Skocz do zawartości
Nerwica.com

to cały ja!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :smile: Czy to możliwe????? żeby stres pourazowy trwał tak długo?,2 lata.Dokładnie 2 lata temu miałem cięzki wypadek, ucierpiała moja głowa :( trafiłem dość szybko do szpitala i nawet niestraciłem przytomności. Najlepsze jest to ze czułem się wtedy bardzo spokojny po kilku dniach pobytu w szpitalu , po tym jak przyzwyczaiłem się do swojego powypadkowego frankensteinowskiego wyglądu nastąpiło coś dziwnego. W pewnym momencie czytając książke dostałem dreszczy i takiego lęku że myślałem ze oszaleje,cały się trzasłem,serce jak młot,pot i haos w głowie myśli same biegły jak w kalejdoskopie.Chciałem uciec ze szpitala schować się w domu! taki paskudny stan doprowadził mnie do stanu w którym zaczołem się zastanawiać "moze lekarze coś przegapili moze mam jakiegos krwiak itp itd......". Miałem zrobione wszystkie badania jednak niechciało to do mnie dotrzeć że jest wszystko oki . Potem doszedł stan permamentnego napięcia i lęku, szczękościsk i lęki "a może ja ma schizo...... i wtedy zaczeła się jazda. 1000 pytań ,lękow,sprawdzania czy wszystko oki ,potem lek przed ludzmi ,silna troska o własne zdrowie nerwowość itp itd .Miałem już wcześniej skłonności do lękowego reagowania na życie ale ten wypadek był zapalnikiem do totalnej nerwiczki ,jak myślicie czy to może być stres pourazowy czy to był tylko zapalnik???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tym wszystkim robisz?

 

skoro miałeś wcześniej tendencje do reagowania lękowo, to wypadek mógł być zapalnikiem, ale to nie wyklucza PTSD. A PTSD może się utrzymywac długo długo, w dodatku pozostawione samo sobie utrwala jedynie dysfunkcjonalne zmiany.

Tyle, że z Twojego opisu wynika, że masz raczej nerwicę a nie PTSD.

pzdr

klaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×