcinka szczeliny bębenkowo-skalistej, dzieląc go na dwie osobne szczeliny.

 

 

Chodzi chyba o "wyrostek skalisty" też mam wystający z tyłu czaszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Waszej wiedzy: mam natręctwa od dziecka (od jakiegoś 7 roku życia) czyli 20 lat i też sporo przeszłam a myślałam, że Lutek tymi tematami robi sobie jaja i tyle... K... człowiek nawet nie ma prawa się pomylić bo od razu jest afera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się, że wzięłam to za żart? Trudno stało się... Nigdy nie słyszałam o tego typu natręctwach, więc myślałam, że Lutek wymyśla te tematy dla jaj i w ten sposób odpisałam.

 

Przeprosiłam i nie zamierzam się więcej tłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesi, to taki guzek z tylu głowy na dole. Nie u wszystkich jest mocno zaznaczony. Widoczny jest zazwyczaj u golących głowę na 0. Niektórzy mają czaszki wypukle z tylu jak u faraona, u tych guzek jest bardziej widoczny ,inni plaskaty, jak gdyby całe dzieciństwo lezeli na wznak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×