Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy można leczyć się samemu?


Sinsinati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Wybaczcie, że nie wpisałam się w dział przeznaczonych, do przywitań, ale... jakoś ciężko mi było tam wejść.

 

Przeczytałam setki stron poświęconych moim problemom, mnóstwo artykułów, jednak niewiele z nich wynika. Wszędzie piszą to samo, że chory musi spotkać się z psychiatrą, musi się otworzyć. Nieziemsko to brzmi, jednak z wykonaniem jest znacznie ciężej.

Żyję w stresie, całkiem sporym od zawsze, nie znam innego życia. Mówienie, że trzeba próbować się uwolnić jest bez sensu - akurat mnie się to podoba.

Milion razy próbowałam iść do psychiatry, tysiące razy próbowałam skontaktować się mailowo z jakimś specjalistą, żeby poprowadzić terapię tak, abym nie musiała go widzieć ( terapia z kobietą nie wchodzi w grę) a płaciłabym normalnie, byle go nie widzieć.

Mam problemy depresyjne od bardzo dawna, z tego co cię orientuję myślenie projekcyjne, paranoidalne i schizoidalne, nie umiem mówić o uczuciach, chyba że o złości i irytacji czy zniecierpliwieniu.

 

Istnieje możliwość autoleczenia ? (tylko nie mówcie : wyżal się, porozmawiaj z bliskimi itp.)

 

Ps: nie jestem trollem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jaką terapię ci chodzi? o psychoterapię czy po prostu o leczenie u psychiatry? bo jeśli chodzi o to drugie to nie wiem z czym masz problem, idziesz do lekarza, mówisz mu o swoich objawach tak jak mówisz ginekologowi, okuliście, laryngologowi i dostajesz leki. A jak już będziesz na lekach to może z czasem zmieni się twoje podejście do psychoterapii jeżeli z tym masz problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i nie.

 

Bez własnej pracy,mądrych książek nie ruszysz.Ale bez osoby z zewnątrz która będzie Cie obserwować,doradzac,czasem krytykować nie możliwe jest wyleczenie.

Nie wydaje mi sie że psycholog online ma sens.Chodzi o sobisty kontakt,psycholog patrzy na Ciebie i widzi czy coś ukrywasz,jak reagujesz na rozmowe.

 

Poza tym czy wydaje Ci się to normalne że tak bardzo nie umiesz się otworzyć?Potraktuj iście do realnego psychologa jak pierwszy krok w drodze do zdrowia.Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinsinati, Witaj!

 

Tak jak napisali moi przedmówcy.

Nie ma czegoś takiego jak leczeni on-line.

Wizyta u psychiatry wydaje się być priorytetowa.

Nie wiem jak z terapią w Twoim przypadku, ale o tym zadecyduje psychiatra, no i musisz odczuwać chęć zmiany i widzieć sens terapii, bez tego ani rusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostajesz leki.

Leki ? One ogłupiają, sprawią, że nie nadam się do mojego zawodu...

A jakby ktoś przyskrzynił jeszcze opakowanie... to jak bycie przyłapanym na masturbacji przez ukochaną matkę, nie mówiąc o konsekwencjach.

 

W sumie powinnam Was przeprosić. Padliście ofiarą depresyjnego dnia. Wiem, że powinnam się leczyć, według standardów normalnych ludzi.

Nie zabijam, nie gwałcę (jeszcze), nie kradnę i nie umiem iść do psychiatry choć jak widać czasem chcę.

 

W sumie możecie to usunąć---> jeszcze raz sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie gwałcę (jeszcze)

Usilnie próbuję sobie wyobrazić kobietę-gwałciciela w akcji i stwierdzam że chyba dotąd przeceniałem swoją wyobraźnię... :/

 

Haha... popracuj nad nią ;)

 

Powinniśmy mieć więcej współczucia dla zgwałconych mężczyzn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinniśmy mieć więcej współczucia dla zgwałconych mężczyzn.

No nie no po prostu nie mieści mi się to w głowie, jak gwałcicielka ładna to kto by się wzbraniał, a jak brzydka to jak ona by, tego, no, doprowadziła do usztywnienia..? Jeszcze nigdy nie słyszałem o zgwałconym facecie... Przez kobietę, znaczy się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

była taka kobieta, seryjna gwałcicielka w rosji, po zdjęciu wydaje się atrakcyjna, ale ona usypiała i dopiero wtedy gwałciła, miała swoje metody pozwalające rozwiązać problemy techniczne. :smile:

 

http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Rosja-Kobieta-skazana-za-gwalt-na-10-mezczyznach,wid,11238027,wiadomosc.html?smgajticaid=610ab3

 

 

co do tematu, no to są różne podręczniki autoterapii, tak więc zależy od przypadku, czasem leki mogą być niezbędne, aczkolwiek myślę, że nie zawsze i samemu też można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mężczyźni budzili się z reguły w szpitalu, a ich ostatnim wspomnieniem była uśmiechnięta, seksowna brunetka, która podawała im drinka."

 

Faktycznie w pewien sposób można im współczuć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×