OT Warszawa

Hasiok.

[Warszawa] Nasza Stolica

przez ALEKS*OLO 19 paź 2011, 15:33
Mam coś w stylu bmw-deja vu :mrgreen:
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

[Warszawa] Nasza Stolica

przez kicikici 19 paź 2011, 15:41
ahaaa no tak:) nie mozna sie czuc pieknym zabronione jest miec wysoko samoocene bo jedynie tutaj mozna miec zaburzenia i czuc sie brzydka:) to ja chyba nie doczytalam regulaminu lol

█▄█ █▀█ ▀█▀
█▀█ █▄█ ♥█ giяℓ

[Warszawa] Nasza Stolica

przez Sabaidee 19 paź 2011, 16:04
kicikici, ja myślę, że problemem nie jest to czy ktoś ma wysoką czy niską samoocenę. Problem zaczyna się wtedy, gdy ta samoocena jest zaniżona lub zawyżona. Przy czym z ludźmi o zaniżonej samoocenie rozmawia się łatwiej. Natomiast przypadki zawyżonej samooceny to przypadki beznadziejne.
Sabaidee

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[Warszawa] Nasza Stolica

przez kicikici 19 paź 2011, 16:07
no ja z doswiadczenia wiem ze z ludzmi o zanizonej sie trudniej rozmawia..
pozdrawiam

█▄█ █▀█ ▀█▀
█▀█ █▄█ ♥█ giяℓ

OT Wawa

przez Lord Cappuccino 19 paź 2011, 16:14
W pełni zgadzam się z Jackiem. Problemu nie stanowi samoocena - niska czy wysoka - jeśli jest adekwatna i dostosowana do realnych możliwości jednostki. Problem stanowi skrajnie i niezgodnie z realiami zaniżona albo zawyżona samoocena. To tak jakby Pan Józek spod monopolowego uważał się za imperatora wszechświata, a Bill Gates za bezwartościowego śmiecia. Megalomania, mania wyższości, narcyzm (osobowość histrioniczna) czy urojenia wielkościowe to zaburzenie. Podobnie jak skrajnie zaniżona samoocena, która prowadzi do depresji i zachowań suicydalnych. A komunikacja z drugą osobą zależy w większej mierze od poziomu naszych kompetencji interpersonalnych niźli jej stosunku do samej siebie.
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg