Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy to napewno nerwica??


MJ27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tu nowy i chciałbym podzielić się swoją historią. Chciałem założyć nowy temat, ale chyba nie ma to żadnego sensu. Mam 28 lal, dobrą pracę, żonę i 2 - letnią piękną córeczkę. Przez 12 lat grałem praktycznie zawodowo w koszykówkę (do czasu kiedy wysiadło mi kolano). Od dłuższego czasu straszne dziwne rzeczy dzieją się z moim ciałem i chyba z "głową" również. Chciałbym podzielić się z wami swoimi objawami i poprosić o radę. Co to może być? Czy wykonać jeszcze badania?

Zacznę od objawów somatycznych:

1.Uczucie ciągłego zmęczenia, czasami nie mam siły podnieść się z łóżka, tak jakbym nie czół nóg

2. Straszne bóle głowy, przeważnie przy skroniach, czasami na czole i czubku głowy

3. Piekielne duszności, mimo leków na astmę duszności nie przechodzą

4. Zmiany rytmu serca, przeważnie serce bije wolno, czasami tak, że czuję w całym ciele, jest to strasznie nieprzyjemne uczucie

5. Zaburzenia widzenia, wrażliwość na światło itp. Czasmi nie mogę nic przeczytać

6. Bóle brzucha, wszystkich rodzajów, od ciągłych do kłucia w różnych miejscach, ciągłe bekanie, biegunki ipt.

7. Strasznie oblewają mnie poty, uczucia gorąca są straszne, mam przy tym wypieki na twarzy, czuję się tak jakby ktoś przyłożył mi zelazko do polików. Czasmi natmaist jest mi nagle strasznie zimno, przy czym w twarz gorąco.

8. Nieznośne bóle kręgosłupa - odcinek piersiowy najczęściej.

9. Ostanio bóle w pachwinach

10. Uczucie jakbym miał zasłabnąć, drętwienie i drżenie rąk, drgająca powieka, brak jakby czucia w nogach itp.

NA PEWNO Znalazło by się dużo więcej.

 

Objawy ze strony psychologicznej tak myślę:

1. Lęk przed śmiercią, chorobą nowotworową i inne

2. Problem z wypowiadaniem się i zebraniem myśli

3. Ciągłe zamartwiania się

 

Co zbadałem? Było tego trochę:

Morfologia OK, trochę wysoka hemoglobina - ponad 17, OB - 2, Mocz OK, cukier w normie, THS - w normie, Podwyższony cholesterol - 220. Trójglicerydy OK. EKG w ostnim czasie z 5 razy, trochę niski puls około 55, ale poza tym OK. Gastroskopia - dgn. refluksowe zapalenie przełyku z nadżerkami, przekrwiona błona śluzowa żołądka. Jakiś czas temu miałem kolonoskopię (3-lata temu) - dgn. Jelito spasstyczne - IBS, Miałem też bronchoskpię - dgn - lekka astma, w ubiegłym roku miałem USG serca i też było OK. USG jamy brzusznej zmian nie wykazało. Kilka lat temu miałem Tomograf głowy w związku z bólami głowy i zawrotami, ale wynik był OK.

około 2 miesięcy temu poszedłem do psychiatry dostałem sentagram, brałem miesiąc, ale było jeszcze gorzej, zmieniłem lekarza, dostałem xantor i sedam, początkowo było ciut lepiej (mogłem jakoś w miarę normalnie funkcjonować), ale teraz znów jest kuźwa znów niedobrze. leki biorę już blisko 3 tygodnie.

 

Czy powinienem zrobić jeszcze jakieś badania? Co sądzicie? Proszę o pomoc:)

Moje gg to 8852091

Będę ogromnie wdzięczny za odpowiedzi, bo już mam tego dosyć. Cały czas mam przekonanie, że to nie nerwica, ale coś innego, w końcu biorę leki, a one i tak nie pomagają.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×