Desiderata

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Desiderata

przez myselw 05 sie 2007, 01:35
Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy. Tak dalece jak to możliwe, nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. Prawdę swoją głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją powieść. Jeśli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie. Ciesz się zarówno swoim osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swoja pracę, jakakolwiek ona by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu. Zachowaj ostrożność w swoich przedsięwzięciach świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech ci to nie przysłania prawdziwej cnoty, wielu ludzi dąży do wyniosłych ideałów i wszędzie życie pełne heroizmu. Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć: nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna i trwała. Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności. Obok zdrowiej dyscypliny bądź łagodny dla siebie. Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa masz prawo być tutaj i czy to jest dla ciebie jasna, czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki jak być powinien. Tak więc bądź w pokoju z Bogiem cokolwiek myślisz o jego istnieniu i czymkolwiek się zajmujesz i jakkolwiek są twe pragnienia: w zgiełku ulicznym w zamęcie życia zachowaj pokój swą duszą. Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle ten świat jest jeszcze piękny. Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy
Offline
Posty
51
Dołączył(a)
04 sie 2007, 01:17

przez kora9 12 sie 2007, 11:09
To prawdziwe o czym piszesz i takie proste do wykonania.Szkoda jednak, że wiekszość populacji pędzi z transparentem " lecę przez życie jak meteor, potem się zastanowię" a czasami "potem" to czarna dziura.
KORA
Offline
Posty
5
Dołączył(a)
11 sie 2007, 18:38
Lokalizacja
TRÓJMIASTO

Avatar użytkownika
przez Mona75 14 sie 2007, 22:34
Skoro alkoholikom pomaga, to może nam też...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
601
Dołączył(a)
24 mar 2007, 12:19
Lokalizacja
Wrocław

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Przeskocz do