Tożsamość

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Tożsamość

przez Świaszcz 26 maja 2007, 23:19
Moim zdaniem ważne jest, by człowiek posiadał swoją silnie zakorzenioną, dotykającą każdej sfery jego życia jednolitą, pełną i w pełni uświadomioną tożsamość.

Co do nerwicy - zaburza ona pewien tok mojej tożsamości. Nerwica neguje emocjonalnie część z mojego życia. Jest do tego rzeczą zupełnie absurdalną i stoi w sprzeczności z rzeczywistością.

Uświadamiam sobie jednak, że niszczy to tylko jedną część tożsamości. Reszta pozostaje nietknięta. Toczy zaciekłą wojnę z nerwicowymi błędami mózgu.

Nie muszę się bać, że normalna część mnie przegra tę wojnę. To kim jestem, co robię dla ludzi, jak jestem postrzegany, co daję społeczeństwu, rodzinie, przyjaciołom i każdej organizacji, w której działam - to definiuje w ogromnej mierze mnie. A może raczej - dowodzi kim jestem.

Musiałbym fizycznie umrzeć, czy też zatracić siebie na tle innych, by utracić w pełni tożsamość.

Moja skromna rada dla tych, którzy cierpią na nerwicę - ustalcie swoją tożsamość. Szukajcie jej, nie bójcie się myśleć. Wybierzcie ideologię, szukajcie poglądów na społeczeństwo (także poglądów politycznych). Szukajcie odpowiedniego dla Was wyznania. Warto jest skupić się na idei. Na formowaniu szlachetnej tożsamości ludzkiej. Im więcej tej tożsamości - tym silniejszy macie oręż do walki z nerwicą.
"Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie" św. Roman Dmowski
Offline
Posty
6
Dołączył(a)
26 maja 2007, 23:03
Lokalizacja
Częstochowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Przeskocz do