Skocz do zawartości
Nerwica.com

zaginął przyjaciel Bardzo ważne


casia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich

 

zaginął mi przyjaciel ... miał przepisane ostatnio leki Lexapro :> nie znam się na tym potrzebuję pomocy co z nim mogło się dziać .

 

Chyba ja nie zauważyłam nic .. Czytałam Wasze posty przez kilka dni i ... mam kaca morlanego że coś ominęłam .. albo jest znakomitym aktorem ..

 

 

Pomóżcie mi ... co się wiąże z tym lekiem i dlaczego się go dostaje od lekarza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lekarz zapisał Ci...

Lexapro

Cipramil

Podstawowe pytania i odpowiedzi. Linki do materiałów edukacyjnych i informacyjnych

 

 

Jeżeli lekarz zapisał Ci Lexapro

 

 

Pytania i odpowiedzi - Lexapro®

 

Jak Lexapro pomoże Ci w depresji i lęku?

 

Lexapro jest selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) i należy do grupy leków zwanych lekami przeciwdepresyjnymi. Leki te pomagają w przywróceniu prawidłowego poziomu serotoniny w mózgu. Zakłócenia czynności układu serotoninergicznego w mózgu odgrywają kluczową rolę w rozwijaniu się depresji i pokrewnych zaburzeń.

 

Lexapro jest stosowany w leczeniu dużych zaburzeń depresyjnych. Schorzenie to charakteryzuje się obniżeniem nastroju, utratą energii, melancholią (przygnębieniem), poczuciem własnej bezwartościowości lub małej wartości, zaburzeniami snu, zamknięciem się w sobie oraz niezdolnością do radzenia sobie z codziennymi czynnościami. Depresji mogą również towarzyszyć myśli samobójcze. Pacjenci z depresją mogą również odczuwać lęk.

 

Lexapro jest również stosowany w leczeniu zespołu lęku napadowego z agorafobią (lęk przed otwartą przestrzenią) lub bez agorafobii. Schorzenie to charakteryzuje się występowaniem nieoczekiwanych napadów panicznego lęku wywołanych przez określone sytuacje lub obawę przed wystąpieniem nowych napadów lęku. Czynniki wywołujące napady lęku są różne u poszczególnych pacjentów. Napady leku nawracają, gdy pacjent ponownie znajdzie się w tej samej sytuacji.

 

Leczenie lekiem Lexapro doprowadzi do ustąpienia tych objawów i poprawy samopoczucia.

 

 

 

Jak przyjmować Lexapro?

 

Lek Lexapro należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości, należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

 

Lexapro można przyjmować podczas posiłków lub niezależnie od posiłków.

 

Nie wykazano, że Lexapro nasila działanie alkoholu. Niemniej, nie zaleca się picia alkoholu podczas leczenia lekiem Lexapro.

 

 

 

Czy możesz przyjmować Lexapro wraz z innymi lekami?

 

Lexapro może być podawany z większością leków. Wyjątkiem są leki przeciwdepresyjne, tak zwane inhibitory monoaminooksydazy (MAOI).

 

Lexapro i MAOI nie powinny być przyjmowane łącznie.

Jeżeli przyjmowałeś inhibitory monoaminooksydazy, musi upłynąć 14 dni przed rozpoczęciem kuracji lekiem Lexapro.

 

 

 

Zanim zaczniesz przyjmować Lexapro

 

Poinformuj swojego lekarza o wszystkich innych lekach, które stosujesz.

 

 

 

Czego możesz spodziewać się w trakcie kuracji?

 

Prawdopodobnie zaczniesz czuć się lepiej. Przede wszystkim poprawi się Twój obniżony depresją nastrój - poprawa w przyadku leczeni depresji obserwowana była już po 1-2 tygodniach leczenia zgodnie z zaleceniami lekarza.

 

 

Lexapro jest zazwyczaj dobrze tolerowany.

Najczęściej spotykane objawy uboczne to zaburzenia ze strony układu pokarmowego, suchość w jamie ustnej, bóle głowy, bezsenność, zwiększone pocenie. Mają one jednak z reguły łagodny przebieg i ustępują w trakcie leczenia.

 

Działania niepożądane mają na ogół łagodny charakter i zazwyczaj ustępują po paru dniach przyjmowania leku. Należy pamiętać, że niektóre z tych działań mogą być również objawami choroby, i ustąpią wraz z poprawą samopoczucia.

 

Jeśli działania niepożądane są szczególnie dolegliwe i utrzymują się dłużej niż 1 lub 2 tygodnie, należy o tym poinformować lekarza. Pełne informacje o leku uzyskasz u swojego lekarza.

 

Więcej informacji o leku dla pacjenta

 

Patrz: Lexapro - informacje o leku dla pacjenta

 

 

 

 

Jeżeli lekarz zapisał Ci Cipramil

 

 

Pytania i odpowiedzi - Cipramil®

 

Jak Cipramil pomoże Ci w depresji?

 

Cipramil jest lekiem przeciwdepresyjnym należącym do grupy leków znanych jako selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI).

Cipramil leczy depresję powodując wzrost poziomu serotoniny - substancji produkowanej przez mózg, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymanie dobrego nastroju.

 

 

Jak przyjmować Cipramil?

 

Cipramil jest łatwy w dawkowaniu. Przyjmuje się go raz dziennie, niezależnie od pory dnia i przyjmowanego posiłku.

 

 

 

Czy możesz przyjmować Cipramil wraz z innymi lekami?

 

Cipramil może być podawany z większością leków. Wyjątkiem są leki przeciwdepresyjne, tak zwane inhibitory monoaminooksydazy (MAOI).

Cipramil i MAOI nie powinny być przyjmowane łącznie.

Jeżeli przyjmowałeś inhibitory monoaminooksydazy, musi upłynąć 14 dni przed rozpoczęciem kuracji lekiem Cipramil.

 

 

 

Zanim zaczniesz przyjmować Cipramil

 

Poinformuj swojego lekarza o wszystkich innych lekach, które stosujesz.

 

 

 

Czego możesz spodziewać się w trakcie kuracji?

 

Prawdopodobnie zaczniesz czuć się lepiej. Przede wszystkim poprawi się Twój obniżony depresją nastrój - już po dwóch, czterech tygodniach.

Cipramil jest zazwyczaj dobrze tolerowany.

Najczęściej spotykane objawy uboczne to zaburzenia ze strony układu pokarmowego, suchość w jamie ustnej, bóle głowy, bezsenność, zwiększone pocenie. Mają one jednak z reguły łagodny przebieg i ustępują w trakcie leczenia. Pełne informacje o leku uzyskasz u swojego lekarza.

 

Więcej informacji o leku dla pacjenta

 

Patrz: Cipramil - informacje o leku dla pacjenta

 

 

:arrow:http://pl.lundbeck.com/pl/patients_and_relatives/depression_and_anxiety/if_the_doctor_prescribe/default.asp

prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Dziękuję za wyczerpujące odpowewiedzi co się dzieje .. ale to nie mi przepisano ... Mój przyjaciel ... brał te leki dopiero znalazłam u niego ten lek .. szukam co dalej dlaczego się tak stało i co spowodowało że musiła go brać .. Nie umiem sobie z tym poradzić ..

 

Szukam u Was pomocy bo wiecie jak się człowiek czuje po takich lekach :(

 

Zaginął 01.09.2006, www.maniek.picc.pl jeżeli chcecie zobaczyć :( będę go szukać wszedzie

 

casia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co z nim mogło się stać.

Jak widzisz na wiele zaburzeń działają te leki.

Jeśli czas od zniknięcia nie jest zbyt długo to mógł gdzieś zasłabnąć i trafić do szpitala.

Możliwości jest wiele. Możecie popytać w szpitalach, porozklejać zdjęcia...

Nie wiem co napisać. Moge jedynie życzyć powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia są wszędzie szpitale obdzwonione :> policja wie ... programy w tv są ... nie wiem co dalej ... pomóżcie mi ..

Wy się z takim objawem stykacie wiecie jak reagować na codzień ... ja jestem zielona ... moze popęłniłam błąd ... może coś powinnam zrobić wcześniej ..

 

Zostawił list ... list samobójczy .. ale nie wierzę w niego za bardzo racjonalny człowiek jest z niego na codzień ..

 

jeżeli mogę Was prosić jeżeli będziecie widzieć słyszeć lub cokolwiek na jego temat ... mój numer 695-191-332 mam czynny całą dobę ... bo czekam na niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

casia zajrzałam na podaną stronę, jest tam nadmienione o walizce... czy przypadkiem Twój przyjaciel gdzieś nie wyjechał? Skoro brał Lexapro to zapewne cierpiał na depresję, może z jakiegos powodu chciał zmienić środowisko i się "odciąć"?

 

Jeżeli chodzi o Lexapro to nie chcę cię straszyć ale istnieje duże ryzyko że na początku kuracji tym lekiem mogą wystąpić myśli samobójcze, dlatego zaleca się aby osoba rozpoczynająca nim kurację była pod obserwacją rodziny i znajomych czy przypadkiem jej zachowanie w jakiś sposób nie zmienia się i nie wykazuje anomaliów.

 

Nie martw się, na pewno nic mu nie jest! Złe wieści zawsze szybko się rozchodzą.

 

Życzę powodzenia w szukaniu!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie rozumiem .. ma grono ludzi którzy są w stanie za niego oddać życie .. są ludzie którzy uwielbiają go takim jakim jest .. czy musi szukać potwierdzenia że go szukamy !!!

 

Jestem już u kresu sił .. a Wasze forum i teksty o tym leku podłamały mnie zupęłnie ...

 

To nei psychiatrzy są po to .. żeby nas leczyć .. musimy mieć przyjaciół Żeby nóc wywalić z nas wszystkie lęki .. musimy mieć na kogo zrzucić swe fobie .. po to się ma nas .. przyjaciół ..

 

A on nas olał :

 

[ Dodano: Sob Wrz 30, 2006 12:04 am ]

wiesz peace-b to było to zauważyłam ze w domu brakuje .. nie wiem czy on to wziął ze sobą czy wyrzucił na dworze .. Na następny dzień mieliśmy jechać na rowery .. to jest jego ukochany sport i jest w tym mistrzem ..

 

czemu ten list .. i czemu tyle cierpień dla innych .

 

We wtorek o 18.30 na TV3 będzie program o nim.. rusze wszystko co się da żeby go znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam o wielu zaginięciach z dnia na dzień i rodzina i przyjaciele też zawsze mówili że nic nie wiedzieli, nic nie zauwarzyli - zawsze miałam jedno skojarzenie: "bo nie widzieli nic poza czubkiem własnego nosa".

 

Przyjaciele są przyjaciółmi pytanie tylko ile z przyjaźni jest prawdziwych i bezinteresownych? Niewiele. Czasem brakuje zaufania, zrozumienia... przerobiłam to parę dni temu :|

 

Może nie wiedział że ma grono takich ludzi, może tego nie czuł, może ma teraz nowe życie np. w Irlandii...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz .. niech napisze parę słow .pt zostawcie mnie chcę być sam... mam Was dosyć itp itd ... ale zniknął w momencie kiedy wiedzieł że jak raz cała gwardia przyjaciół będzie go szukać. Nie jestem bezproduktywnym kolesiem który był z nim tylko po to żeby być ...

 

Kurnia ludzie Pamiętajcie jedno są ludzie którzy kochają Was bezgranicznei i jeżeli odczuwacie jakikowliek ból to oni odczuwają to dwa razy więcej .. czemu nigdy nei zastanawiacie się nad tym co inni przechodzą ... co czuja i jak bardzo cierpią z niemocy żeby Wam pomóc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miał depresje "to tego nie widział"

Poprostu cierpisz i nie widzisz nic pozatym.

Skupiasz się na sobie i na tym cierpieniu i myślisz że tak już zawsze będzie.

"Depresja może być łagodna (dystymia lub subdepresja) albo ciężka (duża depresja). Łagodna depresja pogłębia się stopniowo, czasem bywa nieodwracalna i niszczy ludzi tak, jak rdza niszczy żelazo. To smutek wielki, niewspółmierny do błahej przyczyny; to ból, który wypiera inne uczucia i tłumi je"

 

"W depresji nie można zrobić nic, chyba tylko błagać o pomoc, ale kiedy pomoc przychodzi, trzeba ją jeszcze sprzyjać. Słuchaj ludzi, którzy cię kochają. Uwierz, że warto jest dla nich żyć, nawet jeśli czujesz inaczej. Przywołuj wspomnienia, z których depresja cię okradła, i myśl o tym, że chwile, które pamiętasz, jeszcze powrócą"

 

:arrow:http://www.aydam.org/staryserwis/depresja_-_czym_jest.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam Qvo .. czy Twoje słowa może przyjąć każdy co się źle czuje ... On nas okłamywał .. mówił że to nadciśnienie .. A my głupki nie zostawiliśmy go na cheilę nawet samego ... żeby nei czuł się zostawiony...

 

Moje ostatniew wakacje na jachtach z nim były najwspanialszym urlopem pod słońcem ... u niego w domu jestem co drugio dzień ...

 

 

To on doprowadził mnie na dzień dzisie4jszy do obłędu .. bo szukanie bez śladu jest obłędem ... Depresja jest egoizmem ogromnym samym w sobie a co z ludźmi obok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zaburzeniem/chorobą która wszystko zmienia.

Musicie szukać do skutku. Teraz sobie przypominam, że były takie ucieczki ludzi z środowiska bez słowa. Myślę że wynajęcie kogoś kto profesionalnie zajmuje się szukaniem ludzi mogło by wszystko przyśpieszyć. Mieszkam daleko od Warszawy i nie mam jak pomóc.

Ważne by "nie dać się" czarnym myślą i szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz .. Ruszyliśmy .. niebo i ziemię .. jasnowidze.. dedektywi.. policja .. cokolwiek byś chciał ...

 

Chcę jedno żebyście przeczytali jedno .. jak bardzo cierpią ludzie , którzy są z Wami związani , jaki ból sprowadza na nich każda Wasza niedyspozycja, każdy Wasz gorszy dzień i chcę żebyście wiedzieli że są ludzie którzy za Wami pójdą w ogień bez względu na to "czy to się opłci czy nie"

 

Ja wiem jedno ... nie poddam się słabością .. nie interesuje mnie depresja .. lęki i ch*** wie co .. To jest mój przyjaciel i nie pozwolę na to żeby zatracił się w jakimś czarnym świecie marazmu i pustki . Bez niego życie jest szare bezbarwne i puste i wiem jedno !!! Wy też macie takich ludzi koło siebie tylko tak ON NIE ZAUWAŻACIE NAS !!!!!

 

NIECHCEMY BYĆ PRZEZ WAS OMIJANI Jesteście naszym życiem i to jest istotne !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresja jest egoizmem ogromnym samym w sobie a co z ludźmi obok ?

Przepraszam bardzo ale to już przegięcie. Jest to choroba jak każda inna a może raczej nie jak każda inna - jest to choroba specyficzna która zmienia świat osoby chorej na szary świat lęków i pustki.

 

Nie chce być złośliwa ale wypisujesz tyle pięknych słów jak wielkim przyjacielem/ką dla niego byłeś/aś a tak naprawdę brzmi to jak puste frazesy bo jednak stało się to co się stało - nie widzieliście nic - więc czy to nie przypadkiem tak że teraz to wszystko co robicie i mówicie to wyrzuty sumienia? Przepraszam jeśli uraziłam Twoje uczucia ale tak ja to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zmniejszenie energii lub aktywności

bezsenność

mała wiara w siebie i poczucie niedostosowania trudności w koncentracji

płaczliwość

utrata zainteresowania i radości z seksu oraz innych czynności sprawiających przyjemność

poczucie bezradności lub zmartwienia

dostrzegalne trudności w radzeniu sobie z codziennymi obowiązkami

pesymizm wobec przyszłości lub rozpamiętywanie przeszłości

wycofanie społeczne

zmniejszona rozmowność

" :arrow:http://free.polbox.pl/d/depresja/w5ita.html

 

:cry: To jest choroba

Pewien profesor powiedział, że trzeba ją leczyć bo sprawia ból choremu jak i otoczeniu.

 

Nie mógł zapaść się pod ziemię. Może pomyśleliście o detektywach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok !

 

Ja się nie obrażam ale to ty wiesz jakimi doskonałymi aktorami potraficie być !! żeby udawać przed całym światem ze jest wszytsko Ok !

 

To są wyrzuty sumienia masz 100% racji ale tylko dlatego że nie wiem co mam teraz z tym zrobić ... nikty mnie nie nauczył jak mam pomóc komuś kto nagle potzrebuje pomocy .. tak mojej

 

Jestem chamska i bezposrednia .. ale gdybym waliła to całkowicie to bym tutaj nie trafiła .. gdyby byłoby mi to obojetne nigdy bym nie weszła na to skąd inąd bardzo interesujące i pęłne wartościowych ludzi forum !

 

Gdyby nie spotkało mnie to osobiście nie wiedziałabym że jest to problem !!!

 

Zrozum mnie szukam pomocy i dlatego tu jestem ! Mam własne zdanie , ale słucham Was bardzo i uczę się od Was jak odbieracie świat .. tylko po to żeby pomóc MOJEMU PRZYJACIELOWI a może moje wypowiedzi komuś z Was przyniosą to że pomyśli o swoich kumplach . Będzie to mój osobisty sukces !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

casiu cóz mogę napisac???Bardzo wzruszył mnie Twój post,naprawdę BARDZO Ci współczuję :(

Piszę dlatego ponieważ pytasz o Lexapro,a ja zażywałam ten lek przez rok czasu.Nie miałam depresji...leczyłam nim nerwicę lękową z agorafobią-niestety bezskutecznie(ale to nieważne).

Chcę tylko powiedziec jak czułam się po tym leku ,bo myślę że pytasz o to m.in.

Więc...ja nie odczówałam w ogóle działania,ani pozytywnego ,ani żadnych objawów nieporządanych tymbardziej,jest to lek nowej generacji ,i raczej dobrze tolerowany.

casiu,ja myślę że Lexapro nie miało większego wpływu na zniknięcie Twojego przyjaciela :?

Depresja-owszem ,to mozliwe....

casiu,z całego serca życzę Ci wytrwałości i wiary w to że wszystko skończy sie dobrze.

Pamiętaj,jestesmy z Tobą :!::!::!:

Pozdrawiam.gusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gusia !!!

 

Jeżeli mogę być w czymkolwiek pomocna to zapraszam 2521036 moje gg

 

Pamiętaj że boimy się tylko rzeczy których nie znamy !

 

Dziękuję za słowa otuchy :) są mi potzrebne bardzo

 

Mój przyjaciel który zaginał zawsze o mnie mówił : "Kaśka jesteś jak ruski czołg ciężka do zniesienia i trudna do zaje***nia !" i chciałabym żebyś i ty była taka !

 

Jestem do dyspozycji gdyby kiedykolwiek był potzrebny ktos obcy !!! do wysłuchania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

casiu,nie dziękuj mi ,to niekoniecznie słowa otuchy..pisałam to co czuję.

Myślę że jestes naprawdę wspaniałym przyjacielem :D

Wierzę też że będzie dobrze,tego jeszcze raz życzę :!:

 

Nr.gg zapisałam i wiesz?Napewno sie odezwę w wolnej chwili to sobie porozmawiamy.Teraz jednak zmykam zaraz lulu,

casiu,badź silna,,,,do "zobaczenia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peace-b nie wiem czemu mnie atakujesz !!! czy to jest Twój sposób na życie ????

 

przyszłam po pomoc z głową spuszczoną do kolan .. jestem szczera i nie szukam poklasku dla swoich zachowań... Szukam błędów które popełniłam i które TY możesz mi pokazać ...

 

Czemu nie chcesz mi pomóc tylko szukasz momentu żeby mnie sprowadzić do parteru ??? Ja się nie dam !!! Mam o co walczyć !!! Mam przyjaciela który jest wart walki o niego i o każdy dzień jego !

 

Życzę Ci takich ludzi obok !! Pomóż mi a będzie mi łatwiej ... proszę !!!

 

[ Dodano: Sob Wrz 30, 2006 1:12 am ]

Gusia jesteś mile widzianym gościem na moim gg :) Jeżli tylko do czegokolwiek Ci się przyda : perfidna, świnia z mało entuzjastycznym spojrzeniem na świat :) Zapraszam

 

Dziękuję że nie dostałam od Ciebie Trepa na tyłek tylko dla tego że naruszyłam Twój świat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peace-b nie wiem czemu mnie atakujesz !!! czy to jest Twój sposób na życie ????

 

przyszłam po pomoc z głową spuszczoną do kolan .. jestem szczera i nie szukam poklasku dla swoich zachowań... Szukam błędów które popełniłam i które TY możesz mi pokazać ...

 

Czemu nie chcesz mi pomóc tylko szukasz momentu żeby mnie sprowadzić do parteru ??? Ja się nie dam !!! Mam o co walczyć !!! Mam przyjaciela który jest wart walki o niego i o każdy dzień jego !

 

Życzę Ci takich ludzi obok !! Pomóż mi a będzie mi łatwiej ... proszę !!!

Przepraszam bardzo ale wokół widze tylko posty w których atakujesz nerwicowców i ludzi z depresją osądzając ich jako użalające się nad sobą ofiary losu!

 

Twierdzisz że przyjaciół ma się do wsparcia czy aby zrozumieli - jak masz kogoś zrozumieć z tak wąskim pojęciem o sprawie jakie reprezentujesz? Gdyby Twój przyjaciel próbował porozmawiać z Tobą o swoich lękach czy problemach z pewnością zbyłabyś go jednym słowem i zgryźliwym komentarzem - tak jak robisz to tutaj na forum. Wszystko dlatego że masz SWÓJ PUNKT WIDZENIA i nie zamierzasz nawet wysłuchać i spróbowac zrozumieć drugiej strony bo uważasz że TY WIESZ NAJLEPIEJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×