Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przyszłość forum


depresyjny86

Rekomendowane odpowiedzi

'Na początku, serdecznie proszę administratorów o nie zamykanie tego tematu - problem jaki jest,

każdy widzi i nie da sie dłużej udawać, że go nie ma. Temat zakładam w porozumieniu z wieloma

uzytkownikami forum um, którzy chcą wyrazić swoje opinię o tym, co sie tu ostatnio wyrabia i nie

chcą byc ''kneblowani''.

Myślę, że tylko ogólno-forumowa, spokojna i dojrzała dyskusja może pomóc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się nie zgadzam. Twilight był ( i chciałabym, żeby dalej był) jedną z najbardziej udzielających się na forum użytkowników. BARDZO dużo razy pomagał wielu osobom. I popieram Ewik, że te rady były naprawdę dobre. Jeżeli faktycznie był złym moderatorem (czego nie zauważyłam) to mimo wszystko stratą jest dla forum zbanowanie Twilight'a i kasowanie jego postów, które są zwykłymi (w sensie nie wykraczającymi poza regulamin) i przyjaznymi wypowiedziami. Jest mi na prawdę przykro, że tutaj się tak dzieje.

 

Twilight napisał:

Uważam, że nie jest normalne, gdy poważne zarzuty wymieniają pomiędzy sobą moderatorzy, a nikt nie ma odwagi postawić ich ''w twarz'' i muszę sie o nich dowiadywać z 15 ręki. Oczernić kogoś łatwo, gorzej wziąć na siebie odpowiedzialność za jasne postawienie sprawy.

 

To jest racja. trzeba mówić wprost, bo wtedy daje się możliwość 'usprawiedliwienia'. Może coś źle zrozumiane i już wielki problem. Z igły widły. Wiem, że nie wiem bardzo dużo, bo rozmowy prowadzone są w subforach ukrytych, więc może nie powinnam się wypowiadać, ale wiem, że z postów twilighta zawsze można było wyciągnąć wiele cennych rad. Może i w kłótni pojawiło się wiele niepotrzebnych wyzwisk, ale to chyba można wybaczyć?

Powtarzam jeszcze raz.. jest mi bardzo przykro, że się tak dzieje..

I jeszcze bardziej przykro, że nawet nie dajecie możliwości wyrażenia własnej opinii i użytkowników. Forum to głównie użytkownicy. A nie moderatorzy. Nasze zdanie też się przecież liczy!

(kopiuję post, bo poprzedni temat, w którym chciałam to umieścić został zablokowany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się nie zgadzam. Twilight był ( i chciałabym, żeby dalej był) jedną z najbardziej udzielających się na forum użytkowników. BARDZO dużo razy pomagał wielu osobom. I popieram Ewik, że te rady były naprawdę dobre. Jeżeli faktycznie był złym moderatorem (czego nie zauważyłam) to mimo wszystko stratą jest dla forum zbanowanie Twilight'a i kasowanie jego postów, które są zwykłymi (w sensie nie wykraczającymi poza regulamin) i przyjaznymi wypowiedziami. Jest mi na prawdę przykro, że tutaj się tak dzieje.

Jestem na tym forum krótko ale pierwsze wypowiedzi które czytałęm były Twilight'a,facet naprawdę dużej ilości osób pomógł,pisze sensownie i mądrze.

I tak jak wyżej podpisuje sie pod postem Kingi ,nic dodać nic ująć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem - również uważam, że głęboko nie fair jest decydowanie za ludzi, co mają myśleć. Od 5 rano administracja robi wszystko, by wyczyścić jakiekolwiek ślady - nie zostaliśmy 'zakneblowani'' tylko dlatego, że w godzinach szczytu, które nadeszły, zbyt wielu userów miało okazje przeczytać co nieco przed kasacją.

 

Ja nie mam zamiaru nikomu mówić, co ma myśleć. Ale fajnie, gdyby administracja zrozumiała, że tu nie chodzi o mnie - Problemem jest to, że funkcja moderatora, z zasady ciężka robota, stała sie quasi-elitarną kastą, gdzie decyzje podejmuje się ''za kotara'', decyduje za ludzi, jak maja myśleć.

 

Smutne, że taki bałagan musiał powstać, by ludzie mogli napisać chociażby to, co w tym topicu - kulturalna, grzeczna krytyka. Kiedyś Atrucha nie odważyła by się zamknąć krytycznego tematu, dziś takie znikały bez śladu (ten jest drugim z udziałem tylu użytkowników, pierwszy wyparował jak kamfora na oczach Ewy i Darka!)

 

Tylko dialog. Żadnych knebli...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, bardzo proszę o utrzymanie tonu kulturalnej i rzeczowej dyskusji. Może i jest to powieść klasy średniej, może piszesz lepiej, ale mol\im sukcesem jest to, że w ogóle mogę to napisać - gdyby nie zaniepokojenie tylu użytkowników, taka moja wypowiedź znikłaby w 30 sekund. Jak znikały wcześniej. I to jest smutne.

 

Wiem, co tu się wydarzy. Wiem, że znowu będzie próba odciągnięcia rozmowy od wolność słowa na forum w ogóle, do zaatakowania mnie i zrobienia ze mnie naczelnego wroga forum, którego posty, a nawet obecność co najmniej zagraża istnieniu świata.

 

W międzyczasie polecialo prawie 20 kont i 7 banów na IP. Pytanie, czego tak się boją? Moich postów z opisami nerwicy natręctw? Wysadzenia forum? Śmieszne, jeszcze jako mod dokładnie opisywałem luki w zabezpieczeniach portalu, które należy załatać, pewnie wciąż sa na forum admów.

 

Bano się tylko tego, że chciałem, by każdy mógł napisać - nie ważne, czy zgadza sie, czy nie, czy krytykuje, czy jest za, czy chce zmian, czy nie. Bano sie tego, że domagam się dania ludziom prawa do myślenia - także w kwestii przyszłości forum.

 

Bo forum to ludzie, użytkownicy. Nie moderatorzy, moderator to urząd, robota, ciężka orka. Nic elitarnego, ani krzty.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, ja mogę podać przykład. chciałam napisać posta, którego można przeczytać powyżej, w pierwszym topicu 'przyszłość forum', niestety zanim zdążyłam wysłać, był już zamknięty. Temat miał za cel wyrażenie opinii użytkowników, (niektórzy mają coś do powiedzenia) ale ktoś na to nie pozwolił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że usuwane były wszystkie wątki założone przez Twilighta dziś rano i około południa. Jego konto zostało zablokowane ponieważ stworzył ankiety gdzie głosował wykorzystując inne konto. Ankiety zostały usunięte i dostał pw w tej sprawie.. Założył jeszcze ok 20 ankiet i dwa razy tyle postów, w miedzyczasie grożąc mi na gg.. Wybaczcie,ale ja nie mam zamiaru zajmować się podwójną osobowością Twilighta.. Na forum piękne słowa, a poza nim groźby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo forum to ludzie, użytkownicy.

No może czas zajwyzszy żeby moderatorzy dostrzegli jednostki, a nie tylko oczekiwali doceniania własnej pracy!!!

Bez nas nie mielibyście co robić!!! Nie byli by potrzebni moderatorzy gdyby nie nasza obecność. Wy też doceńcie nas i uszanujcie naszą wolność słowa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jest zawsze. Użytkownicy nie sa godni, by podejmować z nimi ''temat'' - wszystko powinno być uzgadnianie na forum modów, co?

 

Z jednej strony powstają szumne topici zachęcające do raportowania postów itp,a z drugiej, prosty przykład - dzis dlugo przed wybuchem ''afery'' bardzo arogancko poslalas mnie ''zebym poszedl sie zajac sowim forum, bo tutaj o jego dzialaniu decyduja tylko modzi''.

 

Takie było uzasadnienie Twojego usuwania ankiet - takie mi wyslalas. Nie bylo mowy o zadnych bzdurach typu glosowanie z innych kont i inne brednie - konta zakladalem, gdy banowalas mi poprzednie i doskonale o tym wiesz. Każda ankieta powstawala z innego konta, bo kazde konto bylo banowane po zalozeniu ankiety - paranoja!

 

I to jest smutne. Najsmutniejsze - że ten topic istnieje tylko dzieki ''masowemu'' oburzeniu ludzi. Gdyby jedna osoba chciala kulturalnie wyrazić swoje zdanie, to zostala by natychmiast zakneblowana, a moze i po cichu zabanowana.

 

I to jest paranoja.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×