Skocz do zawartości
Nerwica.com

błagam błagam pomożcie!!!!


monietta

Rekomendowane odpowiedzi

Początek choroby nerwicowy

Istnieją "pseudonerwicowe" formy schizofrenii, w których na pierwszy plan wysuwają się objawy hipochondryczne, neurasteniczne, anankastyczne czy histeryczne. W takim wypadku ciężko odróżnić schizofrenię od nerwicy. Jedynym objawem różniącym te choroby moze być poczucie inności i obcości.

 

jestem zrozpaczona, przeczytałam dzis ten artykuł bo męczy mnie juz moja depersonalizacjia, ostatnio nawet moj chlopak ktory jest bardzo leniwy powiedzial ze jestem bardzo zla na niego jak czegos nie zrobi(agresja),boje sie ze znow pali marihuane(podejrzliwosc)Ale zawsze mialam wyczulona intuicje. no i zmiennosc nastrojow, nie sa to jakies niekontrolowane zachowania ale raz nawijam jak nakrecona z kolezankami az sama sie nie poznaje a nastepnego dnia mam beznadziejny humor. jak siegam pamiecia to wiele objawow mi sie zgadza!Boziu az mi sie rece trzesa jak to pisze, dodam ze moja diadnoza jakies pare lat temu to nerwica lekowa z depersonalizacja i kiedys depresja, mieszkam sama na obczyźnie, moj chlopak i jego rodzina wiedza tylko o depresji jaka mialam nic wiecej. Przedtem wierzyłam ze jak ktos sie boi schizy to jej nie ma i to mnie uspokajało ale teraz po przeczytaniu artykulu wiem ze nawet osoby chore moga zdawac sobie z wszytskiego sprawe, Boże blagam pomozcie mi, nie mam tu polskiego psychiatry, nie chce byc chora.

własciwie to ta jazda zaczela sie dzis rano, weszlam na swojego facebooka odczytałam zostawione wiadomosci, potem otworzylam inną strone i wrocilam do fejsbuka i jakies dziwne uczucie sie pojawilo w sensie ze nie mam juz tych wiadomosci wiec jakby ktos nie ja juz je przede mna przeczytał, o mało nie zwymiotowałam ze strachu. Potem zaczelam czytac wątki w internecie i wiele rzeczy zaczelo mi sie zgadzac jak chocby te co napisałam. mniej wiecej co tydzien jestem tu z czyms nowym wiem ze macie mnie dosc ale BŁAGAM WAS napiszcie co o tym myslicie, czy ja mam schize?

 

-- So sie 18, 2012 5:18 am --

 

"ja nie stety poznałem tą chorobe tez z tej drugiej strony gdzie chory jest świadom swoich objawow, i wie ze coś jest z nim nie tak i ze coś sie dzieje i nawet udaje sie do lekarza nie koniecznie psychiatry, a jak wiadomo faza zwiastunowa tej choroby moze trwać miesiacami czy nawet latami i poprzedzac ja moga własnie odczucia typu depersonalizacji czy derealizacji i objawy czasem do złudzenia podobne do depresji czy nerwicy i tylko doświadczony psychiatra moze rozpoznać schize w tym poczatkowym okresie choć nie zawsze wystarcza jedna czy dwie wizyty do postawienia prawidłowej diagnozy."

Boże...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek choroby nerwicowy

Istnieją "pseudonerwicowe" formy schizofrenii, w których na pierwszy plan wysuwają się objawy hipochondryczne, neurasteniczne, anankastyczne czy histeryczne. W takim wypadku ciężko odróżnić schizofrenię od nerwicy. Jedynym objawem różniącym te choroby moze być poczucie inności i obcości.

 

Na schizofrenii nie znam się, ale jak jakiś gangster udawał schizofrenię, to jego prawdomówność sprawdzano wrzucając go do szpitala między schizofreników. Oni -"psychotycy" czują, że ktoś jest jednym z nich lub nie. Zatem, jako nie-schizofrenik mogę napisać - na Twoim miejscu zmodyfikowaną kopię tego posta posłałbym na sub-forum schizofrenia.

Tam dostaniesz pewnie pomoc i wsparcie.

 

BŁAGAM WAS napiszcie co o tym myslicie, czy ja mam schize?

Chciałaś napisać:"błagam was - napiszcie, że nie mam schizofrenii." , prawda?

Jak wyżej - zajrzyj na sub-forum schizofrenia.

nomorewords43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×