Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przydałby się nowy dział - Dziennik choroby


Piorun

Popierasz pomysł?  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Popierasz pomysł?

    • Tak
      12
    • Nie
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wielu forach, np. o otyłości, albo na forach sportowych, są dzienniki, gdzie użytkownicy wpisują jakie zrobili postępy itd. opisują każdy dzień. Takie elektroniczne pamiętniki sobie zakładają. Może przydałby się i tutaj taki dział ? :-)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam szansy zagłosować, nie zauważyłam. Nie wiem jak to wygląda na innych forach bo nie znam, ale (z racji tego że korzystam sporo z tego forum) uważam że byłoby fajnie wiedziec więcej o osobach z którymi się rozmawia (np. na co chorują, od jak dawna, jak się leczą czy nie leczą, co im pomogło się wyleczyć) i np. w profilu osoby mogłoby być miejsce na taki "chorobowy życiorys" bo na razie to trzeba by czytać wszystkie posty użytkownika żeby się o nim czegoś dowiedzieć.

 

Nawet taki drobiazg ile ktoś ma lat, w końcu to jest różnica czy 16 czy 36.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wstrzymam sie od glosu, bo jako osoba zaleczona nie powinienem miec glosu w sprawie chorych. Ale mysle, ze w zwartej grupie jak np. terapia grupowa, taki dziennik bylby moze jakas podstawa do wzajemnego wspierania sie i kolektywnego kontrolowania realizacji jakiegos planu indywidualnego. Moze to miec dobre strony, bo kazdy lubi byc chwalony i dostawac cukierki, a moze miec i zle, np. anorektyczka (szacun dla anorektyczek, bez urazy) zalozy sobie ze codziennie wciągnie na sniadanie 2 bulki a na obiad salatke. No i zacznie np. pisac w takim dzienniku: "dzisiaj znowu nie zjadlam sniadania :(" To w moim rozumieniu wspierajacy kolektyw bedzie sie staral zdyscyplinowac ją jakoś, tylko czy jej sie to spodoba? Czy nie zamknie sie w sobie i nie oddali od grupy? Chyba ze czegos nie pojąłem i wypaczylem sobie sens takiego dziennika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majster, ja myślę że zwłaszcza takie osoby jak ty czyli te które wyzdrowiały powinny się udzielać na forum i mieć prawo głosu. Żeby dawać innym otuchy, żeby pomagać, żeby tłumaczyć jak to zrobić żeby wyzdrowieć!!! Rozmowa chorego z chorym nie zawsze jest owocna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majster, ja myślę że zwłaszcza takie osoby jak ty czyli te które wyzdrowiały powinny się udzielać na forum i mieć prawo głosu. Żeby dawać innym otuchy, żeby pomagać, żeby tłumaczyć jak to zrobić żeby wyzdrowieć!!! Rozmowa chorego z chorym nie zawsze jest owocna ;)

 

 

Sedno sprawy. Ludzie jak zdrowieją to odchodzą z forum (wiem po sobie jak myślałam że jestem już zdrowa to też przestałam tu zaglądać, w 2008 roku), dlatego Ci którzy wyzdrowieli są nam cholernie potrzebni !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×